[ICS] Véleményem a jelenlegi hadi helyzetről

Day 1,008, 05:25 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar
Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Mostanában elég ritkán írok cikket. Ez részben a nyári időszaknak, részben pedig a "kétkattba vonulásomnak" tudható be. De most úgy éreztem, hogy leírom a véleményem az elmúlt néhány nap eseményeiről.

Mint tudjuk, az EDEN, azon belül is az USA, elfoglalta fél Oroszországot, amit aztán szépen fel is osztottak az észak-koreai bábállam segítségével Lengyelország, Kína és az USA között. A polákok ezzel történetükben először high vasat szereztek, míg a sárgák és az amcsik high titánnal gazdagodtak. A phoenix titánforrásai így most már csak a két TO alatt álló országból érkeznek, Ausztráliából (azon belül is az indonézek által megszállva tartott Western Australia régióból), valamint Dél-Afrikából. Az utóbbira később visszatérek még később. További gazdasági hatása volt még az oroszok bukásának a vaspiacra. Sok WSR-i bánya kiesett a termelésből, így a phoenix többi vaslelőhelye valamelyest felértékelődött átmenetileg. Gondolok itt a szintén jelentős veszélyben lévő Liaoningre, North of Brazilra, valamint Podóliára. Véleményem szerint a podóliai szerződést a vége felé közeledve újra kell tárgyalnunk majd, főleg, ha Ukrajna a phoenix hasznos tagja szeretne lenni, mivel nekünk megvan a kiaknázásához szükséges harvester munkaerőnk, nekik meg nem biztos. Én még egy esetleges bérleti díjat is el tudnék képzelni, persze ésszerű határokon belül.

Liaoning helyzete hajszálon függ véleményem szerint, hiszen a már tapasztalt hajnali támadás ellen a szerbek se sok mindent tudnának tenni, ráadásul választhatnak is, hogy a lengyelek, a kínaiak, vagy az USA támadja-e meg. Az orosz területek visszafoglalására van esély, csak kérdés, hogy van-e hajlandóság. A kínaiak és az amerikaiak megszállása alatt álló régiókat szerintem egy nappal indított RW-vel fel lehetne szabadítani, főleg ha egy időben zajlana a kettő, párhuzamosan egy WSR elleni ruszki atakkal. Arról nem is ejtenék szót, hogy minket majd kiswapolnak oda és felszabadítjuk nekik, mert erről az eshetőségről, mindenki, aki jártas kicsit a dolgokban, tudja, hogy irreális. Egyrészt, ahogy többen is megfogalmazták már cikkekben, a ruszkik jobban sajnálják tőlünk a területeiket, mint a kínaiaktól, lengyelektől. Mi meg nyilván nem fogunk ingyen kimenni, mivel a swapok költségét, támadási költségeket állni kell valakinek. A ruszkik pedig nem arról híresek, hogy csak úgy kinyitogatják a pénzcsapot. Ráadásul a közvetítő állam megtalálása is nehéz, aki kivisz minket odáig. Ha a térképre nézünk, nincs olyan állam, aki ezt mindenféle veszély nélkül megtehetné, viszonylag gazdaságosan. Közvetlenül az oroszokkal pedig nem swapolhatunk, mert akkor kiesik az összes MPP-nk szinte, ami meg értelmetlenné teszi a kimenetelünket. Szóval marad az RW és a ruszki támadás, vagy hagyjuk, hogy az EDEN kezén maradjon.

A másik front az angol. Itt véleményem szerint haladhatna kicsit gyorsabban a felszabadítás. A franciák, angolok nappal indított támadásaik zömét azért sikerült hozni a kanadaiak ellen. Skócia visszafoglalása különösen fontos lenne abból a szempontból, hogy egy átjárót képez Európa és Észak-Amerika között. Itt nem értem a késlekedés okát.

Ahogy ígértem, visszatérnék néhány mondatban a dél-afrikai helyzetre. Mint tudjuk, a kongresszusuk magyar TO alatt áll, a brazilok pedig megindultak ma a high titánért. Ami ellen az ott élő magyarok felszólaltak, valamint ellenállásra buzdítanak. Szerintem ez egy hibás döntés.
Dél-Afrikának három szomszédja van jelenleg. Argentína, Brazília, Indonézia. Mindhárom phoenix tag. Az első kettőnek van nyitott háborúja a TO-zott országgal. Ezen a területen a hatalmunk tartós biztosításához az egyetlen mód, az együttműködés a phoenix országokkal. Az újabb kongresszusi TO legjobb elősegítője néhány olyan állam, ami elfoglal területeket, a választások előtt, ahonnan ellenzéki képviselők jutnának be. És egyébként is, három high titánt a kis magyar közösség és a néhány helyi őslakos nem fog tudni kiaknázni. Miért ne lehetne az mondjuk Brazíliáé, vagy Argentínáé? Egy bőven elég szerintem a magyaroknak.

Ernst megjósolta régebben, hogy egy második Malájzia lesz a helyzetből. Malájziáról azt kell tudni, hogy réges-rég kiköltözött oda egy magyar küldöttség, eredetileg TO szándékkal, majd ráéreztek az országépítés ízére, és a phoenix tag Indonézia támadásaival folyamatosan szembeszálltak, akadályozták a phoenix műveleteket, sőt, döntően ellenséges országokat érintő training wart is szerveztek.

A kérésem az lenne a dél-afrikai magyarokhoz, hogy ne tegyenek ugyanígy. Működjenek együtt a brazilokkal, argentínokkal, de álljanak ki az érdekeikért. Lehet egyeztetni a két dolgot, nem csak fehér és fekete létezik. Ne tetézzük az amúgy is válságban lévő phoenix rossz helyzetét azzal, hogy ilyen belháborúkat szítunk! A brazilok tény, hogy nem képviselnek a lélekszámukhoz illendő erőt, de azért jegyezzük meg azt, hogy amikor kellett, mindig támogatták a magyar érdekeket, ha kellett katonával, ha kellett pénzzel. CH megvédéséhez is hozzátették a maguk sebzését, valamint pénzt is küldtek többször tankolásra.

Egy pár mondatban még kitérnék a "malajzianizmus" jelenségére. Az eredetileg TO-nak indult, majd a küldő állam, szövetség érdekeinek figyelmen kívül hagyásával végződő TO-k döntően phoenix sajátosságok. EDEN oldalon mindig az történt, hogy sikerült a hatalomátvétel, amit aztán a küldő állam teljes gazdasági, katonai kiszolgálása követett. Nem tudom miért nem működik ez a mi oldalunkon. Legyen Dél-Afrika egy üdítő kivétel!


Köszönöm, hogy végigolvastad!
Istencsaszar