[ICS] Nyílt levél a kormányhoz a román NE kapcsán

Day 2,679, 12:54 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Update:
Bár én nem kaptam választ a nyílt levelemben feltett kérdésemre és gyanítom, hogy nem is fogok, maximum a következő MK-ban, az ebben a ciklusban a közlönyök kötelező tartalmi elemévé vált személyeskedő részben, örömmel konstatáltam, hogy sir_kern hasonló témájú cikke alatt az elnök bejelentette, hogy lesz román NE beadva.

Mondjuk a megfogalmazás cseles, mert semmit nem tudunk meg arról, hogy meg is akarja-e szavaztatni, van-e megfelelő esélyünk, vagy csak országeltöröltetés a cél és arról sem lehetünk megbizonyosodva, hogy egyáltalán van-e kormány egy komoly hadjárat végig viteléhez?


Eredeti cikk:
Több párhuzamos dolog vezetett ma rá arra, hogy billentyűzetet ragadjak és a kérdés-feltevés eme különleges módját, a nyílt levelet válasszam a kormány véleményének kifürkészésére. A technikai oldala a dolognak az volt, hogy korábban sem a kommentek formájában, sem a shout formájában megfogalmazott kérdéseimre nem kaptam választ erre a kérdésre és ahogy az a sajtófelület lapozgatásakor jól látszik, hivatalos közlöny sincs ebben a témában, amiből leszűrhetnénk, hogy milyen jövőképet vizionál magának a kormány a ciklus hátralévő részére, nagyjából felére. Persze megkérdezhetném PM-ben is, de így többen értesülnek majd a válaszról, ha persze érkezik.

A politikai oldala az a történetnek, hogy a hivatalos kormányálláspont többször, egymással szöges ellentétben lévő álláspontokra változott hétről-hétre, napról napra. A kérdésem tehát az, hogy most akkor lesz-e román NE, vagy sem?

De hogy ezt miért tartom aktuális kérdésnek?

Azért, mert az izraeli AS beadását bejelentő elnöki shout - (ez önmagában egy politikai és kommunikációs újításként értékelhető, mert az olyan horderejű stratégiai lépéseknek, mint az AS, főleg, amiket meg is akar szavaztatni a tisztelt kormány, minimum a HK-ban, de sokkal inkább az MK-ban van a helye, némi magyarázattal, tervvel és tájékoztatással megfűszerezve) - alatt Tarsolytestvér elnök úr, vagy vezérlő fejedelem, ha úgy jobban tetszik, kijelentette, hogy az izraeli hadjárat után lehetséges, hogy lesz román NE, ha nem visz el sok forrást a landolás és a bázis kialakítása.

Nos, örömmel jelenthetem be, hogy mivel a kongresszus leszavazta a javaslatot, a hadjárat lezárult és egyáltalán nem vitt el forrást, szóval a román NE benyújtásának első feltétele teljesült.

Néhány nappal ezelőtt megjelent egy Külügyi Közlöny, amiben Apponyi külügyminiszter úr azt írta, hogy az eddig megkötött MPP-k, amik remélhetőleg kiegészülnek majd egy chileivel, elegendőek lesznek a románok elleni fellépéshez. Eddig a következő szövetségek köttettek meg: indonéz, macedón és angol. Ebből az első kettő ugye eltörölt ország, tehát az MPP katonai értelemben egészen pontosan 0 értékkel bír, de ezt valószínűleg a kormány is tudja, ezért feltételezem, hogy az angol MPP volt a megváltóként várt szövetség, az új külpolitika alappillére.

De ne legyünk igazságtalanok, mert a román NE konjunktív feltételei között fel van sorolva a chilei MPP is. Én azt javaslom a kormánynak, hogy erre ne várjunk, mert nincs értelme, ugyanis Chile szintén eltörölt ország, így a megkötése után is dekára ugyanennyi sebzést fog elérni az MPP szettünk, mint előtte, azaz most. Tehát ha csak erre várunk, akkor nem érdemes hagyni, hogy teljen az idő a ciklusból, mert ne feledjük, hogy Romániának van 9 eredeti régiója és elég sok gyarmata is, amit nem biztos, hogy el fog veszteni RW-ben, ezért míg eltöröljük őket az minimum 10-15 napba fog telni. A ciklusból pedig mindösszesen 14 nap van hátra. Ha nem akarjátok, hogy az utód arassa le a babért, akkor gyorsan kell lépni! Már persze, ha nem terveztek újraindulást, mert akkor valóban nem kell sietni.

Szóval kibővíteném kicsit az elején feltett kérdésemet, amely miatt a nyílt levél megszületett: Tisztelt Elnök Úr! Lesz román NE most, hogy az előzetesen megfogalmazott feltételek nagy része teljesült?

Vagy esetleg az izraeli AS lesz tovább erőltetve, amíg elég ember be nem nézi a kongresszusban a szavazást? Megjegyzem, ehhez egyébként elég lenne a szavazatok 50%-át, plusz egy főt meggyőzni, ugyanis az NE-vel ellentétben az AS egyszerű többséget igénylő javaslat.

A megtisztelő választ előre is köszönve, maradok tisztelettel:
ICS