[ICS] Magyarország geopolitikai helyzete

Day 2,328, 11:53 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Mai cikkemben azt a kérdést szeretném kicsit körbejárni, hogy a jelenlegi szövetségi helyzetben, illetve a mostani erőviszonyok mellett milyen lehetőségeink is vannak hadjáratot vezetni, bónuszokat szerezni, vagy megtartani.

Jelenleg ott tartunk, hogy szereztünk 3 kajabónuszt a horvátoktól, ezzel egyébiránt maximumra emelkedett az étel-nyersanyagjaink száma. A szerb-horvát háború farvizén felevezve viszonylag simán meg tudtuk szerezni a nekünk kellő régiókat. Nagyjából itt ki is merültek a lehetőségeink, ami a további bónuszokat illeti. Miért?

Először is, ha bónuszról van szó, mindenki Ukrajnára gondol. Csakhogy az egykori ukrán (és orosz) bónuszterületeinkkel kettő komoly gond van:

1. A bolgárok ülnek rajtuk.
2. Az oda vezető híd szükségszerűen Kárpátalján vezetne át, ahol rögtön határosak is lennénk a lengyelekkel, akik eddig minden egyes alkalommal NE-t adtak be ránk, amikor csak oda kerültünk.

A bolgárokkal még csak-csak lehetne kezdeni valamit, akár RW-ben, akár összehangolt Asteria akciókkal ki lehetne talán pakolni őket. Bár akkor is felmerülhetne a kérdés, hogy ugye Taurida már eredeti bolgár régiókkal határos tengeren keresztül, tehát ott valahogy le is kéne zárni a háborút, vagy ha ez nem megy diplomáciai úton, akkor folyamatos háborúskodásnak lenne kitéve a salétrom (és az olaj) bónuszunk is. Nyilván már az sem egy túl egyszerű feladat, hogy az ukrán és a bolgár háborút egyszerre menedzseljük, de ezt még meg tudnánk oldani azzal, hogy valaki(k) az Asteriából megtámadja(k) őket eredetin, az ukrán bónuszokra meg RW-ket indítunk és úgy szabadítjuk fel.

A kérdést viszont lehetetlenné teszi a lengyel határ. Mivel sajnos a magyar sebzés csak akkor ugrik ki a folyamatos és fenntartható 13-15 milliárdos sávból, ha CH-t kell védeni, ezért a nálunk alapesetben erősebb lengyeleket nem tudjuk legyőzni tankolások nélkül.

Addig tehát, amíg valaki tartósan le nem foglalja a lengyeleket máshol, addig nem lesz reális az ukrán bónuszaink megtartása és minden ilyen kísérlet az eredeti területeink veszélybe kerülésével is járhat.

Többen mondták, köztük elnökjelöltek is a programjuk részeként, hogy ezt diplomáciai úton próbálnák rendezni egy lengyel és ukrán NAP-al. Nem mondom, nem elképzelhetetlen, hogy a lengyelek belemenjenek ilyenbe. Viszont, az ukránok miért tennének ilyet? Nekik jelenleg van egy érvényes bérleti szerződésük a bolgárokkal ugyanazokról a bónuszokról, amik nekünk is kellenek. Ráadásul mi okuk lenne belemenni bármilyen bérleti szerződésbe velünk, mikor megtartani erővel úgysem tudnánk a fentebb említett zűrös szomszédok miatt.

Így tehát ők is tudják, hogy az ő jóindulatuktól függ, hogy lesz-e tárgyalásos úton bónuszunk. Márpedig jóindulatot gondolni azoktól, akiket kettő éven keresztül megszállva tartottunk, nem túl reális. A lengyelek, véleményem szerint csak akkor kötnének velünk NAP-ot, ha abban valamilyen módon az ukrán fél is integrálva lenne. Ahhoz, hogy a lengyelekkel javuljon a tárgyalási pozíciónk, egyszer-kétszer jól el kéne őket vágni a bónuszaiktól szövi szinten, neajdisten el kéne őket törölni a térképről, hogy érezzék, hogy nekik is van vesztenivalójuk.

De menjünk tovább! Tegyük fel, hogy sikerül mindenkivel megállapodni diplomáciai úton. (Ennek esélye konvergál a nullához) Ez már gyakorlatilag egy átállással ér fel, pontosabban csak abban az esetben van ennek realitása, de még akkor sem túl sok. Amennyiben átállnánk a sirius-aurora erőkhöz, a jelenleginél sokkal rosszabb geopolitikai helyzetbe kerülnénk. Jelenleg a lengyelek az egyetlen erős állam, aki tartós veszélyt jelenthet ránk nézve, de tőle is el tudjuk vágni magunkat. Átállás esetén kapásból itt lennének az eredeti területeink mellett a románok, a szerbek és még a szlovének is. Ilyen környezetben a bónuszok nyugodt megtartása esélytelen és kilátástalan. Inkább lenne kérdés az, hogy 0, vagy 1 bónuszunk van-e, minthogy 7, vagy 8.

A szlovák bónuszok, a búza és a szarvas szintén a lengyel határ miatt kizárva. Pontosabban a pozsonyi búza még pont nem lenne határos a polákokkal, de ha egyszer szlovák NE-t adunk, akkor nyilván nem tudunk megállni és lezárni a háborút Pozsonyt után, az összes többi terület pedig már határos egykori szövetségesünkkel.

Nyugat felé nem sok minden jóra számíthatunk. A legközelebbi bónusz az osztrák szarvas, de az már több problémát is felvet a már sokszor említett lengyel határon kívül. Először is, ki kéne verni innen az íreket, akik igencsak megtelepedni látszanak. Később egyébként lehet ebből gondunk. Aztán ott van Svájcban Chile, aki szintén nem arról híres, hogy csak úgy bónuszokat lehet tartani a társaságában.

Itt vannak ezek a horvát régiók. Ugye, ahogy mondtam, három bónuszt tudunk belőlük szerezni. Igen ám, de a horvátok nem egy Ukrajna vagy egy Szlovákia. Velük még a nálunk háromszor erősebb szerbeknek is sokszor meggyűlik a baja, a komoly tankolási potenciállal és a szervezettséggel. Kicsit talán erősebb a fenntartható sebzésünk, de az ő görbéjük többször mutat erős kilengéseket. Ráadásul nekik van egy biztos bázisuk Indiában, azaz nyugodtan vezethetik partizánakcióikat, amikor csak akarják. Mindazonáltal, még mindig ez a legjobb esélyünk, hogy bónuszokat szerezzünk relatíve tartósan. Ez egészen addig így lesz, amíg valaki le nem köti a lengyeleket tartósan, illetve amíg a bolgárokat ki nem sikerül verni Ukrajnából.

A horvátok elég kiismerhetően és megbecsülhetően játszák ezt a felszabadulósdit. Egy ideig altatnak, simán hagyják a csatáikat bukni, addig is megépítik az esetleg elvesztett indiai régiókat, segítik a szövetségeseiket a fontosabb csatákban, gyűjtögetnek. Na de egyszer lecsapnak, amikor már egy kis felkelő bónusz is segíti őket. Ilyenkor aztán van minden: CO, tankolás, éjjeli csaták, elterelő csaták. Ilyenkor hirtelen elveszti az összes területet a birtokló állam. Ezután adnak valakire egy NE-t, amit egy hét alatt meg tudunk oldani és ismét helyreáll a rend.

Talán abban most más lehet a dolog, hogy a szerbekkel közösen tartjuk megszállás alatt őket és esetleg meg tudjuk osztani az erőiket, bár efelől vannak kétségeim.

De ha már a szerbeknél tartunk, akkor érdemes megjegyezni, hogy a jelenleg az elnökválasztáson vezető Szempy kommentjét észrevették a horvátok a fórumon, ahol ugye új országokat lehetett javasolni. Leendő elnökünk beírta Erdélyt, mint javasolt országot. Ebben még nincs is semmi meglepő, semmi megbotránkoztató. De a leendő elnök úr be találta írni Koszovót is.

Nyilván ezt rögtön felkapta az ellenséges propaganda, hogy aláássa a szerb oldalról a SerHun egységét. Akinek esetleg külföldi barátai is vannak, láthatták, hogy ma ezzel a cikkel volt tele a shoutfal.

Azt tudjuk mindannyian, hogy Koszovó érzékeny téma a szerbeknél. Gyakorlatilag, ha nagyon leegyszerűsített példával akarnék élni, akkor a koszovói eset az ő Trianonjuk, azzal a különbséggel, hogy nekik nem 94 évük volt a feldolgozásra, hanem mondjuk 10.

Most teljesen mindegy, hogy kinek mi az RL meggyőződése a koszovói ügy kapcsán, a lényeg az, hogy ingame a szerbek a legfontosabb szövetségesünk. Ez egyrészt geopolitikai okokon alapul, másrészt pedig a SerHun barátság erején. Jól emlékszünk, hogy a török-szerb viszony is ezen a koszovó dolgon ment félre és lettek ádáz ellenségek. Szerintem nekünk a jelenlegi helyzetben semmi szükségünk nincs arra, hogy újabb ádáz ellenségeket szerezzünk magunknak, főleg nem azokat, akik szerintem egyedüliként minden egyes alkalommal ott voltak, amikor igazán szükségünk volt rájuk.

Aki szerint az utóbbi időben nincs így, az elég, ha megnézi a CH csatát, vagy akár a tegnapi North Dalmacia elleni bosnyák támadást. (Ahol a segítséget azzal háláltuk meg, hogy szépen - tévedésből - beütöttük előttük a nekik szarvas bónuszt adó FBiH-et úgy, hogy nekünk igazából édesmindegy lett volna, melyik bosnyák területet verjük be, mert egyik sem ad semmit.)

Visszatérve az eredeti témára, ha esetleg egy jövőbeni elnök a közelben akarnak hadjáratot vezetni, mindenképpen az olaszországi irányt javaslom, délről kerülve, tehát Dalmácián keresztül. Ehhez csak el kell kérni a szerbektől South Dalmatia régiót és már üthetjük is az olaszokat egy esetleges olaj bónuszért. Persze előbb-utóbb beleütközünk Chilébe itt is, aki pont a csizma felénél húzott fel gátat, elsősorban a szerbek ellen. Éppen ezért erre is csak szövetségi együttműködés keretében, Chile többfrontos megkerülésével kerülhet sor.

Említettük már, hogy új országok bevezetéséről is vannak tervek adminéknál. Nos, ez minket nem nagyon érint, lévén a közelünkben az összes ország be van vonva a játékba, így potenciális lehetőségek nekünk nem adódnak majd. Hacsak nem egy AS célpont képében, de nyilván kezdetben valamilyen módon védeni fogják ezeket az országokat, így ez csak távlati lehetőség.

Maradok tisztelettel:
ICS