[ICS] A román NE-ről

Day 2,668, 12:20 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Ahogyan azt már a nagy visszhangot kiváltó, előző cikkemben is megírtam, ebben a hónapban, ebben az elnöki ciklusban, Tarsolytestvér személyében egy, magát nemzetinek, vagy ahogy többen gondolják, jobboldali párt jelöltje tölti be Magyarország elnöki tisztségét. Szerencsére alig 5 nap elteltével megtudhattuk azt is, hogy kik segítik a munkájában, ugyanis kijött egy, részben ezzel is foglalkozó Magyar Közlöny.

Nyilván nem ez volt a legfontosabb kérdés, hogy ki a titkos tanácsadó, vagy ki nem. Sokkal érdekesebb viszont, hogy a közlöny kitér a román NE kérdésére is. Nyilvánvaló az, hogy egy "jobboldali" (erepen mi alapján van meghatározva, hogy ők a jobboldal?, na mindegy - szerk) kormány esetén mindig központi szerepet fog játszani a román NE kérdése a politikai közbeszédben, hiszen a ciklust megelőzően többször hitet tettek a prominens "jobboldali" személyek amellett, hogy csak a román háború az elfogadható és hogy őket csak ez a cél mozgatja meg.

Ezek után nyilvánvaló, hogy az erre irányuló kérdések rendre előkerülnek és nagy hangsúlyt kapnak. Annak fényében különösen igaz ez, hogy bár expressis verbis nem tartalmazta a kampánycikk a román NE kifejezést, de közvetve benne foglaltatott, hiszen az akkor még elnökjelölt Tarsoly megjelölte revíziós célként Erdélyt is, ami pedig csak és kizárólag román NE-vel képzelhető el és valósítható meg. Ez valószínűleg sok szavazatot hozott az NMP-n kívüli támogatók csoportjából is.

Aztán a kedélyeket alaposan lehűtötte a már sokszor idézett, első külügyi közlöny, ami kijelentette, hogy semmiféle román NE-ről nem lesz szó. Aztán a fentebb linkelt, mai MK már ismételten arról beszél, hogy hamarosan jön a román NE.

Én személy szerint meg vagyok róla győződve, hogy ez egy politikai trükk, aminek az a célja, hogy a kormány által várt, elutasító kongresszusi döntést követően lehessen kire mutogatni, hogy látjátok, ezek miatt nincs román háború, pedig mi akartuk. Szintén meg vagyok győződve róla, hogy, amennyiben valahogy megszavazásra kerülne, a kormány igencsak meg lenne lepődve, sőt, hogy úgy mondjam, ők lennének a legjobban berezelve. Egészen biztos, hogy reális terv és megfelelő előkészítés nincs a dolog mögött. Elnézést kérek, ha ezzel megbántottam valakit, de sajnos a kormány és az elnök megszólalásai erre engednek következtetni. Tarsoly legalábbis olyanokat jelentett ki a kongresszus előtt, hogy a román NE kapcsán majd Isten is megsegít minket.

Szóval minden jel arra utal, hogy ez csak egy eléggé átlátszó politikai akció. A kongresszusnak van néhány lehetősége, hogy ne hagyja, hogy csak úgy játszadozzanak vele. Például meg lehet szavazni a javaslatot. Ez persze nem volna egy előremutató lépés az ország sorsa szempontjából, de erről majd később. Vagy lehetne egyfajta bizalmi szavazásként is felfogni és megmondani az elnöknek, hogy ha ennyire jampiskodni akar, akkor jelentse ki, hogy vagy átmegy az NE, vagy elbukottnak tekinti a bizalmi szavazást és jöhet az impícs. Akkor lenne súlya a dolognak. Ha a tisztelt képviselők csak szimplán elutasítják, akkor önként vállalják fel a bűnbak szerepét.

Egy pillanatra vizsgáljuk meg azt a lehetőséget, hogy átmegy a román NE. Ehhez két dolgot kell megnéznünk: Románia és Magyarország MPP szettjét.

Románia szövetségesei:



Romániának, ahogy a képen látjuk, szám szerint 20 MPP-je van. Lássuk hát Magyarország szövetségeseinek listáját, ami jelen pillanatban 15 országot tartalmaz:



Mivel a támadó fél mi leszünk, értelemszerűen az összes közös MPP-t, számszerűleg 12-t, azaz tizenkettőt azonnal kiütnénk és ezek csak és kizárólag a román oldalon lennének elérhetőek. Nem azért, mert biztosan őket támogatják, hanem mert ilyenek a játékszabályok. A támadó fél veszíti el, ennyi.

Nekünk 3 MPP-nk maradna: a mexikói, a lengyel és a thaiföldi. A kormány közlönye szerint ehhez jöhet még néhány újabb addig, azonban nem sok változást jelentenek ezek, hiszen a svéd ugyanúgy megvan a románok oldalán is, tehát azt kiütnénk, a kubai sebzésileg marginális és hibahatár alatti, a belengetett macedón meg értelmetlen, mert Macedónia az év 365 napjából 363-at el van törölve, így az MPP-nek katonai szerepe nincs. Diplomáciai szerepe lehet, de az meg egy óriási hiba lenne, mert azonnal becsábítanánk a románok oldalára a görög terroristákat, akik valószínűleg így is fognak ütni keményen, de ezt az esélyt tennénk 100%-osra egy maki MPP-vel, ami ráadásul semmit sem ér, mint mondtam, katonai szempontból.

Vessünk hát egy pillantást a konkrét számokra!

Szerintem megfelelő kiindulási alap, ha a hétből eddig eltelt adatokat vesszük alapul, hiszen nagyjából mindkét oldal hasonló csatákban vett részt, ugyanannyi TP-s csatája és ugyanannyi, elérhető epik küzdelme volt mindkét félnek.

A románok alapsebzése az elmúlt 2 napban 33 milliárd volt, míg a mi alapsebzésünk 26 milliárd. Nézzük meg ezt grafikusan!



Ahogy láthatjuk, Románia fenntartható sebzése valamivel nagyobb, mint a miénk, ezért a szövetségesekre kell hagyatkozni, hogy kipótoljuk a hiányt. Nézzük meg, hogy az MPP szett, az NE után, potenciálisan mennyi sebzést "érne el"!

A románok esetében, a szövetségesek sebzését kerekítve az jön ki, hogy ők 2 naponta, átlagosan 153 milliárd sebzésre képesek. Ennyi sebzést ér el a románok MPP-szettje.

A mi, lecsökkent létszámú klubbunk ezzel szemben, mindösszesen 41 milliárdot.

Kiegészítve ezt az adatot az országok alapsebzésével az a helyzet áll fenn, hogy a támadást követően 2 naponta átlagosan a román oldal, fenntartható módon 186 milliárdot sebez, míg a magyar oldal hasonló adata mindösszesen 67 milliárdot ad ki. Ez durván 120 milliárd különbség 2 naponta, ami már majdnem 420 milliárd hetente. Hatalmas differencia.

De tegyük fel, hogy extrém sikeres lesz a szövetségépítés és az összes olyan nagy országgal sikerül MPP-t kötni, akinek nincs MPP-je a románokkal. (Ez magában foglal olyan feltevéseket is, hogy horvát, vagy török MPP-t kötünk, holott mindkét ország határozottan elzárkózik a velünk való együttműködés lehetőségétől, vagy azonnal megkötjük a bolgár, chilei [ami szintén nem ér semmit, mert el vannak törölve] MPP-ket és még egy sor középerős állammal szövetkezünk)

Ebben az esetben a kibővített MPP-szett 183 milliárdnyi sebzést érne el átlagosan, 2 nap alatt. Azaz még így sem lenne elég a potenciális sebzésünk. Ráadásul ebben az esetben a mi oldalunknak kéne felmutatni nagyobb tankolási potenciált, ami ugye ki van zárva több okból, mint például, hogy a már említett görög terroristák odaát lesznek, illetve nem tartom valószínűnek, hogy a frissen megkötött MPP-k mindegyike hatalmas mennyiségű sebzést és tankolási potenciált hozna nekünk.

Arról nem is beszélve, hogy amint epikké válik az ütközet, az az oldal nyer, amelyik oldalán több sebzés van, kivéve, ha irtózatos CO-kat pakolunk ki. De ez esetben is nagyobbat kell kirakni, mint az ellenoldal, mert fizikailag tőlük kell elcsábítani a sebzést ahhoz, hogy nyerjünk. És ilyenkor jön a mastercard faktor, ami szintén nem a javunkra szól.

Mindezt illik figyelembe venni, amikor a kormány román hadjáratot tervezget. A konklúzió az egész dologból az, hogy a szövetségi rendszerek alapjait, azon belül is az MPP elosztást kell megváltoztatni ahhoz, hogy valaha lehessen román háború, amiben van esélyünk. Amíg ez nem történik meg, csak eltörlés lesz a részünk. És mint ahogy jól látszik, az nem elegendő, hogy majd kötünk mindenkivel, akivel a románoknak nincs, mert ez nem elég. Valakit rá kell venni, hogy ne kössön velük, hanem a mi oldalunkra álljon. Tehát alapjaira le kell bontani a szövetségi formációkat és újraépíteni.

Az erepublik, bár sokaknak úgy tűnik, hogy isteni gondviselésen, meg akaraton múlik, a valóságban elég pontosan meg lehet mondani, hogy mennyi sebzés, mennyi pénz kell egy-egy ország legyőzéséhez.

Maradok tisztelettel:
ICS