[EM]Apie ūkį ir bites (II dalis)

Day 2,355, 09:17 Published in Lithuania Lithuania by ARAS storage


Sveika eLietuva,
Su jumis sveikinasi Ekonomikos Ministerijos apžvalgininkas Rimas63!

Pristatau jums antrąją straipsnio apie ūkį ir bites dalį. Šioje dalyje kalbėsime apie maisto ir ginklų gamyklas.Pirma dalis straipsnio: Apie ūkį ir bites (I dalis)

Tęsiant toliau pamastymus kaip ir kur investuoti , panagrinėkime galimybes investuoti į maisto ar ginklų gamybos įmones.

Pradžia gali buti padovanotoji Q1maisto gamybos įmonė, arba misijos įvykdymui įsigytaQ1 ginklų įmonė. Toliau jas, akcijų metu galime tobulinti iki norimo lygio.



Suma yra vienoda , tiek maisto , tiek ginklų įmoniu tobulinimui. Ji yra pastovi, nepriklauso nuo šalies turimų bonusų kiekio ar kitų aplinkybių.
Kokia suma investuotų pinigų atsiduria kiekvieno gaminamo produkto savikainoje priklauso nuo to, kiek produkto yra gaminama, taigi nuo šalies turimų bonusų, darbuotojų skaičiaus, įmonės lygio na ir žinoma investutų pinigų sumos.

Skaičiuojant naudosime šiuos skaičiukus:

Investicijų atsipirkimas – 2metai
Darbuotojų alga – 26cc
Žaliavų kaina – FRM- 0.25cc WRM – 0.05cc
Mokesčiai (VAT) tokie, kokie dabar eLietuvoje yra.
Produkcijos pardavimo kainos





Pažiūrime kaip atrodo vieno pagaminto maisto produkto sanaudos šalia pardavimo kainos









Išvados gana paprastos- uždirbti e Lietuvoje su maisto įmonėm, samdant darbuotojus, galima tik su Q7 įmone. Dirbant tik savininkui , galima uždirbti iki Q3 įmonės. Žinoma tai nereiškia, jei jūs nusprendėte „judėti‘ link Q7 maisto įmonės, kad reikia sukaupti visa reikalingą sumą ir investuoti vienu metu. Puikiausiai galite investuoti palaipsniui keldami įmoniu lygį ir dirbdami patys. Tik nereikia samdyti darbuotojų iki Q7.

Tai , kad turima dalis pinigų negulės sąskaitoje o bus „įdarbinta“, tik pagreitins investuotų pinigų atgavimą.

Be abejonės, jei šalis gauna papildomai bonusų, samdyt darbuotojus galima jau ir nuo Q5 įmonės lygio.

Šiektiek kitokia situacija su ginklų įmonėmis






Su ginklų Q1-Q4 gamyba situacija daugiau nei keista. Jie parduodami pigiau nei kainuoja žaliava, reikalinga jų pagaminimui. Jau nekalbu apie investicijų grąžą ar darbo užmokestį. Kas tuos ginklu gamina pardavimui ir kokiu tikslu aš nelabai suvokiu. Tikrai siūlyčiau pradėt gaminti ne žemesnio kaip Q5 ginklų įmoneję. Ir tai Q5 gali but naudojama tik dirbant pačiam, kaip laikina įmonė pakeliui į Q6 ar Q7.

Pakankamai įdomūs Q6 įmonės rezultatai. Kaip matome pagrindine produkto savikainos dalis yra žaliava.

Q7 ginklass reikalauja žaliavos daugiau nei 3 Q6 ginklai. O Q6 pardavimo kaina tik dvigubai mažesnė už Q7 ginklo. Investicija irgi gerokai mažesne Q6 įmonei. Pagaminamo produkto kiekis vienodas abiejų tipų įmonėse.Bet rekomenduoti tureti būtent Q6 ginklų įmones aš nesiryšiu. Yra klausimas , kuris man kolkas neaiskus- Q6 ginklų paklausa. Mano galva šiuo metu populiariausi yra Q7 ginklai. Galbut Q6 skaičiai grąžūs, bet jų niekas neperka. Nežinau.

Bet kokiu atveju, jei jau nuspredėte būti ginklų gamintojas, pradėkit tai bent jau nuo Q5 įmonės. O jei norite investuoti palaipsniui, nedirbkite nei pats , nei samdykit darbotojų iki Q5.

Galutinės išvados po krūvos grafikėlių ir išvedžiojimų.

Esant dabartiniam kainų lygiui, gaminti maisto žaliavos (FRM) neapsimoka. Pigiau jos galima nusipirkti turguje.

Siekiant tik finansinio rezultato (jei nesvarbu exp), galima gaminti ginklų žaliava (WRM) samdant darbuotojus aukščiausio lygio zaliavų įmonėse ir šalyse su aukščiausiais bonusais. O dirbant tik pačiam savininkui ir „aliuminio kasykla“ įmonėse , nepriklausomai nuo šalies bonusų.

Siekiant tik finansinio rezultato (jei nesvarbu exp), galima pradėti pačiam savininkui gaminti maistą nuo Q1 tipo įmonių. O samdant darbuotojus ne anksčiau , kaip Q5 įmonėse ( priklausomai nuo šalies bonusų).

Negaminti Q1-Q4 tipo ginklų. Tai yra visiškas „minusas“. Nepulti visiems gaminti tik Q7 tipo ginklų. Gal nė kiek neblogiau galima uždirbti su mažesnėm investicijom ir gaminant Q6 tipo ginklus.

Šiandien yra žymiai palankiau ir ekonomiškai naudingiau būti ne gamintoju, o perpardavinetoju (deja).

Na ir belieka pačiam paneigti tai ką parašiau anksčiau.

Visos šios pateiktos išvados ir diagramos, tikrai nepretenduoja į „vienintelės tiesos“ titulą. Tiesiog tai yra mano nuomonė apie situaciją dabartinemis sąlygomis.Kai yra dalis žmonių, kurie dirba neskaičiuodami, kai yra toks valiutos kursas, kai yra tik tiek karų ir t.t. Situacija bet kada gali visikai pasikeisti ir tada, visi ši mano prirašyta „paklodė“ bus visai neatitinkanti tikrovės.
Tos „paklodės“ tikslas buvo vienas- paskatinti Jus skaičiuoti kur ir kaip uždirbami pinigai. O nesivadovauti kazkokiais susiformavusiais mitais.

Straipsnį parengė EM apžvalgininkas Rimas63.




Ekonomikos Ministerijos naudingos nuorodos
EM Statutas
eRepublik analizatorius
eRepublik statistika

Ekonomikos Ministerijos naudingi straipsniai
[EM] Treniruočių kontraktas
[EM] Taupymas ir išlaidų mažinimas
LPB vėl startuoja
Mokesčių analizė
Rinkos kainų pokyčiai