Okolje ON/OFF

Registrirajte se

 

Naprej

Naprej Z ustvarjanjem računa se strinjam s pogoji uporabe & pravilnikom o zasebnosti
Ponovno pošlji elektronsko pošto   |  Ne morete najti elektronske pošte? confirmation@erepublik.com

Resend the confirmation email to this address

Ponovno pošlji elektronsko pošto Ne morete najti elektronske pošte? confirmation@erepublik.com

[2/2] Marvin na CP - prezentacja wyborcza - skład rządu

Dan 1,903, 00:24 s strani Madame Whiplash

Witam w moim drugim artykule dotyczącym jutrzejszych wyborów.
Do samych planów na luty odsyłam do mojego poprzedniego arta: klik!, w tym arcie zaś zajmę się składem mojego rządu.Postanowiłem w tym miesiącu nie kompletować zbyt dużego rządu. Wolę postawić na mniejszą ilość lepszych osób, dzięki czemu będzie można uniknąć jakichkolwiek sprzeczek na szczeblach rządowych. Wybierałem jednak uważnie, starając się dobierać ludzi, z którymi współpraca mi się szczególnie układała. Postawiłem na ludzi, którym ufam, przy których nie muszę się obawiać o cokolwiek. Przechodząc do meritum, oto skład mojego rządu:vCP - Aniaa
Aniaa to osoba sumienna, aktywna i mająca sporo wolnego czasu. Ponadto, spisywała się doskonale na meetingach. Znam się z nią od ponad roku i zawsze mogłem na nią liczyć. Wiem, że ten wybór to dobra decyzja.MON - Aniaa, Khere
Aniaa zawsze była bardzo wartościowym członkiem MONu, odznaczała się szczególną aktywnością i górowała w liczbie przeprowadzonych zbiórek. Pora dać jej możliwość sprawdzenia się na stanowisku głównego MONa, w czym bez wątpienia pomoże jej Khere - jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy MON ostatnich miesięcy. Podczas jego ostatniej kadencji zawsze można było liczyć nie tylko na dobre zbiórki (oraz sensowną ich ilość), ale też na systematyczne informowanie ePolski w sprawach obrony narodowej i przede wszystkim na wiele sukcesów militarnych.

vMON - swieszewo, tornadoretkinia, coren4, paper wings, kakawka
Staż: Kfiatusheczek, Marek5

vMONów nie wybrałem dużo, ale ważniejsza od ilości jest jakość. Tak jak w przypadku MONów, nie wątpię, że zarówno vMONi, jak i stażyści świetnie sobie poradzą.MSZ - Sztandar
Nie trzeba tutaj dużo mówić, Sztandar zawsze sobie świetnie radził na stanowisku MSZa. Będzie można zapomnieć o failach pokroju Yody, bo u Sztandara takie rzeczy po prostu nie mają prawa bytu. Odkąd znam Sztandara (a znam jeszcze z czasów v1), nie było momentu, kiedy bym mógł stwierdzić "ten człowiek w ogóle nie ogarnia". Sztandar jako MSZ = zero martwienia się o politykę zagraniczną.

vMSZ - Pierre Dzoncy, Magic Hereos
Ponownie postawiłem na jakość, nie na ilość, a jakość vMSZów jest najwyższa. Są to sprawdzeni ludzie, którzy we trójkę bez wątpienia sobie doskonale poradzą z prowadzeniem tego ministerstwa.MGiF - Khere
Kolejna kadencja w MGiF dla Khere. Dwukrotnie pełnił u mnie funkcję MGiFa i dwukrotnie byłem z tego zadowolony. Jestem pewien, że po raz kolejny mnie nie zawiedzie.

vMGiF - Mizeroi
Tym razem postawiłem na posiadanie jednego vMGiFa, który pełnił tę funkcję już w styczniu. Jakby nie patrzyć, przydałoby się wyszkolić kogoś nowego, aby mógł w przyszłości samodzielnie objąć funkcję Ministra Gospodarki i Finansów.MEN - Carmen Laurent, anglov
Zarówno Carmen Laurent, jak i anglov są już "stałymi bywalcami" w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Znają się na rzeczy i miałem z nimi okazję współpracować już wcześniej. Ponownie jestem pewien, że MEN mnie nie zawiedzie.

vMEN - Avenged7fold, dyrcio, Laciek, Siemko8, tomas004
Staż - d3signer

vMENi to sztab doświadczonych ludzi, starannie dobranych przez Carmen Laurent i anglova. Jeśli oni ich wybrali, na pewno sobie poradzą.RR - Marvin
Na koniec, na pozycji rzecznika rządu pojawiam się ja. Zawsze lubiłem pisać artykuły, więc zdecydowałem, że tym razem ja będę pełnił tę funkcję, aby informacje podawane w gazetce RR były z pierwszej ręki.Na tym zakończę drugą część mojej prezentacji. Tych, którzy nie widzieli moich planów na luty, ponownie zapraszam do mojego poprzedniego arta.
Ponownie chciałbym jeszcze podziękować partiom udzielajacym mi poparcia oraz wszystkim tym, którzy jutro oddadzą na mnie swój głos. Konkurencji natomiast dziękuję za wrażenia i życzę powodzenia.

Pozdrawiam,
Marvin

 

Komentarji

leop
leop Dan 1,903, 00:33

Twoy Stary 4 CP o/// \o/ Good luck kurwa \o/ Khere \o/ Pierre \o/ o7

Mario A Morsik
Mario A Morsik Dan 1,903, 00:35

Nie jest źle, mogło by być lepiej.

leop
leop Dan 1,903, 00:36

Morsik!!!!

Qjon13
Qjon13 Dan 1,903, 00:40

Dobry rząd, wybitni fachowcy, gospodarka pójdzie do przodu, a ludziom będzie się żyło coraz lepiej.

CaveoPoland
CaveoPoland Dan 1,903, 00:41

1 dzień nie będzie Khere i bAniaa znów będzie płakać na dowie...

Lambuzo
Lambuzo Dan 1,903, 00:51

moj glos jest, za sposob rozwiazania kwestii WP.

Marmocik
Marmocik Dan 1,903, 01:08

A wytlumaczysz w koncu jak zamierzasz finansowac te swoja elitarna jednostke? Bo skoro WP wrzucisz do puli PGB to skads musisz miec pieniadze. Z rezerw raczej nie bo zjedza Cie zywcem wiec moze napisz ludziom czarno na bialym, ze planujesz nic innego niz wrzucic do PGB kilkadziesiat nowych geb do wykarmienia a tym samym obnizyc im dofa? No chyba, ze stawiasz...to wtedy nie bylo tematu.

maly_zuczek
maly_zuczek Dan 1,903, 01:17

najwidoczniej to nie istnienie "faworyzowanej" grupy jest solą w oku, tylko skład tej grupy
skoro w to miejsce ma powstać inna to jedyny wniosek jaki mogę wyciągnąć
faworyzowanej - celowo napisałem w cudzysłowie

vejderr
vejderr Dan 1,903, 01:21

Przegraj

Ejdiejem
Ejdiejem Dan 1,903, 01:33

Pytanie za sto punktow:
Ktora ePolska grupe bojowa boli dupa?

Lambuzo
Lambuzo Dan 1,903, 01:35

Marmocik, jak to co leci aktualnie do WP, trafi razem z Wami do PGB - finanlnie PGB dostana wiecej, przeciez wiadomo, ze nie wbijecie bijac z nami 18 %

Marmocik
Marmocik Dan 1,903, 01:53

Pryq, ale przeciez ta kasa nie trafi z nami do PGB tylko na finansowanie elitarnej grupy Marvina. Chyba nie sadzisz, ze zglosza sie tam filantropi?

Duddo77
Duddo77 Dan 1,903, 02:02

Dla mnie sprawa wygląda tak :
Marvin robi swoją elitarną grupę "znajomych" którym będzie dawał orgi i dużego dofa jak robił to juz którejs tam kadencji http://i.imgur.com/Uod5kva.png . (zyska na tym poparcie ludzi którzy nie lubią WP i chcą jej rozwiazania)
Ale na Boga! mi tez nie pasuje ze WP dostaje więcej , ale jeśli nie będzie WP to kto? kto? całe PGB ruszy na obrone jednego RW? zbiórka na 2-4 kille i koniec ?

Efekt będzie taki ze z koryta będą żarli nie WP tylko kumple Marvina i potracimy sporo regionów przez początkowy brak dyscypliny i zamieszanie .

hesar
hesar Dan 1,903, 02:03

sklad rzadu co najmniej intrygujacy
w dalszym ciagu poprosze o DETALE dotyczace nowej elitarnej armii wylotowej (czy jak zwal to inaczej whatever)
finansowanie, KTO, ktore div itd

Pitejro82
Pitejro82 Dan 1,903, 02:42

Może jednak nie tworzyć nowej grupy? Tylko wprowadzić limit hita/zadanego dmg i po problemie. przez grudzień i styczeń chyba tylko raz była zbiórka ze zwrotami za bilety. A co do dywizji, to chyba najważniejsza 3 i 4? O ile WP ma mocną dywizję 4, to chyba 3 niekoniecznie

anglov
anglov Dan 1,903, 02:56

"vMENi to sztab doświadczonych ludzi, starannie dobranych przez Carmen Laurent i anglova. Jeśli oni ich wybrali, na pewno sobie poradzą."

Przez anglova? Serioooo? : D Jeśli chcesz tak pisać to dodaj scyzorycka na vMENa ; ) Bardzo sensowny człowiek który może wiele zrobić dla MEN.

Jednocześnie zaznaczam że zgodziłem się na pomoc Carmen Laurent, nie Marvinowi i w sumie wszystko mi jedno kto rządzi. Obecność w rządzie w żaden sposób nie przejawia mojego poparcia dla danego kandydata. Ani też jego braku - mam neutralny stosunek do ich wszystkich.

CaveoPoland
CaveoPoland Dan 1,903, 02:56

Pitejro82 w styczniu wylotów było około 10 a na 3 poleciały też PGB

scyzoryck
scyzoryck Dan 1,903, 03:00

Cytując Twojego MGiFa i MONa - http://kongres.erepublik.com.pl/viewtopic.php?f=29&t=404#p5526
"A co to ma do rzeczy skoro tzw "mentorzy" od razu atakując młodego na czacie, dają chlebki i zapraszają ich do partii? "
Czym kierowałeś się by na MENa wziąć opiekunkę mentorów, którzy rzekomo są stronniczy i przekupują młodych graczy ku swoim celom?

Madame Whiplash
Madame Whiplash Dan 1,903, 03:02

@Marmocik - mówię to już chyba po raz piąty... Zamiast 82% dla PGB i 18% dla WP, będzie 100% dla PGB, W TYM kasa dla tej grupy wylotowej. Co jest takie trudne do zrozumienia w tym?
@PsychoPancernik - [sarkazm] no proszę Cię, przecież się nie będę dzielił z kumplami i sam wszystko wezmę... Regiony? Po co nam, żadnej kasy z tego nie mam. Orgi? Wszystkie sobie wezmę. [/sarkazm] Wyjątkowo słaba próba osłabienia mnie na czas wyborów dla własnych zysków. Nice.
@hesar - odpowiedziałem Ci w poprzednim arcie.

Madame Whiplash
Madame Whiplash Dan 1,903, 03:06

@scyzoryck - napisałem czym się kierowałem wybierając członków rządu, a jak z którymś mentorem jest problem, to może być podał nick, zamiast strzelać fochy, że Cię nie chciałem w rządzie?

Pitejro82
Pitejro82 Dan 1,903, 03:07

@Caveo no ale zwrotów za bilety nie było, prawda? Bo o tym pisałem

scyzoryck
scyzoryck Dan 1,903, 03:10

Marvin, ja tylko cytuje Kherego, więc jego pytaj o konkrety, bo ja ich nie uzyskałem, a chętnie bym poznał .

Duddo77
Duddo77 Dan 1,903, 03:15

"Zamiast 82% dla PGB i 18% dla WP, będzie 100% dla PGB, W TYM kasa dla tej grupy wylotowe" Czyli dof będzie zależny od tej grupy wylotowej? Albo dostaniemy mniej albo wiecej? albo albo?

Nie próba osłabienia tylko wyszły sprawy które chyba nie powinny wyjść ;P

Madame Whiplash
Madame Whiplash Dan 1,903, 03:20

@PsychoPancernik - wyszły sprawy, które nie powinny wyjść? Przecież sam to przyznałem w komentarzu pod poprzednim artem i nigdy się z tym nie kryłem. Przyznałem Hannibalowi Barkasowi i Palhessi jednego orga za tankowanie, bo bez wątpienia zasłużyli się dla ePL w takiej samej skali jak inne osoby, które również orga za zasługi już mieli. Co do grupy - cytując Caveo, w styczniu było 10 wylotów. Na 3 musiały polecieć PGB. Wniosek - wylotów nie jest dużo, ale potrzebujemy na nich więcej mocy. Jeśli spodziewasz się, że nagle będziesz miał 2x mniejszego dofa, bo był wylot, to możesz się zdziwić.

scyzoryck
scyzoryck Dan 1,903, 03:21

A odnośnie mojego bycia w rządzie. Trochę się ta cenzura gryzie z tym fragmentem:
"vMENi to sztab doświadczonych ludzi, starannie dobranych przez Carmen Laurent i anglova"
Zaufanie i poparcie Carmen i anglova jak widać mam, więc jednak tak nie do końca przez nich wybrany skład.

Jeszcze jedno pytani od zatroskanego obywatela.
Część orgów zostanie przeznaczonych na wynajem, kilka pozostanie w rękach ministerstw. pytanie, co z pozostałymi? Bo z tego co pamiętam, to Khere zawsze był negatywnie nastawiony do obracania nimi na MM, co może potwierdzać poniższy komentarz.
"Nie generujcie "dodatkowych dochodów" grą na MM bo wszystkie powiązane organizacje narazicie na bana to po 1. Po 2 nawet jeśli operacje będą odizolowane to nadal strata kwoty, którą wpłacicie donatem z kongresu (ostrzegam Was przed przenoszeniem pieniędzy między orgami i jest to bardzo ważne dla bezpieczeństwa rezerwy - serio weźcie do serca) będzie w sumie można uznać jako celową utratę pieniędzy podatników."
pochodzący spod tego arta www.erepublik.com/en/article/2150523/1/20#comments

Kherehabath
Kherehabath Dan 1,903, 03:34

Dobre dobre. Myslisz ere niewyjaśnionych banów dla organizacji narodowych z czasami obecnymi. Co do gry na MM ja ugrałem ponad 75k golda w historii. A Ty? Dużo nauki przed Tobą misiaczku.

hesar
hesar Dan 1,903, 03:39

nie odpowiedziales mi w arcie tylko w komentarzach a nie wszyscy czytaja komentarze - to primo
secundo - nie ma tam odpowiedzi na ZADNE z moich powyzszych pytan tylko same ogolniki (poza jednym ponizszym)
tertio - jesli tylko div4 i troche div3 to czym to sie ma roznic od aktualnej dzialalnosci WP ?

staruszek
staruszek Dan 1,903, 04:03

@hesar 14 % + 10 orgow dla grom i masz elitarna jednostke .. i jasno wyjdzie ze zaoszczedzil dla ePL

Kherehabath
Kherehabath Dan 1,903, 04:04

Up
Zabawne, że o orgach wypowiada się osoba, która przez rok zwalała na innych, a sama handlowała i rozdawała na prawo i lewo.

Sztandar
Sztandar Dan 1,903, 04:09

Popłoch wśród komentujących wpków niemalże dorównuje scyzorowi, który jako MGiF okłamywał CP oraz własnych ziomków z MGiF i przelewał hajs na swoje prywatne konto - do dzisiaj zresztą nie wytłumaczył, dlaczego. Oczywiście nadal pełni rolę autorytetu, bo w naszym pięknym nadwiślańskim kraju takie akcje jak ministerialne kłamstwa czy donejty państwowej kasy na osobiste konto wpisuje się do CV.

No bo z tego, przecież on jest fajny!

Kherehabath
Kherehabath Dan 1,903, 04:11

Nadaje się do PZPN. W sumie to dawno takiego wałka jak on nie było stąd zaciekawienie jego odwagą. Albo głupotą. Na prezesa go.

anglov
anglov Dan 1,903, 04:13

Sztandar też nakłamał o złodziejstwie, nainsynuował i nie przeprosił : )

Sztandar
Sztandar Dan 1,903, 04:15

Khere, ale jeśli taki np. anglov, czyli człowiek ogólnie ogarnięty, rozumny i posługujący się na co dzień pojęciem tzw. sprawiedliwości, ręczy za seryjnego kłamcę, kombinatora i najprawdopodobniej złodzieja, to nie mam pytań. Ot z jednej strony niby scyzor okłamywał własną CP i swój resort - a zarazem anglov nie ma widzi żadnego problemu, by z nim współpracować. Poprzeczka moralna ustawiona na poziomie kałuży :S

Kherehabath
Kherehabath Dan 1,903, 04:18

UP
Przesłanki miał dobre. Ani nie udowodniono ani też nie oczyścił scyzorycka nikt z zarzutów (sam też się nie oczyścił) więc wcale nie jest powiedziane, że Sztandar coś insynuował. Poprawnie przekazał zastrzezenia z możliwymi scenariuszami.

Pozdrawiam

Sztandar
Sztandar Dan 1,903, 04:19

No właśnie o to chodzi, minister przesyłał hajs państwowy na swoje konto, nie wyjaśnił choćby słowem dlaczego - ale zapytaj dlaczego, to zakrzyczą cię, że insynuujesz. Bo o tym nie należy mówić, o tym nie należy pisać, a już broń Boże nie należy stawiać pytań, szczególnie tych z gatunku niewygodnych.

Szczerze anglov, nie sądziłem, że będziesz rzecznikiem takiej postawy. Bardzo infantylna i rozczarowująca.

scyzoryck
scyzoryck Dan 1,903, 04:23

Khere, nie ma co porównywać obecnych czasów z czasami kiedy rynek walutowy istniał w tej grze, bo różnice są kolosalne.
Era niewyjaśnionych banów na organizacje. Pytanie, co przez to rozumiesz?
Gadałem z wieloma osobami i naprawdę, takie rzeczy jak niewyjaśnione bany dla orgów nigdy nie miały miejsca.
Komentarz, z początku listopada, jak odchodziłeś z MGiF, kiedy przestrzegałeś przed niewyjaśnionymi banami. Odszedłeś i nagle pewna era złych adminów się zakończyła? Jakoś żaden ban nie poleciał, a uruchomienie tych orgów dało nam całkiem przyzwoity zysk.

Trolling na scyzorycka gdzie by się nie odezwał - to już chyba chleb powszedni dla niektórych. Nie ważne czy na temat, czy nie i tak trzeba po nim pojechać i dalej wymyślać spiski i kradzieże których nie było. Choć może po prostu nie macie argumentów by dyskutować na normalnym poziomie.

anglov
anglov Dan 1,903, 04:27

Ależ Sztandarze, Ty przedwcześnie zlinczowałeś scyzorycka, jak zresztą już wiesz - niesłusznie.

Zawsze byłem rzecznikiem tego, by postępować uczciwie wobec ludzi. No cóż... Może to i dziwne.

Kherehabath
Kherehabath Dan 1,903, 04:29

Era neiwyjaśnionych banów była gdyż nikt ich nie chciał i nie potrafił wyjaśnić.

Na przykład podam zbanowaną organizację moderatora z 3* do której nikt inny nie miał dostępu. Takie coś daje obraz tego co się działo. Później się wyjaśniło, że moderator może kombinowąc nie tracąc swojego statusu. Co nie oznacza, że powinno się wtedy rzucać środków na MM.

scyzoryck
scyzoryck Dan 1,903, 04:38

"Przesłanki miał dobre. Ani nie udowodniono ani też nie oczyścił scyzorycka nikt z zarzutów (sam też się nie oczyścił) więc wcale nie jest powiedziane, że Sztandar coś insynuował. Poprawnie przekazał zastrzezenia z możliwymi scenariuszami."
Ja też mam pewne przesłanki, jednak co z nich skoro nie mam potwierdzenia?
Poza tym, masz trochę przestarzałe wiadomości. Na spotkaniu z rządem padła odpowiedź, że nic nie zginęło. Logi ku potwierdzeniu, dla niedowiarków.
http://www.erepublik.com/en/article/-men-spotkanie-z-rz-dem-13-01-2013-2193976/1/20

Basowy
Basowy Dan 1,903, 04:50

Ja nie bronie tu nikogo ale zanim mnie wywalili z prawa zdazylem sie nauczyc ze oskarzony nie rownansie winny. I to nie on ma udowadniac swoja niewinnosc tylko oskarzyciel ma udowodnic wine. Ale ofc moge sie mylic.

Basowy
Basowy Dan 1,903, 04:52

To chyba sie nawet zwala zasada domniemanej niewinnosci.preasumtio boni costam vini cZy viri czy jakostam podobnie

Basowy
Basowy Dan 1,903, 04:55

Aaa i nawet sobie wlasnie przypomnialem ze chyba nawet wszelkie sporne i nie dajace sie jasno okreslic czyny zawsze rozstrzyga sie na korzysc oskarzonego. Sorki ze 3 odpowiedziach ale z tel ciezko....

Sztandar
Sztandar Dan 1,903, 05:12

I po co ta ciągła, wręcz obsesyjna zmiana tematu? Przecież nigdy nie chodziło o krzyżowanie scyzora, tylko o wyjaśnienie sprawy. Natomiast do dzisiaj bez odpowiedzi pozostają dwa pytania:

1. Dlaczego scyzor okłamywał własny rząd, w tym CP?
2. Dlaczego scyzor przelał kasę z NBP na swoje konto?

Nikt nie zdaje się również zauważać, że dziwnym zbiegiem okoliczności porządki w MGiF przypadły akurat na moment publikacji arta/logów, ot wg niektórych to po prostu niemożliwe, żeby najpierw ukraść, by następnie ze strachu przed odpowiedzialnością - oddać.

A chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby kłamca nie zasiadał w polskim rządzie. Żeby ludzie mogli współpracować ze sobą bazując na zaufaniu. Żeby na tym jednym drobnym odcinku erepowej rzeczywistości panowała względna normalność - no, ale normalność niektórych bardzo uwiera :S

staruszek
staruszek Dan 1,903, 05:16

@Basowy teraz to co robi Mr. Choragiewka nazywa sie "wolnoscia slowa" ale w RL na szczescie na te "wymowke" jest bat, a tu ... z populizmem oszolomow NIGDY nie wygrasz... dlatego.... PIER%$^%$#LE tych u koryta.

PS czy sa zapiski ile hajsu zostalo na orgach zarobione bawiac sie na MM tak powiedzmy sprzed roku czy dwoch? I czy ktos sprawdzil "pozyczki"?

Kherehabath
Kherehabath Dan 1,903, 05:37

Basowy
Z 5 zarzutów nie sprawdził się jeden - nie wiemy na jakich zasadach zostało to wyjasnione i czy w ogóle(choć z słów prezydenta w momencie publikacji arta przez Sztandara można było wyciągnąć inne wnioski). To chyba w zupęłności wystarczy aby delikwentowi nie ufać i nic więcej nie trzeba udowadniać. Nie był oczerniany ani pomówiony - jeden zarzut nie został potwierdzony. Pewnie, że winę trzeba udowodnić. Tylko, że w zaistniałem sytuacji po co to robić?

Pozdrawiam

vejderr
vejderr Dan 1,903, 05:39

@Sztandar
"A chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby kłamca nie zasiadał w polskim rządzie."

To zrezygnuj, jednego kłamcy mniej.

Mizeroi
Mizeroi Dan 1,903, 05:39

Ja nie jestem pewien uczciwości scyzorycka, więc byloby miło, gdyby sam ją potwierdził. Popełnił duży błąd, wysyłając dofa z prywatnego konta, sam się naraził na problemy, sam powinien z nich się wykaraskać, a nie czekać na oficjalne oskarżenie (swoją drogą instytucja prokuratora w erepie by się przydała).

Redrumovy
Redrumovy Dan 1,903, 05:40

staruszek - człowiek, który handlował orgami do albanii autorytetem w tej sprawie. Jak śmiesznie.

Pitejro82
Pitejro82 Dan 1,903, 05:41

wikeszego populisty od ciebie MR. Pier***ole od rzeczy to chyba nie ma. Chyba nikt nie cieszył sie tak jak ty z tego, ze był prezydentem niemiec po dwóch impiczach oraz że logo wp to jego własność intelektualna. teraz na siłe, nie mając argumentów, próbujesz TANIM populizmem (będacym marnym trollingiem) zdyskredytować osobę startującą na prezydenta.
Bardziej swojej głupoty udowadniać już nikomu starcze nie musisz, naprawdę. sam do ideałów nie nalezysz ale bzdurami rzucasz jak najświętsza dziewica.

Kherehabath
Kherehabath Dan 1,903, 05:44

Zastanawiam się dlaczego funkcję rządowe oznaczają dla staruszka wyłącznie koryto (czyt sposób na zarobek).
Odpowiedź nasuwa się sama.

 
Objavi komentar

Kaj je to?

Prebirate članek, ki ga je napisal državljan eRepublika, izjemne večigralske strateške igre, ki temelji na državah iz resničnega življenja. Ustvarite svoj značaj in pomagajte vaši državi doseči slavo medtem ko se uveljavljate kot vojni junak, znan založnik ali finančni mogotec.