Десять фактів |Англія, як складова Великої Британії|

Day 2,535, 12:48 Published in Ukraine Ukraine by Yurrra

Цікаві факти про Англію:

1. «Туманний Альбіон», назва Британських островів, відома багато років тому. Англія отримала її через білосніжні крейдяні скелі і кручі Дувра, розташовані на південному узбережжі.

2. У Англії є два прапори: Червоний Хрест Святого Георгія на білому тлі і Державний прапор Сполученого Королівства, який складається з прапорів Англії, Шотландії та Ірландії. Зазвичай використовується Державний прапор Сполученого Королівства, але ви зможете побачити і інший прапор в тому випадку, якщо всі три країни будуть представлені окремо, наприклад, на спортивних змаганнях.

3. Від битви при Гастінгсі 1066 року і до 1362 року офіційною мовою Англії була французька! До цього дня девізом Суверена на Королівському Гербі є "Dieu et mon droit", що в перекладі з французької означає "Бог і моє право". Цей девіз вказує на божественність прав монарха на корону.

4. Середньовічний футбол в Англії мав надзвичайно азартний і грубий характер, і сама гра була, по суті, диким зборищем на вулицях. Англійці та шотландці грали не на життя, а на смерть. Не дивно, що влада вела наполегливу війну з футболом; випущені були навіть королівські накази про заборону гри. Але популярність футболу в Англії була настільки велика, що їй не могли перешкодити навіть королівські укази. Саме в Англії ця гра була названа «футболом», хоча це і відбулося не при офіційному визнанні гри, а при її забороні. На початку XIX століття у Великобританії відбувся перехід від «футболу натовпу» до організованого футболу.

5. У середньовічній Англії словом «pygg» називався сорт глини, з якого робили домашнє начиння. У горщиках з такої глини люди часто зберігали заощадження і називали їх «pygg jar». З часом термін перетворився в «pig bank», і завдяки такому співзвуччю скарбнички стали робити виключно у формі свині.

6. У XVII-XVIII століттях в Англії існувала посада королівського відкривача океанських пляшок з листами.

7. До XIX століття не було ніякого поділу на часові пояси, скрізь визначали час за Сонцем. Необхідності часових зонах не було, так як не було швидкісного транспорту. Уніфікацію зумовив розвиток залізниць в Англії, тому що із-за розбіжностей часу в кожному місті було дуже важко скласти нормальний розклад. Саме залізничні компанії домоглися того, щоб на всій території країни був один часовий пояс за Гринвічем. А потім поступово система часових поясів почала поширюватися по світу.

8. При відправці на фронт перших танків британська контррозвідка пустила чутку, що російський уряд замовив в Англії партію цистерн для питної води. І танки відправилися по залізниці під виглядом цистерн (добре, що величезні розміри та форма перших танків цілковито відповідала цій версії). Саме тому танки так називаються (від англійського tank – бак, цистерна). Цікаво, що у нас спочатку переклали це слово і називали нову бойову машину «баком».

9. За великі заслуги у Першій світовій війні звання полковника англійської армії було присвоєно поштовому голубу № 888, який був похований після смерті з усіма військовими почестями.

10. Спікер, що відкриває засідання англійського парламенту, як відомо, досі за традицією сидить на мішку з вовною. Цей звичай родом з середньовіччя, коли Англія була головним експортером вовни і вовняних виробів в Європу і вважалася провідним виробником як за якістю, так і за кількістю матеріалу. Символізуючи національне надбання країни, Лорд-канцлер сидів і сидить на мішку, набитому шерстю. Єдина зміна традиції – мішок набивають вовною не тільки виробництва Великобританії, але й інших країн Співдружності, що символізує єдність цих країн.
І на останок, англійська няшка: