[ICS] A Pulse bezárásának hatásai

Day 2,221, 11:20 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Azt ugye mindenki tudja, vagy aki nem is tudja, az is észrevehette, hogy az előző elnöki ciklus utolsó napjával együtt az eddig, hosszú időn keresztül használt Pulse is tovaszállt. Az is ismeretes, hogy a program készítői, fejlesztői és fenntartói miért döntöttek a leállítás mellett. Nem is ez lenne a mai cikkem témája, hiszen ezt már kiveséztük több ízben. Ennek a döntésnek azonban olyan hatásai voltak, amelyeket már most, bő két hét elteltével megfigyelhetünk a csatamezőkön. Erről fog szólni mai írásom.

Ha nagyon röviden össze akarnám foglalni a mondanivalómat, akkor azt mondhatnám, hogy a leállásnak kettő hatása volt, egy pozitív és egy negatív. A pozitív az, hogy nagyon sokan konstans módon TP-ért kezdtek ütni, ami a felkeléseink megvédését roppant egyszerűvé teszi, a negatív pedig az, hogy a szövetségesek mellett való ütés, mint olyan gyakorlatilag kiveszett a magyar hadsereg eszköztárából.

Persze ha csak ennyit mondanék, akkor eléggé sarkítanék, mi több, ferdítenék, ezért megpróbálom kicsit felfejteni a dolgokat.

Kezdjük a pozitív(nak tűnő) hatással!

Hazánknak jelenleg három ország eredeti területein van gyarmata (Szlovákia, Ukrajna, Oroszország). Ebből egy szövetséges, akitől bérléssel tettünk szert a szarvas bónuszra, míg a másik kettő egyértelműen ellenség. Az egyik ráadásul olyannyira ellenséges, hogy az összes területét megszállva tartjuk, ami azt jelenti, hogy közvetlenül csak ellenünk tudnak harcolni.

Az ukránok esetében sokszor volt probléma abból, hogy az alsóbb divíziókban nagyon közel van egymáshoz a két ország sebzése, ami azt jelentette, hogy éles összecsapás esetén az nyerte a köröket, aki jobban oda tudott koncentrálni. Az előző bekezdésben említettem, hogy nekünk több csatánk volt általában (legalábbis a bónusz-vesztések mindig akkor következtek be, mikor 2-3 RW/csata futott egyszerre), míg ők csak ellenünk harcoltak. Na most ez a tényező eltűnt.

A pulse megszűnésével ugyanis nagyon sokan úgy döntöttek, hogy TP medálra mennek, mert anyagilag megéri nekik. Ez magával hozta azt, hogy a d4-ben gyakorlatilag esélytelenek az ukránok, mert ha 50% a fal, ha 99%, mindenképpen lesz aki üsse. Már csak azért is, mert a TP mellett az is közrejátszik, hogy sok olyan ember, aki ilyenkor a pulse ideje alatt várt és esetleg a következő körben ütötte el a tartalékait, vagy segítette a szövetségeseket, inkább beleüti azonnal és már lép is le. Hátránya nem származik belőle, mert nem ez alapján kapja a tankokat, a pénzt, akármit.

Ez utóbbi egyébként a sajtómodulra is kihatással van. Sokan szerintem az ilyen várakozási időben olvastak/írtak újságot, ami arra jó volt legalább, hogy mindig 4-5-6 cikk ott volt kategóriánként, amit lehetett olvasni és abból esetleg pár igazi értéket is képviselt. Az utóbbi hetekben ezzel szemben jó, ha 1-2 írás található az egyes csoportokban, valamint a kommentek száma is megcsappant erősen. Persze lehet, hogy ezt csak én képzelem bele és inkább a karácsonyi szünet közeledte az, ami az aktivitásra ilyen módon rányomja a bélyegét.

De térjünk vissza az eredeti mederbe! A d4 tehát egyértelmű, de azzal már régebben sem volt gond. Az alsóbb divíziókat azonban jelentősen felénk billentette a pulse eltörlése. A d3-ban szinte alig engedélyezünk nekik köröket, holott alig egy-másfél hónapja még mi nem tudtunk nyerni egyet sem. Ennyit tesz az, hogy a d3-asok is TP-re mennek, vagy egyszerűen csak beleütik a tankjaikat a legelső csatába, amit meglátnak, lévén, hogy úgyis mindegy, nem szenvednek hátrányt. A d1 gyakorlatilag kiszámíthatatlan, szinte csak attól függ, hogy melyik oldalon tűnik fel valaki, aki bombázni kezd, így ott nem érdemes nagyobb következtetéseket levonni. A d2-ben pedig nagyjából egyelőre tudjuk hozni a csatán belüli környeréseket, holott régebben ott egyértelmű volt az ukrán fölény. A csatákat tehát simán nyerjük, ami jó, de van ennek negatív oldala is.

Az egész leállás negatív hozadéka a szövetségesek melletti ütés eltűnése volt.

Lehet ezt szépíteni, de sajnos mióta nincs meg a régi koordinációs fórum, magyar ember csak akkor üt - néhány tiszteletreméltó kivételen kívül - a szövetségesek mellett, ha egyátalán nincs hazai, TP-s csata, vagy ha a századában a DO éppen oda szól. Mivel felkelések naponta vannak, ráadásul három potenciális terület jöhet szóba, ezért a magyar csata nélküli időszak egy elég szűk sávot fed le minden egyes nap.

Sajnos még az sem pozitívum, ha szövetséges mellett ütünk, mert nagyon sokszor ez vagy agyonvert csatákat jelent, vagy teljesen biztosan bukó ütközeteket. Napjainkban egyetlen egy igazán komoly szövetségi csata van, a szlovén-horvát. Na ebben magyar avatart gyakorlatilag nagyítóval kell keresni. Ismét mondom, tisztelet a kivételnek.

A szlovének pedig igazán megérdemelnék a segítséget, mert ők aztán tényleg olyan nemzet, akik rendszeresen segítik a szövetségeseiket és nagyon ritkán van szükségük segítségre, általában csak adnak. Nekünk is számtalan fontos csatánkban tűntek fel az avatarjaik, nem egyszer súlyos tíz-százmilliókat tankolva. Arról nem is szólva, hogy olyan országról beszélünk, amelyik mindvégig kitartott Magyarország mellett és bármilyen szövetségi rendszer jött vagy ment, abban mi együtt voltunk. (És majdnem biztos, hogy ez a jövőben is így marad.) Túlzás nélkül állítható, hogy a szerbeken kívül ez egyedül a szlovénekre igaz. Becsüljük hát meg őket, mert értékes szövetségesek!

Most ez a szövetségesünk küzd a kongresszusáért. Nem arról van szó, hogy a 10/10 veszélyben van és ha vesztenek, akkor csak 9/10 lesz, hanem a teljes eltörlés forog kockán. Ha közvetlenül nem is szállunk be a háborúba, annyit mindenképpen megérdemelnek, hogy legalább néhanapján félretesszük a TP-t, az FF-et, mittudomén mit, és ütünk hozzájuk. Sokszor CO is van náluk, tehát még pénzügyileg sem káros, ha odafigyelünk.

Apropó CO. Ahogy én tudom az volt beharangozva, hogy majd ezzel váltják ki a zsoldot, de értelemszerűen jelen állás szerint ez nem nagyon jött be, ugyanis a magyar csaták rendszeresen túl vannak ütve, a szövetséges csatákra meg nem teszünk CO-t, holott akár gesztus értéke is lehetne annak, hogy kirakunk 10 hufot a szlovén-horvátra csak magyaroknak.

Mindenesetre bárhogy is lesz, akármilyen koordinációs rendszer is lesz a jövőben, a szövetségeseinkre figyelnünk kell, pláne ha a saját csatáink mellett még jut is erőnk erre. Senkinek nem kell ugyanis egy olyan szövetséges, aki pont a legrosszabb helyzetben hagyja ott a barátait a szószban. Különösen fontos ez a leendő szövetségi átalakulás előtt.

Maradok tisztelettel:
ICS