Ambient pornit/oprit

А К Ц И Ј А [завршена]

133 Ziua 1,927, 01:58 Macedonia (FYROM) Primii pași în eRepublik Primii pași în eRepublik

Првите 100 што ке стават суб добиваат по 2-Q7 тенкчиња.....

Пишете го во коментар бројчето и тенкчињата ви се паркирани

citește în continuare »

Akcija dve Q7 tenkcinja za glasce

398 Ziua 1,911, 09:24 Macedonia (FYROM) Primii pași în eRepublik Primii pași în eRepublik

1.Vote
2.Sub
3.Shout
Pisi vo komentar brojce i dobivas 2 tenkcinja....

citește în continuare »

Договор на дело за тренинг

22 Ziua 1,758, 02:24 Macedonia (FYROM) Dezbateri și analiză politică Dezbateri și analiză politică

Ако го земеме поефтиниот договор со 50% , значи имаме моментално дадено по 1 голд дневно, и ако вежбаме со сите тренинзи излегува овака...
пред--0.19+1.49+1.79 = 3.47г
потоа--3.47/2 = 1.735г плус тие 30 голд што се платени
значи дневно иде по 2,

citește în continuare »

МОЖНО ЛИ Е ОВААААААААА

10 Ziua 1,289, 10:28 Macedonia (FYROM) Ordine de luptă Ordine de luptă

НЕ МИ СЕ ВЕРУВА!!!!!!!!!!!!!


Отидов да си чекам болница во UNITED EMIRATES и видете што ми се случи????
На петтата рунда требаше да има болница кај емиратите, а биткава се прекина и ја добија емиратите иако губеа со 3:0............

http://

citește în continuare »

eБебиња.......ЧИТАЈТЕ.....и сите останати

11 Ziua 1,274, 03:58 Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Здраво

Вчера од кога го прочитав последниот туторијал за еБебињата имам една забелешка, им пратив порака на тие што треба да алармираат но никој не ми врати. Вака сега........

Новите играчи можат комотно да се тепаат во битките не гледам причин

citește în continuare »