Ambient pornit/oprit

Despre ziarul meu

Deschide pagina de Wiki

Весник во кој ќе ги прочитате најновите промени и официјални информации од eRepublik

[МЗИ] Препораки за нов турнир – Епско војување

19 cu 5 zile în urmă Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Primii pași în eRepublik Primii pași în eRepublik

Почитувани Македонци!

Време е да се објаснат некои работи за турнирот кој доаѓа и да се појаснат извиците кои беа присутни во вчерашниот ден за да се пукат или да не се пукат за турнирот.

1. Земјите ќе бидат рангирани според просечниот број

citește în continuare »

[МЗИ] Нов турнир – Епско војување (EDIT: дво-кликери, не пукајте за време на турнирот)

30 cu 6 zile în urmă Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Primii pași în eRepublik Primii pași în eRepublik


ЕДИТ, за тие што немаат време за читање
Ако не планирате да пукате многу за време на турнирот, тогаш подобро воопшто да не пукате (нула престиж поени) ако сакате да помогнете на еМакедонија.
(Важи и за тие со странско државјанство … citește în continuare »

[МЗИ] Состојбата во еМакедонија (ден 2,519)

74 Ziua 2,519, 16:38 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertismentПочитувани еМакедонки, почитувани еМакедонци

Со големо задоволство ве известувам дека по пауза од скоро 100 дена, министерството за информирање продолжува со работа.

[img]http://i.imgur.com/elMycyU.[/img] … citește în continuare »

[МзИ]Донираме за еВенецуела

19 Ziua 2,436, 05:50 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Analiză financiară Analiză financiarăПоздрав Македонци каде и да сте !

Оваа статија ќе биди кратка и само со една единствена цел. Донираме средства на нашите блиски сојузници Венецуела за Воздушен Напад.
Од исклучител … citește în continuare »

Четврта донаторска акција

9 Ziua 2,393, 17:24 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertismentДраги Македонци и Македонки


Неделната донаторска акција продолжува и во овој мандат.
Во оваа четврта акција се донираше леб и се собраа 489 204 единици леб
[img]http://www.[/img] … citește în continuare »