Ambient pornit/oprit

Не знам шо наслов, небитно

19 Ziua 2,357, 19:33 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Одамна немам нешто напишано, па ноќта врнежлива е соодветна за то.. а и во депресија сум вчера кучето ми умре.


Овај пат ќе напишам нешто, ќе ви презентирам една вистинска приказна, која на времето ми ја кажуваже дедоми, ко мал.. но не сум об
citește în continuare »

A1 NEWS (parody)

41 Ziua 2,128, 19:46 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Денешната статија ќе ја започнам со една многу битна депресивно меланхолична изјава на 1 млад локален депресивец шо крајно ќе ве заинтересира и ќе ви ги промени животите...

[img][/img]
citește în continuare »

Тинкање

41 Ziua 2,113, 16:29 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Здраво дечиња. По подолга пауза во играва и весникот решив да напишам нешто. Многи има нови во играва не не познаваат нас ВЕТЕРАНИТЕ и златната доба која ја живеевме во играва, ,па гледам некој новинари а1, сител, курци палци, мн надежни дечиња се по

citește în continuare »

Не е битен насловот

12 Ziua 1,986, 14:17 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Не знам колку време паѓав.Не се сеќавам. Знам беше долго, и не се гледаше тлото, а јас не гледав на долу,упорно се пулев таму горе, во точката која стануваше се помала и помала, какошо паѓав. Таму горе, кај шо цел живот копнеам да бидам, кај шо сите

citește în continuare »

Прирачник за новите играчи [tomibair]

32 Ziua 1,851, 03:38 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertismentСите нови играчи кои не можат да се снајдат со играва, нека го прочитаат овај артикл, се им е добро објаснато >>>>>> http://www.erepublik.com/en/article/-i1-1915531/1/20citește în continuare »