Tygodnik statystyczny #4 i miesięcznik statystyczny #1

Day 3,028, 00:59 Published in Poland Poland by klapekboy

Dzień dobry. W dzisiejszym wydaniu tradycyjnie przedstawię zmiany na rynkach w ostatnim tygodniu, nietradycyjnie przedstawię zmiany na rynkach w ostatnim miesiącu oraz innowatorsko zredaguję o co w tym wszystkim chodzi.

Zasady analizy:
Czas – zbieram dane rano przed DC (koło 8.00), rano po DC (koło 9.30) i późnym popołudniem (koło 20.00). Wybrałem te pory w celu ustalenia najkorzystniejszego czasu kupna/ sprzedaży określonych artykułów. Na podstawie pierwszych 4 tygodni zbierania danych doszedłem do wniosku, że złoto jest zazwyczaj najtańsze wieczorem i prawie zawsze tańsze, bądź w równej cenie przed DC, niż po. Broń q7 jest najczęściej tańsza po DC niż przed, a najtańsza wieczorem.

Przedmiot badań:
1. Złoto – przedstawione zostanie wahanie cen złota. Nie biorę pod uwagę najtańszej oferty, gdyż pojawiają się oferty 1g , w cenie znacznie niższej niż pozostałe, co może prowadzić do niewiarygodności wykresów. Przyjąłem, że wiarygodną wartością będzie cena pięćsetnego grama złota na rynku, czyli jeśli mamy 100g za 411 PLN, 350g za 411,5 PLN, 100 za 413 PLN cena złota w moim wykresie wynosi 413 PLN za gram.
2. Chleb q2 – przyjęło się, że to najkorzystniejsza oferta zakupu chleba, gdyż jeden punkt energii można było uzupełnić tym chlebem najtaniej. Nie czy zawsze tak jest, ale na sprawdzanie tego trzeba poświęcić trochę czasu, którym nie dysponuję. Tak jak w przypadku złota nie uwzględniam najtańszej oferty tylko cenę 20 000 sztuki chlebka. Zazwyczaj jest to maksymalnie piąta pozycja na rynku, często pierwsza.
3. Broń q7 – zajmuję się akurat tym rodzajem broni z wiadomych powodów. Tutaj uwzględniam 2000 sztukę złota. Jest ona droższa od najtańszej o jakieś 20 groszy.
4. Surowiec żywnościowy – nie podaję tu zmian jego ceny, gdyż jest to wydarzenie tak częste jak zmiana na pozycji lidera najliczniejszej partii. Podaję natomiast „liczbę” surowca na rynku. Konkretnie liczbę stron na których ten surowiec jest. Nie jest to zbyt precyzyjne, ponieważ na jednej stronie może być milion sztuk surowca, na innej tysiąc, ale inna metoda prowadzenia tej statystyki jest dla mnie nie możliwa do osiągnięcia. Stała cena f-raw wynosi 0,06 PLN. Czasem ktoś niecierpliwy wystawi ofertę za 0,05 PLN, która jest niemal natychmiastowo wykupywana. Dlatego w analizie podaję stronę na rynku produktów, na której pojawia się oferta za 0,07 PLN.
5. Surowiec do produkcji broni – jak powyżej. Do 12.02.16 podawałem stronę na której pojawiała się oferta za 0,08 PLN, od tego dnia podaję stronę na której pojawia się oferta za 0,09 PLN. Jest to związane z nagłym wzrostem ceny z 0,07 do 0,08 PLN. Co się wydarzyło, że ktoś od 9.30 do 20.00 wykupił 16 stron surowca za 0,07 PLN za sztukę – tego nie wiem.
Jestem producentem powyższych produktów, dlatego wiem ile trzeba czekać, aż ktoś wykupi Twój produkt o określonej cenie. Dzięki temu mogę być w stanie przewidzieć, czy cena pójdzie w górę, czy w dół. Jeżeli surowiec mi nie schodzi przez dłuższy czas, magazyn się przepełnia i muszę wystawić go o grosz taniej, aby przewietrzyć magazyn. Jeśli mnie nie schodzi przez dłuższy czas, to innym pewnie też i takie zjawisko może wystąpić masowo, prowadząc do obniżenia ceny. Obecnie takie zjawisko może zajść wśród surowca do produkcji broni.

STAN NORMALNY
Złoto – ustaliłem, że „normalna” cena złota wynosi 410 – 415 PLN za gram. Cena niższa uznana w gazecie będzie jako „tanio”, wyższa – „drogo”.
Chleb q2 – 0,21 – 0,22 PLN za sztukę.
Broń q7 – 19,00 – 19,60 PLN za sztukę.
F-raw – 6 – 10 stron surowca w cenie 0,06 PLN. Mniejsza liczba może wskazywać na tendencję do wzrostu ceny, wyższa do spadku.
W-raw – 18 – 26 stron surowca w cenie 0,08 PLN.

ANALIZA TYGODNIOWA

Z informacji wartych odnotowania:
1. Cena złota gwałtownie wzrosła 04.03 z „normalnych” 415 PLN za gram do prawie 420.
2. Złoto w zeszłym tygodniu najtańsze było koło godziny ósmej.
3. Broń q7 zawsze była tańsza po DC, niż przed. Rano była dużo bardziej wahliwa niż wieczorem.
4. Chleb q2 najczęściej wykazywał wartość 0,21 PLN za sztukę.

ANALIZA MIESIĘCZNA

1. Do 12 lutego cena w-raw wynosiła 0,07 PLN za sztukę. Było koło 15 stron z taką ofertą, od wystawienia surowca na sprzedaż do sprzedania go nie mijała doba. 12 lutego jeszcze rano było 16 stron tej oferty, natomiast wieczorem nie było żadnej oferty w tej cenie, a w cenie 0,08 PLN za sztukę były tylko 4 strony. Od tego dnia ilość surowca w tej cenie na rynku systematycznie rosła, a na sprzedaż w cenie 0,08 PLN trzeba czekać kilka dni, co może powodować spadek ceny w-raw do 0,07 PLN.
Ilość surowca w cenie 0,06 PLN na rynku f-raw jest dość stabilna.
Wie ktoś co się stało z rynkiem w-raw 12.02?
2. Cena broni q7 jest względnie stabilna i wynosi 19.00 – 19,60 PLN za sztukę. Jedyny gwałtowny wzrost przytrafił się przed dniem 3000 w którym oczekiwano czegoś co skłoni do zużycia broni. Tego czegoś nie było i po tym dniu cena broni spadła do „normalnego” poziomu.
3. Cena chleba q2 jest stabilna i wynosi 0,21 – 0,22 PLN. Czasem spada do 0,20, czasem wzrasta nawet do 0,24 PLN, ale tylko chwilowo.
4. Cena złota od czasu zamiany golda w niektórych medalikach na walutę systematycznie wzrastała, jednak od 11 lutego jakby się ustabilizowała w okolicy 415 PLN za gram. Od tego czasu skakała od 400 do prawie 425 PLN, jednak po skokach powracała w okolice 415. Jak długo ta tendencja się utrzyma – ciężko przewidzieć.
5. Najwięcej ofert w-raw obserwujemy wieczorem.
6. Cena broni q7 rano jest bardzo wahliwa, wieczorem spokojniejsza. Generalnie po DC jest tańsza, niż przed a wieczorem najtańsza. Przez to, że cena złota rano jest wahliwa, wieczorem bardziej ustabilizowana, gdy cena rośnie, korzystniej kupować je wieczorem, gdy maleje – rano.
7. Złoto najkorzystniej kupować wieczorem, najniekorzystniej, tuż po DC.

To tyle w dzisiejszym wydaniu. Liczę, że zdobędę więcej wotów niż prezentacje wyborcze kandydatów #wysokopostawionapoprzeczka.
Pozdrawiam