Sorsszerű feszültségek

Day 2,045, 09:40 Published in Hungary Switzerland by HercuIe Poirot
Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Először is örömmel adhatom hírül, hogy bejutottam országunk kongresszusába, amiért köszönetet szeretnék mondani a KARD-nak: párttársaimnak és Wisitenkraf pártelnöknek a jelölésemért és bíztatásért, valamint végül, de nem utolsó sorban minden kedves voksolónak aki támogatott szavazatával. Köszönöm, a ciklus alatt tartani fogom magam a kampánycikkemben foglaltakhoz, és a fenntartom, hogy a képviselői munkámmal kapcsolatos kérdésekre válaszolok PM-ben.

A mai napra pedig jöjjön egy fordítás a kanadai sajtóból.
Váratlan vendégek

Kétségkívül az utóbbi idők legnagyobb háborúja dúl. Az USA megszállás alá került néhány ország és azok védnökei által, és mégis képes volt MPP-s csatát nyerni. Bizony, a túlerő és a sorozatos győzelmek ellenére az eltörlés nem akar összejönni. A szerbek, magyarok és lengyelek eddig akadálytalanul keringőztek be amerikába, komoly erőfeszítések nélkül foglalva el a régiókat, viszont ami a megmaradt területeket illeti, a folyamat megakadni látszik. A hadjárat elején az Államok egy szoros csatában visszaszerezte Texas-t a thaioktól, majd egy kicsivel később lemondott róla az ellenségei javára. Montenegró és Taiwan ugyancsak keményen ellenálltak az RW-kben. Az Egyesült Királyság sem úszta meg RW-k nélkül, a többször gazdát cserélt New York továbbra is egy veszélyes pont, jelzi a briteknek, hogy amerikai kiruccanásukat bármikor csomagolás és hazautazás válthatja fel.

Minden ellenséges állam elegánsan kiépült a meghódított területeken, nemsokára látni fogjuk meddig lehet még ellenállni az hódítóknak, vagy másképp fogalmazva: tovább húzni-halasztani az elkerülhetetlent. Még Szerbia is alábbhagyott az előrenyomulással, az anyaországi gondok (lentebb) miatt, elveszítvén North Carolina-t és Georgiá-t. Az USA talán már nem bírja soká, ám ezzel is időt vásárolnak maguknak a nagy feltámadásra. Lesz ebből visszatérés?

Titánok harca

Szinte érthetetlen hogy a TWO eddig eljutott belső konfliktusok nélkül. Az egymást nem tűrő országok begyűjtése, akiket csupán a mindannyiukban közös nyereségvágy és telhetetlenség kapcsolt össze világra is hozta az első viszályt a TWO berkein belül. Az USA megszállásának kezdetén világos volt, hogy ennyi jelentkező között nehéz lesz elosztani a marcipánt. Így hát a thaiok és tavaniak beleegyeztek hogy inkább Mexikót, egy másik CoT-tagok támadnak meg. Itt azonban egy kis probléma lépett fel: Mexikó ugyanis, mint ROLA-tag egy másik jelentős szereplőt hozott a képbe, Spanyolországot, aki a mind a TWO-nak, mind a ROLA-nak oszlopos tagja. Spanyolország ily módon választásra lett kényszerítve, és nem kis arculcsapasként érve a TWO-t, a ROLA-t támogatta. Ezt azóta akkora csend övezi, amekkorát megérdemel. Horvátország ezek után MPP javaslattal kereste fel Spanyolországot, amit a spanyol kongresszus elutasított. Mindazonáltal, hogy a horvátokban meg volt a merészség a javasslat benyújtására ékesen mintázza a Spanyol külügy hozzáállását.

Ami a [Szerk.: mexikói] megszállást illeti, az egyelőre simán megy. Az amerikai thai és taivani kolóniák leszakadoznak, és a helyüket szépen lassan átveszik a mexikótól meghódított régiók. Mexikó egyenlőre még fennáll, kérdés hogy meddig. A szerencsétleneknek délről Kolumbiával kéne harcolni, így ha semmi sem változik, alighanem eltörlés lesz a vége. Vajon a spanyolok végignézik ezt?

Reménysugár

Alighanem egyéb konfliktusokról csiripelnek a madarak. Miről is? Fegyvereket erő! Nem, sajnos nem mondhatom meg, bizalmas. 😉 [Szerk.: 😡]

Szlovén Rapszódia

... elég rossz cím. Igen, tényleg pocsék. Szlovénia, aki nem stabil mint az Egyesült Királyság, és nem is lehengerlő erejű mint Szerbia, kétségkívül ideális repedés helye lehet a TWO felhőkarcolóján. Az ország elleni támadás főpróbája, egy jelentéktelen olasz RW volt, ahol két régiót a taljánok egyet a svájciak csentek el. Megmutatkozott tehát mennyire tehetetlenek a szlovénok. Azóta megindult a szlovén ellentámadás, az olaszokat elűzték, a svájciak elleni pedig borítékolható a győzelem. Azonban a körülmények úgy alakultak, hogy épp időben megjelent Horvátország, aki a szerbeket RW-kel lefoglalva készen áll, hogy rajtaüssön a szlovénokon. Nyilván ennek hatására a svájciak és az olaszok is új erőre fognak kapni. Hogy Szerbia megoldja-e a helyzetet és sikerül a Szlovén Birodalmat, ezt az időzített bombát megmenteni, egyenlőre nem tudni.

Átütő POW ellentámadás

Hova lett a szerbek kezdeti rohama az USA ellen? Először jól ment, majd botrányba fulladt. A POW Military Unit úgy gondolta, megünnepli 4. születésnapját, méghozzá azzal, hogy borsot tör a szerbek orra alá. Jó időzítés mellett koncentrált támadást indítottak Apuliában, aminek sikerét jelzi, hogy a nagy Szerb Birodalomból sikerült kettőt csinálni. Ennek mintájára indultak támadások Albániában és Horvátország területén. Azzal, hogy hídrégiót vesztettek és meg lettek fosztva a bónuszaiktól, a szerbeknél betelt a pohár, hadjáratot indítottak az olasz Apuliában, mely feltételezhető, a többi olasz régióra is kiterjed a későbbiekben. Itália a szerbek számára nem kis időveszteség lesz, és ez idő alatt alighanem mások is kedvet kaphatnak, hogy kiszakítsák területeiket a szerb fennhatóság alól. A kérdés: vajon Olaszország önfeláldozása, meghozza-e mások kívánt sikerét?

Az íreknek mákja van

Láttátok a kis sárga foltot a Brit Szigeteken? Nem, nem limonádét öntöttél a képernyőre, az csakugyan Írország! És nem kell aggódni, ezúttal nem hal meg hamujában a felszabadulás. A brit és ír felek, együttesen kötelezték magukat Írország fennállása mellett, igaz néhány régió továbbra is brit kézen marad. Továbbá abban is megegyeztek, hogy ha szükség kívánja az írek hajlandóak átadni Cork-ot. Az egyezség mindkét fél számára jövedelmező. Az írek bármennyire is tüzesek az RW-kben, az MPP-s csatában esélytelenek maradnak, és önerőből képtelenek a kongresszus felállításának biztosítására. Így azonban nem kell félni a szomszédos britektől, akik ezek után mehetnek amerre látnak, nem kell félniük, hogy míg távol kalandoznak, otthon kitör a baj. Az egyezmény nyomán ingyen gyümölcsbónuszhoz is jutottak és nem kell félniük az ír aknamunkától. Miért nem veszik vissza az írek Cork-ot most azonnal? Egyszerű! Az Egyesült Királyság elvágja őket a spanyoloktól, vagyis egy esetleges spanyol megszállástól. Annak esetén, ha ez mégis megtörténne, a britek és írek készségesen
együttműködnek, nem lévén tekintettel az ellentétes érdekeltségekre. Sokat váratott magára ez a megegyezés, de végre megszületett, és mindkét fél tovább tud ezen lépni. Egy ciklusra érvényes.

Békét, a háború által

Emlékeztek rá mikor Macedónia fel ütötte a fejét keleten, és a bolgárokkal Egyiptomot és Szaudi-Arábiát is birtokolták? A CoT szerencsétlenségére ezeknek az időknek immár búcsút lehet mondani. Törökország keresztül szelte Iránt, és benyomult a macedónok megszállása alatt álló Szaudi-Arábiába. kölcsönvett néhány régiót szövetségesétől. Bár a törökök első győzelmei pürrhosziak voltak, és nagyon megviselték az államkincstár, fordult a kocka, és a mára a macedónok egy tenyérnyi területre szorultak vissza, ahol bevárhatják a görög csapatoktól az eltörlést.

Bulgária még ennél is rosszabbul áll. Bár ínyükre volt az egyiptomi és arab területeken a nyaralás a görögök ajtóstul rontottak a házba, megszakítva a rövidke idillt. A bolgár alap régióit meghagyták a románoknak, teljes erővel támadva a Közel-keleti területeket. Bulgária el van törölve, és Macedóniára is ez vár. A CoT eme két erős bástyája így romokban hever.

Paki Power

A bolgárokkal ellentétben a macedónok láttak némi esélyt, hogy gyorsan kereket oldjanak. Megragadván alkalmat feltöltötték az airstrike készletüket, felkészülvén a lehetőségre, hogy bevethessék. Azonban, sajnálatos módon az előterjesztés félre lett téve a Pakisztán elleni airstrike-ra való készülődésben. Bár kezdetben nem volt támogatottsága, a javaslat mégis átment a kongresszuson az szavazás utolsó perceiben. Sajnos az olyan független országok mint a horvátok, harcoltak jelentéktelen szövetségesük megvédésében. Noha Pakisztán a NaN törpe tagja, a segítség amit kapott óriási volt. Nemcsak a Nan és a TWO támogatta őket, de olyan országok is, mint a macedón-rivális Törökország és Görögország is, nem beszélve a horvátokról, akik nagy szerepet játszottak az esemény végkimenetelében. Nem lesz könnyű a macedónoknak ebből felállni, az airstrike, mint látjuk, hatalmas baklövésnek bizonyult.

The Final ACT

Újabb taggal bővül a család! Nemcsak a területszerzésben jeleskedik a TWO mostanság, hanem a diplomáciai frontokon is. A szövetség ugyanis új tagokkal bővítette a bábszínházat a szerveződést. Görögország, Ausztrália és Új-Zéland is csatlakozik a CoT elleni háborúba.

A görögök és macedónok rivalizálása nem új keletű (inb4hurrhurrIT'SFYROM), hajlandóak voltak feladni az EDENi időkből visszamaradt szerbekkel szembeni bizalmatlanságukat. Nos, hogy a gépezet működni fog-e, azt majd meglátjuk, viszont a kezdeti eredmények bizakodásra adnak okot. A görögöket bizonyára nagy megelégedéssel tölti el az Egyipto-Szaudi Birodalmuk, valamint Bulgária eltörlésének ténye.

Ausztrália belépését ellentmondások övezték, tekintve, hogy NaN alapítóról van szó, aki most magára hagyja a korábban szövetségbe integrálni igyekezett csemetéit. Azonban, ami a múltban történt már elmúlt, így reményekkel telve tekintenek az aussie-k a jövendőbe, új barátokat szerezve, akik remélhetőleg majd segítségükre lesznek ha a szükség kívánja. Meglátjuk, miképp alakul, és sikerül-e a régi barátokat a NaN-on belül tartani.

Új-Zéland a litvánok által kikövezett úton, vagyis egyenesen a CoT-ból lépett át a ACT-ba. Bár az elején működni látszott a CoTWO együttműködés, idővel a felek jobban látták különválni, mint együttműködni. A szerb lakosságú ország polgárai, vagyis az új-zélandiak, belátták, hogy az ausztrálokkal való ügyük nem jó módon került megoldásra és eldöntötték, hogy átállnak. Így ahelyett hogy megvernék az ausztrálokat, inkább baráti kezet nyújtanak nekik. Hogy kinek hoz ez hasznot, azt nem tudni, de mivel lassan az egész világ betagozódik a TWO-ba, mindenképp bölcs döntést hoztak.

Maradok tisztelettel:

BothB