Interjú charlie50-nel a Corvin és a Nemzeti Radikális Párt egyesüléséről

Day 668, 05:23 Published in Hungary United Kingdom by Bosko Balaban

A Corvin és az NRP tegnap jelentették be hogy egyesülnek. Charlie50 a CORVIN-Nemzeti Radikális Párt első elnöke adott interjút.



Hogyan merült fel a két párt egyesülése és milyen akadályok voltak eddig az egyesülésnek?

Már régóta felmerült az egyesülés gondolata, mivel hasonló politikát képviseltünk, csak részletkérdésekben és a rövidtávú céljainkban voltak eltérések.
Mellette szólt a nagyobb pártlétszám, az egységesített kommunikáció és a hatékonyabb érdekképviselet, ellene pedig a tagok jelentős részének "mozdíthatatlansága", amit szerencsére sikerült kiküszöbölni, hála az ex-Corvin vezetőségének.
Persze több hetes egyeztetés is kellett, hogy ne az egyesülés után derüljön ki, hogy nem tudjuk egységesen képviselni az összevont tagságot.
Jelenleg az egyesülés technikai részletein dolgozunk (közös párt-org, kasszák összevonása, programegyeztetés), remélhetőleg a kongresszusi választások idejére összeáll egy olajozottan működő pártgépezet.


Korábban Lalo85 még ellenzője volt a két párt egyesülésének. Hogyan oldottátok meg ezt a problémát?

Nem csak Lalo85 volt az ellenzője, jómagam sem lelkesedtem az ötletért. Bár már hónapok óta szinte testvérekként tekintettünk egymás pártjainak tagjaira, nem voltunk benne biztosak, hogy egy közösségben dolgozva is hosszútávon megmarad az egyetértés.
Ez részben a már említett rövid távú célok különbsége miatt volt így, de tegyük hozzá, mindkét pártban nagy volt az inaktív tagok aránya, így arra számítottunk, hogy egy egyesülés során nem tudunk elegendő embert átmozgatni ahhoz, hogy megérje egyesülni.
Szerencsére sikerült zökkenőmentesen végrehajtani az egyesülést, a párttagsági adatokkal szerintem mindannyian elégedettek vagyunk.
A probléma megoldásában sokat segített az is, hogy a jelenlegi belpolitikai helyzetet annyira rossznak érezzük, hogy egy emberként felsorakoztunk a változás mellett.
Érezhetően két nagy politikai oldal kezd kialakulni, mi pedig nem szeretnénk az általunk helyesnek tartott irány követőit megosztani, tobb pártba szétszórni, így logikus lépés volt az egyesülés.


Mindkét párt a Nagy-Magyarország terv legradikálisabb képviselője volt. A többi párt is hosszútávon elismeri a Nagy-Magyarországot. Miért lenne éppen ez az egyesült párt hitelesebb ebben a kérdésben?

Én nem érzem úgy, hogy minden párt elismerné a Nagy-Magyarország létrehozására tett törekvések létjogosultságát. Persze vannak, akik igyekeznek meglovagolni az egyre erősödő hangulatot, de nem hinném, hogy hitelesek lennének.
Hogy miért pont a CNRP lenne hitelesebb? Például azért, mert már többször is írtunk konkrét javaslatokat tartalmazó terveket, továbbá bebizonyítottuk, hogy a másik oldal "agyatlan vérmagyar" sztereotípiája egyáltalán nem igaz
Persze, itt is több oldala van a témának. Akik szerint Nagy-Magyarország csak egy "ponty-alak", Őrvidék értéktelen terület, az ukránok barátok, az úgysem fogadja el az érvelésünket, hiszen már az alapokban sem értünk egyet.
Azok, akik csak azért írnak cikkeket, ütnek piros oldalon, hogy ezzel is belerúgjanak a másik oldalon állókba, sosem fognak minket hitelesnek látni, de nem is célunk őket sem képviselni, sem velük együttműködni.
Amiért a CNRP hitelesebb lehetne a többi pártnál, az a következetességünk, hiszen mi hónapok óta tartjuk magunkat az elveinkhez és nem csak az elmúlt napokban kezdtünk Nagy-Magyarországgal foglalkozni.
Ettől függetlenül fenntartom, hogy (talán az MHP egy részének kivételével) a többi párt céljai között igazából nem szerepel Nagy-Magyarország, csak kampányfogásnak alkalmazzák, ködös ígéretek, bizonytalan feltételek mellett.


A CNRP milyen gazdasági irányvonalat kíván követni?

Először is szeretnénk egy jobban koordinálható állami költségvetést. Szeretnénk, ha a fejlesztésekre (kórház és védelmi rendszerek építése, szociális háló kiterjesztése) és a tartalékképzésekre ezentúl fokozottabban ügyelne a kormány.
Szeretnénk, ha a házipart a mindenkori kormány kiemelten támogatná, hiszen a magas szintű házak elterjedése sokat lendíthet a gazdaságon, ütőerőn, fejlesztéseken is.
Ha például elterjedt módszer lenne a Q3-Q4-Q5 házak vásárlása, akkor a lakosság nagy része magasabb szintű gyárakban dolgozhatna wellness-veszteség nélkül.
Ami az adókat illeti, szeretnénk a fogyasztási adókra helyezni a hangsúlyt, mert a termelés adóztatását nem érezzük sem igazságosnak, sem biztonságosnak.
A termelés adózását kockázatmentesen lehet kikerülni, a VAT kikerülésénél jelentősen nő ez a kockázat.
Persze ismerem az ellenzők véleményét, hogy a termelés adóztatása egy stabilabb, kiszámíthatóbb bevételi forrás az államnak (ebben igazuk is van, de ez csak addig működik, amíg egyre több cégtulaj el nem kezd adót csalni).
További érveik viszont egyszerűen nem igazak. Szerintük ezzel csökken a feketepiaci export, ez abban az esetben lenne igaz, ha mi lennénk világviszonylatban a legolcsóbbak, de nem vagyunk.
Ami az állam bevételeinek az elosztását illeti, nem vagyunk hívei az MNB kongresszus általi felügyeletének, inkább egy ésszerűbb elosztást kéne bevezetni.
A NAT legyen az, amit a neve is mutat, azaz tartalék. Ezt nem lenne szabad blokkoló csatákban, külföldi tankokra elkölteni.
Sokan említették a NAT esetén a 3000 goldos összeget. Lássuk be, ez ma már semmire nem elég. Régebben 3000 arany eldönthette WSR sorsát, ma már egy fontosabb régió elfoglalásához sem elég.
Véleményünk szerint a NAT pénznyomtatásból származó tartalékait elsősorban monetáris célokra kellene felhasználni, és csak a legvégső esetben hozzányúlni hadi célokra (pl Szegedet támadják).


A toborzás mennyire lesz az egyesülés következtében hatékonyabb?

Hát nem hiszem, hogy itt pusztán a toborzás hatékonyságát lehetne mérni. Nem is az a célunk, hogy az emberek valamiféle csilli-villi avatar, vagy üres szólamok miatt lépjenek be.
Sokkal jobb lenne, ha kialakítanánk egy szakpolitikusokból álló csapatot a párt vezetésében és azért lépnének be az emberek, mert jó ötleteket, konkrét programot kínálunk.
Persze ezzel párhuzamosan biztos fogunk toborozni is, de csak módjával, nekünk sem jönne jól egy hirtelen duplázódás a pártlétszámban.
Inkább igyekszünk lassabban, de biztosabban haladni és egy stabil tagsággal erősíteni a magyar jobboldalt.


Mely pártokkal tudod leginkább elképzelni a jókapcsolatokat?

Én személy szerint egyértelműen az MHP-val tudom elképzelni az együttműködést, hiszen ők állnak legközelebb hozzánk.
Tulajdonképpen egy-két párt kivételével minden pártnak vannak olyan elképzelései, amit szívesen támogatnánk (pl Szolidaritás szociális programja és tevékenysége kimondottan szimpatikus), de teljes programra kiterjedő együttműködést jelenleg az MHP-val tartok elképzelhetőnek.
Sajnos pár régi párt súlytalan lett, a kis pártoktól még nem tudjuk, mit várhatunk. A sok változás a belpolitikai palettán kicsit összegubancolta a dolgokat, de majd lassan kialakul, hogy ki az akivel együtt tudunk működni és ki az akit semmiképpen nem támogatunk.


Az interjút készítette: Bosko Balaban