[Pomaranczowy Goniec] Pomaranczowy poradnik -> RH.

Day 1,941, 14:03 Published in Poland Poland by Kelemvor Lyonsbane


Czołem!
Mimo świętowania wejścia Pomarańczowej Alternatywy do grona 5 największych partii w ePolsce, nie przerywamy ani na chwilę naszej działalności i ciężkiej pracy. 😉

15-go marca odbywają się wybory na prezesa partii, pałeczkę po Siemko8, któremu dziękujemy za udaną kadencję, zgodnie z wynikiem przeprowadzonych prawyborów, przejmie Lesqx. Jest on oficjalnym kandydatem na PP, więc zachęcam do oddawania głosów właśnie na niego!



Kolejna edycja Konkursu o Złotą Pomarańczę się zakończyła. Po raz pierwszy, skorzystano z regulaminowej możliwości dopisywania artykułów, konkretniej był to art Siewcy Wiatru, który uplasował się na najniższym szczeblu podium. Drugi był Nasir Malik, a zwyciężył grzegm artykułem Przypadki Janusza Kota #1. Poniżej wyniki:





Resistance Hero – Bohater Powstania – RH

Cel: Wzniecić powstanie i wyzwolić region.

Ważne informacje dotyczące powstań:
- możesz próbować wyzwalać region podbity dłużej niż 24 godziny temu
- potrzebujesz 1000 waluty (nie jest zwracana)
- jeśli powstanie się powiedzie, dostaniesz medal Resistance Hero
- jeśli powstanie nie powiodło się, następne możesz wywołać 7 dni później
- możesz wywoływać tylko jedno powstanie w tym samym czasie

Jeśli powyższe wymogi są spełnione, to na głównej stronie gry powinno być takie okienko:



Jeśli chcesz spróbować rozpocząć powstanie, klikasz na Organizuj, po czym jeszcze raz to samo w kolejnym oknie:



Gdy zrobi tak 10 osób, automatycznie otworzy się kampania pomiędzy krajem okupującym region a pierwotnym jego posiadaczem. Warunki zwycięstwa są takie same jak w pozostałych kampaniach, czyli zwycięża ten, kto zdobędzie 83 punkty (więcej na ten temat tutaj), by powstanie się udało, a wzniecający je otrzymali medal RH, zwyciężyć musi oczywiście strona powstańcza.

Jak zwiększyć szanse na medal RH?
Bardzo skuteczne jest wywoływanie powstań w regionach, które mają być oddane/zwrócone/wynajęte na podstawie umowy. Takie umowy są zazwyczaj publikowane w gazecie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie wyszczególnia się oddawane regiony. W takich sytuacjach możliwość organizacji powstania trwa zazwyczaj kilkanaście sekund, ponieważ 10 chętnych szybko się znajdzie. Dlatego by być w grupie szczęśliwców warto mieć w znajomych Prezydenta i Ministra Obrony Narodowej, którzy często informują, który konkretnie region oddajemy w danej chwili (jeśli polecisz do innego regionu, prawdopodobnie nie wzniecisz powstania, bo wyprzedzą cię w osoby z sugerowanego regionu, a w tym samym czasie nie może być kilku powstań pomiędzy tymi samymi stronami). Skład rządu możesz zobaczyć tutaj.
Kolejną ważną kwestią jest to, że jeśli powstańcy wygrają kampanię to kolejne powstanie można wzniecić od razu po zakończeniu poprzedniego, więc jeśli Francja wygra walki o Picardy (screen poniżej), to możemy spróbować rozpocząć powstanie w następnym regionie.



Jako że walczy się do 83 punktów, a każda bitwa trwa 1:30 (jeśli region jest „oddawany” bez problemów) do maksymalnie 2-ch godzin i w każdej bitwie można zdobyć ogółem 11 punktów, można oszacować czas zakończenia kampanii, im bliżej końca, tym dokładniej. Gdy wiemy mniej więcej, kiedy się skończy, warto być wtedy na posterunku, gotowym do klikania „organizuj”.

Jeśli natomiast poprzednie powstanie się nie powiodło, to kolejne można wzniecić dopiero 24 godziny po zakończeniu nieudanej kampanii. W tym przypadku możliwość organizacji można dosyć precyzyjnie ustalić na podstawie danych z Battle Watchera, godziny są podawane w czasie erepowskim, początek i koniec kampanii, z poniższego przykładu można wysnuć wniosek, że powstanie (Finowie w polskim regionie) da radę zorganizować drugiego marca o wskazanej godzinie:



Bardziej ryzykowną opcją wzniecania powstań (lecz nadal skuteczniejszą niż liczenie na szczęście) są akcje organizowane przez bojówki samodzielnie bądź jako Zjednoczone Grupy Bojowe (ZGB - kilka współpracujących grup bojowych), mające na celu wywołanie powstania w jakimś regionie, a następnie prowadzenie walk by się ono powiodło. W takim przypadku informacje są rozsyłane w PMkach, shoutach, kanałach kilka dni wcześniej, a w dniu akcji zazwyczaj są podejmowane lub zmieniane konkretne decyzje. Na kanałach (/kanale) ustala się często kto i kiedy spróbuje wbić medal BH (plany te wychodzą niezbyt często - wszystko zależy od sił drugiej strony i bieżącej sytuacji na polu bitwy), natomiast samo powstanie wywołuje się na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy - szczęściarze mają szansę zdobyć medal RH.

Po udanym powstaniu, na konto zostanie dodanych 5 golda, a twym oczom objawi się taki widok:




Jeżeli chciałbyś do nas dołączyć, zapraszamy Cię - kliknij na któryś z poniższych linków:
Angielska wersja językowa lub polska wersja językowa

Kontakt:
- kanał #pomarancza na Quakenecie, skrót: CLICK
- forum - CLICK
- formularz kontaktowy - CLICK

SPIS TREŚCI -- Praca i trening -- Codzienny rozkaz -- Zbiórka -- Bitwy, kampanie i surowce -- Fundacje -- Gazety -- Podstawy IRCa -- mIRC - konfiguracja -- XChat - konfiguracja -- Mieszko - komendy -- Pomocne strony -- Kapitan i dowódca -- Prezes partii (PP) -- Kongresmen -- Prezydent (CP) -- Minister Obrony Narodowej (MON) --
MEN, MGIF, MSZ, RR, MK, MI -- Gry i zabawy IRCowe --
Metody zarabiania w eRepublik -- Jak zdobyć medal BH i CH
Jak zdobyć medal RH