[KK] Panem et circences

Day 2,498, 19:32 Published in Hungary Hungary by eKulugyminiszterium


Tisztelt Olvasók!

Sajnos a külügyi aktivitás nem érte el a legelső héthez mérhető szintet, úgyhogy ez a cikk is rövidebb lesz a vártnál. Többek között ez annak is köszönhető, hogy a ciklusra kitűzött célok nagy részét már elértük, már csak egy komolyabb mérföldkő maradt hátra, melyet nemsokára taglalok.

Aki ránéz a térképre, láthatja, hogy országunk régóta nem ért el ekkora területi kiterjedést, 15 megszerezhető bónuszból 12 bónusz segíti a magyar gazdaság termelést. Háborús veszély keleti érdekszféránkat leszámítva nem fenyegeti országunkat köszönhetően a nyugati és északi végeken megkötött megállapodásainknak.

Ukrán gyarmatainkon béke honol, ennek ellenére igyekeztük felhívni a figyelmet arra, hogy ez a béke nem feltétlen tartós. Itt alapvetően a török kockázatot említettük fontos tényezőként, de a bolgár támadás lehetőségét sem zártuk ki.

Az előző lapszámban nyilvánosságra hoztuk a török tárgyalások eredményét, mely sikertelen volt (ti. magyar-ukrán megegyezéshez kötötték a törökök a békét). Ezek után a bolgárokkal felvettük a kapcsolatot, hogy egy esetleges NAP-ról egyeztessünk. A bolgár fél erre pozitívan reagált, de értelmetlennek tartotta egy hivatalos egyezmény publikálását, tekintve hogy eltörölve tartja őket Románia. Gyakorlatilag nincs magyar-bolgár határ, mely szükségessé tenne egy megnemtámadási egyezmény megkötését. Így csak ,,szóban’’ sikerült megegyezni, azaz a bolgárok biztosítottak minket arról, hogy ebben a ciklusban nem szándékuk megtámadni minket.

Érdekes adalék, hogy a románok törlés alatt tartják a bolgárokat, akik így nagy valószínűséggel kongresszust is bukni fogják. Emiatt hosszan elhúzódó román-bolgár háborúra lehet számítani, mely ismét csökkenti a lehetséges érdekszféra-ütközések számát.

Egyetlen olajbónuszunkat békés úton rendeztük Olaszországgal, melyet hivatalos egyezményben formáltunk meg. Ennek értelmében békekötésre került sor országunk és Itália között, mely a szerződés hatálya alatt tart.

Jelenleg nincs célban további bónuszszerzési akció, mivel így is nagy RW felületnek van kitéve országunk sebzése, így a TP csaták nem okozhatnak problémát. Emellett fontos szemünk előtt tartani szövetségeseink segítését, akik nem egyszer segítettek minket bónuszaink elérésében illetve megvédésében.

Ausztria jelenleg törlésre kerül általunk, melyet egy osztrák ,,háttérkormány’’ kért tőlünk. Tudnivaló, hogy Ausztriában PTO (Political Take Over) csapatok harcolnak egymás ellen az ország irányításáért, ahol szerbek, magyarok, amerikaiak és más egyéb náció is megfordul. Miután a szlovén külügyminiszter segített visszaigazolni, hogy a kapcsolatot velünk felvevő ,,háttérkormány’’ megbízható, készségesen beadtuk az NE javaslatot eAusztria ellen.

Osztrák kalandunk után szemünket ismét kelet felé fogjuk venni, ahol a szabadon lévő ukrán régiók potenciális veszélyforrásként jelentkeznek ránk nézve. Ugyanis egy kettős ukrán-török NE esetén nehezebb lenne védekeznünk, mintha csak a török határt kellene vigyáznunk. A pontosabb hadügyi terveket az elnök úr majd közli a megfelelő helyen.

Aki kicsit is figyelemmel követi a külföldi eseményeket, annak nem lesz újdonság az amit írok. Mindenki másnak szeretném nyugodt szívvel ajánlani Scat és Galzra42 cikkeit: előbbi a lengyelek körül kialakult helyzetről ad egy széles látképet, utóbbi pedig a dél-amerikai eseményeket veszi górcső alá.

Minket a két cikk közül alapvetően a lengyelek körüli huza-vona érint komolyabban. Nem csak azért mert itt szó szerint említve is vagyunk, hanem mert ezáltal új fordulatot vesz a szövetségi rendszerek átalakulása. Nem szeretném szaporítani a szót azáltal, hogy a történet előzményeit ismertetem, ezt már megtette Scat is helyettem, tessék elolvasni és felszavazni a cikkét.

Ami a lengyeleket illeti, egy igencsak érdekesnek tűnő megoldást választottak önmaguk elszigetelésére. Azáltal, hogy pellengérre állították partnereiket - ahol a szidás igen érdekes spektrumát megtalálhattuk -, gyakorlatilag elérték azt, hogy casus bellit teremtsenek kiválásukra a Siriuson belül illetve a hamarosan megkötendő MPP javaslatokra. És igen, itt a szerb és magyar MPP-kre gondolok.

Tudniillik a lengyel-magyar-szerb tengely már a hónap elején elkötelezte magát az együttműködés mellett. Az hogy ezidáig nem történt meg ezeknek a megkötése, annak a magyarázata egyszerűen az, hogy a felek nagyobb képben gondolkodnak, mint három ország együttműködése. Egyértelműen egy új szövetség létrehozása a tét, melyhez nem elég három ország, hanem egy potenciálban tekintélyes csapatot kell verbuválni. Jól látható, hogy ez a csapat igencsak hasonlítani fog az exTWO felállásra, mellyel anno a világot is elvertük.

Egy jelentős követ kell még elgördíteni az ,,MPP-hullám’’ elől: a szerb-spanyol megegyezés kérdését. Ugyanis ez a két nép a TWO felbomlása óta ki nem állhatja egymást. A szerbek szeretnék megtartani spanyol gránitjukat, melyhez Spanyolország jelentős részét megszállás alatt kell tartaniuk. Ehhez írtak egy egyezményt, mely a hídon kívűli összes terület átadását garantálta volna a spanyol félnek, ez utóbbi azonban nem volt hajlandó az elfogadásra. Így patthelyzet alakult ki.

Nekünk mindenféleképpen célunk, hogy ez az akadály elhárulhasson, és egy új világrendbe állhassunk bele teljes mellszélességgel. Szeretném kiemelni, hogy a lengyel elnök ránk vonatkozó állításai mind igazak, kezdettől fogva együtt mennek ezek a beszélgetések a szerb barátainkkal együtt. Ezt a ciklust akkor tekinthetjük eredményesnek külügyi szempontból, ha a lengyel-magyar MPP-t sikerül megkötnünk, ezzel új pozícióba kormányozva hazánkat.
Kitekintő - szerző: Scat


Każdy jest kowalem własnego losu (lengyel nyelvű) - szerző: Prophet009

karaj22
Magyarország külügyminisztere