Від Homo sapiens до "Троля" один крок.

Day 2,020, 06:08 Published in Ukraine Ukraine by Volchica Polly


*З розділу "Записки божевільної" Ч2. ("Записки божевільної" Ч1.)

Десь серед купи бруду та хламу.. у кутку кімнати мерехтіння настільної лампи.. ледве чується тихий шепіт, якесь бурмотіння. Це приємне відчуття розтікається по тілу та доставляє неймовірну насолоду. З його лиця не сходить зловтішна усмішка-сьогодні він не буде голодним.

Чи можна назвати його людиною, чи є він людиною? Складно сказати ... Нам ще належить з цим розібратися.






Homo sapiens (Людина розумна) - відрізняється значним ступенем розвитку матеріальної і нематеріальної культури, здатністю до членороздільної мови і абстрактного мислення, є складноорганізованим соціальною істотою. Його поведінка залежить як від біологічних факторів (фізіологічні потреби, інстинкти), так і від безлічі не біологічних - культура суспільства (традиції), особисті моральні переконання, світогляд, релігійні погляди і т.д.
Але саме визначення "Людина розумна" ще не робить її такою.





Термін "троль" походить від англійського to trawl, "ловити мережею". Це створіння, яке харчується емоціями, в основному він сам створює ланцюжок емоційних станів які невблаганно поглинає і поглинає.



Сутність "Троля".

Найчастіше, це люди - закомплексовані, незадоволені своїм життям, словом - з проблемами. Вони не можуть реалізувати себе в реальному житті, і коли потрапляють в життя віртуальну - у них «рве дах» від захоплення - тут же, можна наговорити чого завгодно і кому завгодно, не боячись отримати за це по обличчю.

Як правило, тролі поводяться зарозуміло, і намагаються будь-яким шляхом принизити співрозмовника. Особливо люблять переходи на особистості, психоаналізу по мережі і наклеювання ярликів. Але нехай вас це не бентежить, під маскою зарозумілості і прагнення придушити співрозмовника завжди ховається самоприниження і комплекс неповноцінності.



Тролеві зовсім байдуже про що, власне, йде розмова. Йому нема чого сказати по суті, його цікавить тільки факт притягнення уваги до своєї персони - і він буде робити що завгодно, лише б звернути на себе увагу. Якщо йому відповідати, він повністю проігнорує зміст Вашого повідомлення і напише або чергову дурість у відповідь або просто нахамить. Він буде хамити ще інтенсивніше, намагаючись спровокувати Вас на грубість або необдумане висловлювання. Класичний прийом троля - стверджувати, що Ви його злякалися або що Вам нема чого відповісти, якщо Ви вирішили припинити з ним розмову. Іноді ображений відсутністю уваги троль починає систематично "флудити".
Тролі часто приходять в активні дискусії для того, щоб перетворити їх на масоване пояснення їм, тролям, що вони неправі і, тим самим, повністю знищити сенс дискусії і перетворити її на потворний скандал.
Тролі не сприймають своїх співрозмовників як людей, для них Ви - просто абстрактна картинка на екрані.



Тому вони не вважають за потрібне бути ввічливими, проявляти повагу до співрозмовників або обтяжувати себе розумінням того, що їм намагаються пояснити. Типовий троль абсолютно несприйнятливий до критики на свою адресу, до доводів розуму, до логіки або до апеляцій до моралі. Тому їх неможливо переконати або перевиховати.
Тролів, як і тарганів, до кінця винищити не можна. Позбудься одного, на його місце завжди прийде новий; ідіотів і соціопатів дуже багато.



Психологія "Тролів".

Оскільки внутрішня сутність тролінгу - це наявність комплексів, то опинитися в цій категорії можуть вельми різні по інтелектуальному та культурному розвитку чоловіки і жінки. Іноді це зовні цілком соціалізовані в реальному житті люди, проте в їхній картині світу обов'язково є вада, найчастіше якась образа. Від внутрішніх проблем не застрахований ніхто, але тролем людини робить не наявність комплексів, а прагнення вирішити їх за рахунок інших. Деякі тролі отримують задоволення, організовуючи дискусію, передбачаючи реакцію співрозмовників, майстерно зіштовхуючи їх лобами. Однак незалежно від тонкості провокації, природа її одна і та ж - розбудити в співрозмовнику «звіра», змусивши його забути про правила і культурі спілкування, троль відчуває задоволення від думок про керованість інших людей і власних розумі і уміннях. Подібна збоченість самоствердження викликана низькою самооцінкою і тим, що тролі не сприймають співрозмовника як живу людину.



Найпоширеніший принцип - це вкусити людину за цінності. Тобто видати негативне висловлювання, іронізувати, поставити під сумнів те, що співрозмовник цінує. Використовуючи список найбільш популярних цінностей: діти і батьки, сексуальні уподобання, релігія, політичні уподобання, кар'єра - гроші - влада, здоров'я.

Методи «спілкування», які вибирають тролі, рясніють розмаїттям. Астротерфінг найбільш небезпечний, оскільки це інтелектуальний вид троллінгу. Такі не просто обливають брудом, а роблять це завуальовано, прикриваючись псевдонауковими побудовами і доказовими поясненнями.

Популярним є перехід на особистості. Для наїзду використовуються образи, зневажливі і принизливі репліки, пов'язані з співрозмовником.

Але найголовніший відмітна ознака троля: він намагається будь-якими шляхами затягнути бесіду, роблячи її нескінченної і безглуздої, і як можна сильніше вас розсердити і втомити. По суті справи це - вампіризм.



Інша сторона.

З дитячих років ми знаємо, що «мовчання - знак згоди» ну і визнання у власній слабкості, а правда за тим, хто залишив останній коментар. Насправді, особливість віртуальних суперечок в тому, що переможцем виходить не носієм істини або володар трьох дипломів, а той, у кого більше часу. Троль ні за що не залишить ваш коментар без уваги, адже посилаючи вам новий заряд хамства і провокації, він утримує увагу до своєї персони.

- заперечення образи;
- злоба на троля, подумки його ображаючи написання гнівної відповіді;
- коли гнів стихне, дискутування про нього з іншими;
- а потім почнеться емоційна порожнеча, ми не хочемо писати, ми не хочемо читати... загалом троль отримав свій бонус, потягнувши нас по зв'язці емоційних станів.




Висновки.

Багато розуму щоб уявляти себе тролем ображаючи, влаштовуючи нікому не потрібні гівновисери не потрібно. Більшості у інтернет мережах потрібно діставати підручники з "Культури спілкування" та вчити їх на пам'яті, сподіваючись на те, що світлі прометені розсудливості вас все ж таки торкнуться.

Справжні тролі в нас давно перевелись, вміння тонко вести свою справу..
Що ми чуємо? Лише баттхери з різних сторін.. "Эта малая у меня сейчас попляшет..", "..ви усі гомасеки!", "ПНХ".



Від Homo sapiens до "Троля" один крок. Чи робити його? Вирішувати Вам.



Далі буде..