Ázsia

Day 2,303, 08:54 Published in Hungary Switzerland by HercuIe Poirot
Üdvözlöm a kedves olvasókat!

A kormány külügyi csapatában újra elfoglaltam a megszokott kínai nagyköveti helyem, sőt olyan országok figyelésével bővül a feladatköröm mint Taiwan (ROC) és Japán. Ezúton is köszönöm a megbízatást, a rám bízott feladatokat igyekszem legjobb tudásom szerint ellátni. De ideje végre a tárgyra térnem: A mai napra egy kis híradással készültem a Távol-Kelet történéseiből.
Először kezdeném a legnagyobb jelentőséggel bíró témával, a kínai-magyar MPP ügyével. Többek számára ismerős hogy a közeledésünk Kína felé nem új keletű, az utóbbi egy évben a magyar külügy komoly munkát folytatott azon cél elérése érdekében hogy az exEDEN sebzés legnagyobb részére rátehessük a kezünket. Ezt a versenyfutást és a több mint féléve történt világháborút a TWO nyerte: megszületett az argentin-magyar MPP, majd taggá vált Görögország. A kormány minden lehetséges eszközt bevetett hogy az egyre fogyó kínaiakat is megnyerje magának, azonban Kína izolacionista politikát folytatott, így eddig nem kötelezte el magát egyik éppen háborúzó fél mellett sem. Nem csoda, hiszen az egyik oldalon ott a a folyamatosan csökkenő játékoslétszám, a csökkenő katonai potenciál valamint a jelentős román és horvát kisebbség igényei, a másik oldalon pedig a 10/10-es bónusz megtartásának célja.

Az Asteria megalakulásával azonban egy új lehetőség sejlett fel a kínaiak számára, tudni illik ebben a szövetségben együtt lehet újra az EDEN-ben összeszokott csapat, kibővítve a szerbekkel, a szlovénekkel és velünk magyarokkal. A magyar külügy tehát leporolta a kínai-magyar közeledés aktáit és újra nekilátott a munkának. Az erőfeszítéseink ellenére, a döntő lépést a szövetségbe való csatlakozásról, a román külügy lobbijának köszönhető.

A kínaiak csatlakozásukkor ahogyan azt a külügyi közlöny cikkében is megjelent kikötötték, hogy csak abban az esetben fognak Magyarországgal MPP-t kötni, ha mi is hajlandóak leszünk román MPP-t kötni. Nyilvánvalóan a szövetség akkor működik maximális hatékonysággal ha a tagok MPP készlete homogén, Kína döntésében azonban fontos szerepet játszik az országukban élő román közösség, mely sebzésben is nagy jelentőséggel bír. Ez Magyarország számára azért patthelyzet, mert a társadalom egy hangadó része semmi szín alatt nem akar a románokról tudomást venni, vagy harcolni értük. A külügy alternatív megoldásokat keresett, így vetődött fel a két stratégiai és érzelmi jelentőséggel nem bíró ukrán régió, Bukovina és Bassarabia átadása. A diplomáciában a gesztusok gyakorlása egy bevett módszer a tárgyalófél megnyerésére; a magyar külügy ezzel a gesztussal, valamint a román-magyar MPP nehézségeinek pontokba szedésével próbálja kompromisszum-készségéről meggyőzni a kínai félt. A tárgyalások folytatódnak, következő egy hét kérdése hogy sikerrel zárulnak-e.
A másik napirendi pontunk Japán és Taiwan esete. Először is illik gratulálnom Geezus-nak, valamint a magyar-szerb közösségnek a választási győzelmükért. Ez valahol mindannyiunk győzelme, elvégre nem mindennapi dolog hogy egy másik országban is magyar játékos kerül az államigazgatás bársonyszékébe. Ez úton is hadd kívánok sok sikert nekik! No de térjünk, japán helyzetére.

Az ország többé kevésbé taiwani és amerikai megszállás alatt van, kongresszust nem tud állítani. A ciklus első napjaiban sikeresen felvettük a kapcsolatot az új japán kormányzattal, azonban az események egymásutánja miatt egyelőre nem sikerült kézzelfogható sikereket elérnünk. A fő célunk hogy Japán fel tudja állítani a kongresszusát, így tárgyalást kezdeményeztünk Taiwan és Japán között, arról hogy Taiwan engedje át a bónusz vagy híd-jelentőséggel nem bíró megszállt régiókat Japánnak. A nehézséget itt az okozza hogy Taiwan LETO-tag, és így tiszteletben kell tartanunk hogy Japán semleges országként Taiwan érdekszférájába tartozik és minden további tárgyalást csak ennek alárendelve folytathatunk. Szándékunk szerint, ügyes diplomáciával sikerülhet Japán-t először proLETO státuszhoz majd LETO-tagsághoz juttatnunk (Taiwan bónuszainak tiszteletben tartásával.)

Nagyjából ennyi fért az ázsiai összefoglalóba. Amennyiben sikerül számottevő előrelépést elérnünk ügyeinkben, a külügyi-közlöny hasábjain vagy itt olvashatóak lesznek. Köszönöm a figyelmet.

Tisztelettel,


BothB

Nagykövet
Távol-Keleti Régió