Танки України частина друга БМ БУЛАТ

Day 2,707, 02:26 Published in Ukraine Romania by UABucefal


Т-64БМ Булат — Український основний бойовий танк, що являє собою модернізацію радянського танку Т-64. Єдиний користувач танків Булат — Збройні Сили України.
Після розпаду СРСР Україна успадкувала значну кількість танків Т-64. Станом на 1995 рік ЗСУ мали на озброєнні 2345 машин різних модифікацій. Більшість з них не відповідала сучасним вимогам, водночас брак фінансування не дозволяв замінити їх новими танками. В таких умовах єдиною можливістю суттєво підвищити боєздатність військ стала капітальна модернізація техніки.

На початку 90-х рр. ХКБМ у співробітництві з іншими державними підприємствами почало роботу над вдосконаленням Т-64.
Основними напрямками модернізації були:
підвищення вогневої міці за рахунок вдосконалення системи управління вогнем;
захищеності від сучасних протитанкових засобів;
мобільності шляхом встановлення більш потужного двигуна.
Основний бойовий танк БМ «Булат» за основними технічними характеристиками є порівнянним з російським Т-90 і наближається до українського танку «Оплот» і має перспективи щодо подальшої модернізації за рахунок встановлення більш потужної силової установки з двигуном 6ТД-1 або 6ТД-2, удосконалених прицільних пристосувань, системи активного захисту, більш сучасної системи зв'язку і навігації. Терміни експлуатації модернізованого танка Т-64Б продовжені на 15 років, ресурс танка збільшено до 11 тис. Км (як для нового танка). Екіпаж «Булата» - три людини: командир танка і навідник розміщені в башті (перший праворуч, другий ліворуч від гармати), механік-водій - в носовій частині корпусу по поздовжній осі машини.
Скорочення екіпажу досягнуто за рахунок застосування автомата заряджання. Це, поряд з щільною компоновкою, забезпечило малий заброньований обсяг (менше 11 куб. М) і низький силует машини. Водій займає своє місце через люк у даху корпусу, але при цьому гармата повинна бути повернена на невеликий кут. За сидінням механіка-водія в днище танка є люк запасного виходу. Бойове відділення займає середню частину корпусу і вежу. У ньому розміщені робочі місця командира і навідника, гармата і спарений з нею кулемет, автомат заряджання, система управління вогнем, засоби зв'язку та інше обладнання. Механізована боеукладка на 28 пострілів у вигляді конвеєра з лотками розташована по периметру бойового відділення. Вбудований динамічний захист (ВДЗ) встановлюється на лобових, бортових ділянках даху башти. Підвищення рівня захисту танка Т-64Б до рівня «Булата» забезпечується шляхом установки комплексу додаткового захисту на корпус і башту, що підвищує рівень захисту танка БМ БУЛАТ від кумулятивних вражаючих засобів - в 2,2 рази, від кінетичних вражаючих засобів - в 1,9 раз. Для маскування використовується камуфляжне забарвлення, термодимові апаратури і система «Хмара», що включає вісім пускових установок димових гранат 3Д6 і пульт управління системою пуску димових гранат. Пускові установки розташовані зовні вежі на лобовій її частини по шість штук ліворуч і праворуч від гармати.Основним озброєнням танка Т-64 БМ Булат є 125-мм гладкоствольна танкова гармата - пускова установка КБА3 або 2А46М-1. Вона використовується для ведення вогню осколково-фугасними, бронебійними підкаліберними і кумулятивними артилерійськими снарядами, а також керованими ракетами. Боєкомплект складається з тридцяти шести пострілів роздільно-гільзового заряджання. Автоматичне заряджання здійснюється механізмом заряджання. У разі відмови автомата можливо ручне заряджання, але скорострільність при цьому буде значно нижче. Місткість конвеєра 28 пострілів. Тривалість заряджання одного артилерійського пострілу від 7,1 до 19,5 секунд при повному обороті конвеєра МОЗ. Напівавтоматичне завантаження конвеєра артилерійськими пострілами здійснюється за 13-15 хвилин силами екіпажу танка. З гарматою спарений 7,62-мм кулемет ПКТ (6П7) з стрічковим харчуванням і темпом стрільби 700-800 пострілів на хвилину. Його боєкомплект становить 1250 патронів. Зенітна кулеметна установка з кулеметом НСВТ калібру 12,7-мм і дистанційним керуванням забезпечує стрілянину по повітряних цілях на дальність 1500 метрів, а по наземним - 2000 метрів. Боєкомплект кулемета 300 набоїв.Для підвищення рухливості, в моторно-трансмісійного відділення встановлюється силова установка більшої потужності. В якості нової силової установки використаний двигун 5ТДФМ потужністю 850 к.с., який є форсованої модифікацією двигуна 5ТДФ з проведеними заходами щодо збільшення потужності.
Ну що ж за цим всім виходить одне Булат по сукупності тактико-технічних характеристик перевершує найбільш поширені на теренах колишнього СРСР зразки основних бойових танків (Т-72АВ/Б і Т-80БВ) і наближається до сучасних машин, таких як БМ Оплот, M1A2 Абрамс і Т-90А.