Про оновлення: Лудити проти Рудмінів

Day 2,492, 02:46 Published in Ukraine Venezuela by KATPAH

Як ви мабуть вже знаєте, сьогодні, в день 2492 від створення еСвіту, рудміни ввели кілька оновлень, зокрема тепер наймані робітники можуть працювати кілька раз на добу. В рамках цього допису я хочу спробувати спрогнозувати до чого ці зміни можуть призвести в економіці.

Робітники можуть працювати більше, тобто один працівник може виробити стільки продукції, скільки раніше виробляло п’ять. Робітник задоволений (я як же! Адже він тепер отримає в п’ять раз більше грошей!), роботодавець теж задоволений (можна взяти собі найбільш сумлінних ботів, пардон, робітників). Однак є одне невеличке «але» – крім цих двох є ще четверо робітників, які раніше працювали на виробництві і були необхідні, щоб забезпечити виробництво необхідної власникові кількості товару. Тепер же потреби в них немає, відповідно вони звільняються і йдуть шукати нового роботодавця. Оскільки така ситуація складеться не на одному підприємстві і навіть не на десяти, то перший наслідок реформи – різке зростання пропозиції на ринку праці. А економічна наука нас вчить, що різке зростання пропозиції при незмінному (або просто меншому зростанні попиту) дає в результаті зниження ціни.
Історія знає навіть випадки, коли пропозиція на ринку праці настільки перевищувала попит, що роботи на всіх не вистачало навіть при максимально низьких ставках зарплатні.


Отже, наслідок №1: зниження максимальної зарплатні на ринку праці

При цьому деякі виробники з дешевою робочою силою (робітники реально працюють не за зарплатню, а за пайок) використають цю можливість, щоб наростити обсяги виробництва. Тобто, умовно кажучи, виробляти не 1 000 танків на добу, а 5 000. Звичайно весь цей додатковий товар необхідно кудись подіти, а саме – продати. Відповідно кількість товарів на ринку збільшиться (зросте пропозиція). Чи збільшиться попит? Так, але не безмежно, оскільки є певний ліміт. Як відомо, загалом (тобто в масштабах країни і десятків битв) більшість дамагу – хлібний, а кількість максимально можливого спожитого хліба залежить від швидкості відновлення енергії та ліміту максимальної кількості енергії. В результаті не факт, що зростання попиту буде встигати за зростанням пропозиції. І якщо станеться саме так, то матимемо

Наслідок №2: зниження ціни на товари (як танки, так і їжу)


Я не зовсім зрозумів механіку, але якщо один і той же працівник зможе кілька раз відпрацювати кілька раз на одному й тому самому заводі, то значить додаткові заводи не дуже потрібно, наслідок №3: гравці менше витрачатимуть золота на купівлю і покращення заводів. Але оскільки це прямий і очевидний збиток для рудмінів – гадаю цього не буде.

Одразу кажу, що ці думки у мене сформувались на основі просто інформації про оновлення, як воно буде працювати реально – побачимо (як правило прорахувати абсолютно усі наслідки у реальних системах не здатен ніхто, в тому числі і рудміни).

Замість няшки

Працюю за їжу. От цікаво, коли рудміни вчились у школі, то чи розповідали їм про «лудитів»?

Для шаутів:
Про оновлення: Лудити проти Рудмінів
http://www.erepublik.com/uk/article/-1-2446198/1/20