[УКП] Інтерв'ю з Міністрами зовнішніх справ еУкраїни. Перепис населення.

Day 2,011, 10:01 Published in Ukraine Ukraine by Volchica Polly


Вітаю!

Після розпаду альянсу ЕДЕН еУкраїні потрібно обрати шлях яким вона бути іти надалі, визначитись з своїми союзниками та ворогами, адже ті з ким ми вчора бились пліч опліч можуть опинитися на іншій стороні. еУкраїна провела перемовини з усіма можливими альянсами, але компроміси на цей час так і не змогли найти, а ідея з укладенням угоди між еУкраїною та еУгорщиною провалилась.

Прес-служба УКП взяла інтерв'ю у колишніх міністрів закордонних справ еУкраїни та почула їх думки з приводу стану речей еУкраїни на зовнішній арені еСвіту.

Кромов - У грі з червня 2011 р. На колишніх акаунтах Kromov та uaporsche:
- Дев'ятикратний Міністр Закордонних Справ еУкраїни;
- Віце-МЗС еІрану (місія штаб-квартири ЕДЕНу);
- Отримав повноваження Президента еУкраїни вже у стані перма-бану (травень 2012);
- Співідеолог мю Українські Січові Стрільці, екс-командир УСС;
- Засновник першої масонської партії еУкраїни "Union et Progres", співідеолог Української Демократичної Партії (нині - НПУ);
- Засновник першого е-українського Університету.
Розпочав грати під новим нік-неймом.


Бабенко - працівник МінОсвіти, не одноразовий прем'єр-міністр еУкраїни та у минулому президент, багаторазово очолював МЗС.

Pan Xenonchik - працівник Міністр Закордонних Справ еУкраїни, Міністр Оборони еУкраїни.



1. Як Ви оцінюєте роботу нинішнього МЗС за останні місяці?
Чи суттєво вона відрізняється від тої роботи, яку виконували Ви у свій час на посаді МЗС?


Pan Xenonchik - Щодо роботи МЗС, то я особисто оцінюю її як одну з найкращих за останній рік. Я хочу пояснити свою думку більш детально. По-перше, робота МЗС - це така робота, яку важко оцінити людині зі сторони. За весь час гри я бачив, що від МЗС вимагали виконання обов'язків Президента, МО й Міндема) Це все через те, що люди взагалі рідко розуміють, чим повинен займатися МЗС.
По-друге, робота МЗС це часто непублічна робота. Не просто непублічна, а апріорі непублічна. Багато з переговорів є таємними і публікуються лиш їх результати.
Отже, повернемося до нашого МЗС. Я бачив всю ситуацію з середини. Це були багатотижневі і важкі переговори. Я зараз не буду вдаватися до деталей, думаю, деталі будуть потроху публікуватися. Яким є результат цих переговорів?
1.1. Україна набула дружніх стосунків з Польщею, Британією, Іспанією і Латвією. Взагалі, зараз усі країни ТВО, крім Угорщини є дружніми до нас.
1.2. Налагоджені зв'язки з Командуванням ТВО.
1.3. На жаль, головного - договору з Угорщиною, не досягнуто. Не досягнуто через абсолютну неадекватність угорського президенту, яку, до речі зазначила не тільки українська сторона.
1.4. Наші партнери по ТВО висловили надію, що ми зможемо співпрацювати далі і здобути нормальну угоду з Угорщиною. Наприклад, коли в угорців буде адекватний президент.
Також, хочу зазначити, що я цілковито впевнений у тому, що будучи на місці чинного МЗС, "професіанали" з опозиції, які так його критикують, не зробили б і 10% того, що в нас є зараз на дипломатичному фронті. Максимум, ми отримали б психи, посилання всіх на три букви і грюкання дверима. Як при останньому президенту від опозиції.
Думаю, я відповів на питання 1-3.



Кромов - Правду кажучи, з Pazelya я ніколи не контактував. Не знаючи його бекграунд, судити його професійні навики з результатів роботи було б неправильно. Людина ніби старається, з джерела в Уряді знаю, що він володіє мовами... Правда, Міністерство ЗС, як інституція, давно розвалена: міністру залиши функцію канцеляра-перекладача, з якою він справляється. Сама ж зовнішня політика будується, а вірніше - гадається, у інших місцях, де всякі там нончики вставляють свої п'ять копійок.

Хто застав мій десяток каденцій - пам'ятає. Перш за все, була публічність, ми не ховалися: відкриті прес-конференції, дні запитань, регулярні інформативні статті та щодекадні звіти (приклад), наради Міністра з президентами топ-10 партій, інші форми консультацій з населенням. Цього бракує. Не говорячи вже про публічну діяльність щодо популяризації України за кордоном: дні країн, демонстративні десанти, спілкування Міністра та послів з елітою різних країн, а не тільки з урядовцями.
Можливо чогось бракувало, але точно не було невизначеності і завжди був план дій. Слід зазначити, що зовнішньополітичну діяльність ми вели не тільки кулуарно, але й не боялися вголос називати речі своїми іменами.



Бабенко - Зараз я не входжу до складу міністерства, тому, не знаходячись всередині, не можу говорити про його роботу достаменно. Але судячи з зовнішніх джерел, особливої активності не помітно.
Стосовно другої частини питання, то у різніх міністрів різне бачення та підхід до організації роботи.




2. Що Ви можете сказати про ту угоду, яку намагалась скласти еУкраїна з еУгорщиною?

Кромов - Та що тут можна сказати... Як відомо, така пропозиція не нова, а переслідує різних політиків-опортуністів вже давно (тепер вони від цього відхрещуються). Домовитися з мадярами ми, ще за президенства імамрадика і мого очолювання МЗС, хотіли ще стабільно будучи у ЕДЕНі, ще до всіх цих останніх криз. Тоді, змінити вектор для нас не було проблемою. Але пригадаю, що писав президент імамрадик півроку тому: "відбувся перший етап наших переговорів з окупантом. Можу сказати поки одне - на коліна ставати я не буду, здавати союзників також, та й не бачу наразі в угорців особливого бажання нас принижувати. Але час покаже." (джерело).
Коли ці перемовини, які ми вели, остаточно зхайшли у глухий кут імамрадик написав: "Заявляю ворогам, нас можна перемогти і окупувати, але Україну неможливо зламати і поставити на коліна."
Бачиш, не час показав, а дурість. Жалію, що слова Колодзінського так швидко були забуті патріотами.

Але, не останню роль у розвитку цієї проблеми відіграла й нинішня опозиція... (за винятком тзв "третіх сил").



Бабенко - Це питання можна і треба було закривати ще давно, а не тягнути час та тільки ускладнювати становище. До того ж, я не бачу єдиної сформованої позиції серед керуючої верхівки. Хтось готовий домовлятись, хтось ні. Приймати умови, та до якої межі, або ж виключення перемов взагалі. Хтось був готовий до прагматичного підходу та обміну членства у EDEN на повернення регіонів. Хтось категорично ні, та й досі тримається за труп. Все це не сприяє вирішенню ситуації, та затягує час.
В цілому офіційне висвітлення переговорів, нехай навіть невдалих, як крок до відкротості дій влади, я вважаю позитивним.
А ще мені там сподобалась фраза "ми прийняли непросте, але як ми вважаємо на цей час єдино правильне рішення для забезпечення безпеки країни: погодитися на пропозицію Угорщини" 🙂 Забезпечення безпеки.




3.Чи є в нас шанси повернути наші регіони відбивши їх у угорців або налогодивши з ними зв'язки? Який варіант подій, на вашу думку, більш реальний?

Кромов - Ті, хто по-старше, пам'ятає як ми колись випиляли еПольщу і як поляки благали нас про мир. За прямою вказівкою тодішнього СК ЕДЕНу Oles Kurivchak, наш уряд що зробив? Затролив поляків, послав їх, як мадяри нас. Поляки ж, у свою чергу, набралися сил, згуртувалися всередені країни (!), і дали жару. Так і помирилися.

Невже хтось думає, що мадяри забули не тільки про РЖ, але й про гру - про те, як ми їх неодноразово випилювали? Історія пам'ятає випадки, коли еУкраїна стала союзником своїх недавніх ворогів-окупантів. Маю на увазі еТуреччину. Але тоді ми зробили це, як рівні їм, володіючи своїми регіонами та з щирих, власних побуджень.

Не маючи сильного військового потенціалу, еУкраїна не може собі дозволити не мати сильної, інституційної, дипломатії. Все, що було зроблено у цьому напрямку - просрали.
Нажаль, судячи з моєї розмови з екс-секретарем зс ТВО, наші перспективи у цьому альянсі - наразі туманні.



Бабенко - Шанси завжди є. Я вважаю, що все можливо за певних умов.
Не знаю який з варіантів більш реальний, але більш прийнятний перший. Бо другий знаходиться десь на межі очікування коли угорцям це набридне, та коли вони потраплять до реально скрутного становища. То ж може ще рік, або два. Хто знає.




4. Які основні помилки були допущені владою (чи є вони взагалі) у перешкоджанні виходу з ЕДЕНу та отриманням під окупацією країни настільки довгий час.

Кромов - Владою? Наша біда - долбойобство політичної еліти. Зовнішня політика еУкраїни велася, і тими, і іншими, на зло своїм внутрішним політичним опонентам. Ось і маємо те, що маємо.


Бабенко - Не хочеться зараз займатися пошуком та аналізом чиїхось помилок, можна лише зазначити, що ситуація з EDENом була цілком прогнозованою, та такою що мала шляхи виходу. Це не той випадок коли щось трапляється зненацька. Багато людей це бачили, розуміли, казали про це. Але мабуть за принципом внутрішньої протидії все робилось принципово навпаки.



5.Щоб Ви зробили будучи на посту МЗС у цей час, Ваші пропозиції.

Pan Xenonchik - Я повністю підтримую дії чинного МЗС.


Кромов - Не маючи повної та об'єктивної інформації, не бачучи всієї картини, важко підказати, куди послати кавалерію. Тому, не буду вдавати з себе стратега, бачучи бій із сторони. Проте, за час служби усвідомив: немає такого лайна, з якого не можна було б вийти з гідністю.


Бабенко - Деякий час вже згаяно, також є проблеми які потребують вирішення за для подальшого розвитку. Я б зробив ставку на розвиток стосунків з окремими державами. Це зараз буде мати більшу користь, аніж орієнтування розвитку на певний ал`ясовий пул. Виходячи з традиційно братніх стосунків з Білоруссю та, як було зазначено, з зацікавленості у розвитку стосунків зі сторони Польщі та Іспанії, які також мають добрі стосунки з Білоруссю, можна скласти деякий початковий набір. Як на мій погляд, досить вдалий та цікавий. Поступово до цього списку можно додати ще декілька слов`янських країн. Я б звернув увагу на Чехію та Словаччину. Думаю такий регіональний кулак може стати вагомою та цікавою силою. Розвиток таких відносин також буде сприяти вирішенню проблем з угорцями, на мій погляд.



6.Ваш прогноз на позицію еУкраїни на зовнішньополітичній арені. Чи ще на довго вона залишиться у ЕДЕНі та який шлях обере.

Pan Xenonchik - Україна не є членом ЕДЕН. Ігромеханічна присутність у цьому альянсі є формальною і підкреслює наш, поки що, нейтралітет.


Кромов - Я чую голоси (с). Щораз більше людей за ТВО. Дай Плато вирішити проблему з мадярами. Як не силою, то хитрістю.


Бабенко - EDENа вже немає. А де опиниться - час покаже, не буду загадувати.



7.Які побажання можете висловити еУкраїні?

Pan Xenonchik - Ерепаблік для нашої країни - це гра на рівні важкості "хардкор". То ж я побажаю українцям бути й надалі хардкорщиками і не зважати на скиглення любителів Веселої Ферми та пасьянсу "Косинка" 😉
Тільки еУкраїна, тільки хардкор!



Кромов - Воскреснути, не повторяти помилок і не гаяти час.


Бабенко - Бути єдною, та терплячою.



Соціологічна служба УКП проводить опитування для перепису населення еУкраїни, для того щоб мати справжню демографічну статистику живого та активного населення е-української спільноти.
*Ідея була запропонована та втілена CrapSpongia

Щиро просимо не полінуватися, витрати декілька хвилин та заповнити цю форму. Чим більше людей прийме участь, тим яснішою буде картина.



Дякуємо за увагу, а також за зроблену працю співробітниками Департаменту Прес-служби.

"За Велику і Незалежну Українську Державу!"