Fundo lig/desl

Утепување

28 3 dias atrás Published in Chile Chile Entretenimento e interacções sociais Entretenimento e interacções sociais

Според насловов мислам дека ќе сватите за што се работи одма. Грциве денеска имаа 5 многу многу активни битки и многу тенкање во истите. Но од наша страна некако како за џабе да се пука.
Гледам Турниров се вика Epic Warfare за од сабајле баш как
ler mais »

После долго време

28 4 dias atrás Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Entretenimento e interacções sociais Entretenimento e interacções sociaisДобар Ден Македонијо

После долго, долго време повторно и ја да напишам статија не дека сакам многу да пишувам ете пусти мерак за тие 3 голда што ќе ме части Плато, што едвај пушти срце и он. На играва ти е ист … ler mais »

НЕ ПРОДАВАЈТЕ/КУПУВАЈТЕ ВО МАРКЕТ

13 Dia 2,288, 08:22 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Entretenimento e interacções sociais Entretenimento e interacções sociais

Добар ден народе Македонски

Нема многу да должам и ќе ви кажам за што се работи одма.Од кога почнавме да пишуваме статии да не се купува од маркетот или пак да продаваме на ова мислевме треба што побрзо да активираме на тоа што го мислиме веќе ед

ler mais »

Македонци !!!

9 Dia 2,287, 08:45 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Entretenimento e interacções sociais Entretenimento e interacções sociais

Добар ден Македонци.

Статијава ја правам поради сите тие шаути и статии преку кои се обидуваме да најдеме начин што помалце да им даваме на Гејците пари во трезорот.

После неколку шаути од страна на Македонските играчи да не купуваме од пазарот

ler mais »

Brothers we need your help!

66 Dia 1,981, 07:45 Published in Chile Chile Entretenimento e interacções sociais Entretenimento e interacções sociaisDear Chilean brothers and sisters

We need your help so we can have the Air Strike!

Everyone please just donate food here
http://www.erepublik.com/mk/country/ler mais »