Fundo lig/desl

Збогум еМакедонијо ! [A K J] - ЗАВРШЕНО !

416 Dia 1,958, 01:38 República da Macedónia (ARJM) Entretenimento e interacções sociais Entretenimento e interacções sociais

Добро утро.

Вчера,по долго размислување решив да ја напуштам оваа игра.
Пишав тикет до админите да ми го избришат акаунтот,но пред да ми го избришат акаунтот ке направам поделба за сите македонци.

[img]http://fotografija.com.mk/images/2013/03/[/img]

ler mais »

Денешните поделби ! [Ден 1956-1957]

24 Dia 1,956, 05:20 República da Macedónia (ARJM) Primeiros passos no eRepublik Primeiros passos no eRepublikЗдраво еМакедонијо !Во соработка со dia761 се договоривме да направиме и македонски превод на статиите во кои таа … ler mais »

Денешните поделби ! [Ден 1954-1955]

22 Dia 1,954, 12:43 República da Macedónia (ARJM) Primeiros passos no eRepublik Primeiros passos no eRepublikЗдраво еМакедонијо !Во соработка со dia761 се договоривме да направиме и македонски превод на статиите во кои таа … ler mais »

[eMKD]Top20 MUs - Top10 Soldiers

25 Dia 1,953, 04:53 República da Macedónia (ARJM) Análises de guerra Análises de guerra


'Top 20 Military Units of MKD - monthly damage'
http://www.egov4you.info/country/units/79

monthly data were counted from 22:00eR day ler mais »

[ТМОРО]15 дена постоење-450 членови! Биди и ти дел од нас

18 Dia 1,951, 04:23 República da Macedónia (ARJM) Entretenimento e interacções sociais Entretenimento e interacções sociais

Здраво еМакедонијо !

Здраво браќа и сестри !Здружението Т М О Р О денеска прави 15 дена од активно постоење.
Во таа чест ве поканувам сите да станете дел од нас.
За само

ler mais »