Fundo lig/desl

Sobre o meu jornal

Abrir página da Wiki

Är inte tillräckligt tyst för er.

Brev till eSverige.

10 Dia 1,951, 09:07 Suécia Análise e debates políticos Análise e debates políticos

Om ni har för avsikt att brottmålsrättegången framställa skadeståndsanspråk i anledning av den gärning som åtalet avser vill jag upplysa er om att staten ska ersätta personskada, sakskada, eller ren förmögenhetsskada, som vållas genom fel eller föler mais »

MSAP ASAP!

28 Dia 1,925, 07:39 Suécia Análise e debates políticos Análise e debates políticos

[16:34] <Seppo> Nej nej, ni har inte brutit mot något annat än Sveriges riksdagsskriva PTO akt

Från och med nu ska alla revolutioner i kommunismens namn gå tillväga på ett sätt som inte gör Seppo upprörd.

Vi PTO'ade ingenting. Vi la upp en … ler mais »

Röda ord - Röde orm?

6 Dia 1,872, 05:43 Suécia Análise e debates políticos Análise e debates políticos

Istället för att lyssna på Sabaton - Carolus Rex föreslår jag att ni lyssnar på lite röd musik samtidigt som ni överväger att rösta på Radsoc den 5:e januari.

Alltid rött, alltid rätt
[url=… ler mais »

Smygintervju med Aliquam

6 Dia 1,868, 03:14 Suécia Entretenimento e interacções sociais Entretenimento e interacções sociais

Idag har jag äran att få publicera en intervju med Aliquam. Det som gör det hela så intressant utöver faktumet att det är Aquamannen himself som låter oss snoka i hans privatliv, är att han inte ens visste om att jag intervjuade honom. Håll till … ler mais »

Diktaturen inom NG - w3st3rb3rg beordrar sina ledamöter att rösta NEJ

86 Dia 1,863, 08:19 Suécia Análise e debates políticos Análise e debates políticos

Enligt en trovärdig källa inom NG ska samtliga av deras kongressledamöter mottagit följande PM ang. beslutet att släppa in Irland i Asgard.

Då jag ännu inte har SalladGbg som vän, kommer det komma ett nytt när jag kan lägga till han, ler mais »