Několik poznámek ohledně angličtiny a eČR

Day 1,665, 08:05 Published in Czech Republic Czech Republic by DaLe

Co jsem pochopil tak ve vojenských skupinách je možno měnit členy regimentů pozvánkami tak aby kdo chce byl ve specifickém regimentu. To spojené s tím že by regimenty měly přiřazený jazyk, a s tím že by kapitány těch regimentů dali příspěvky (na tom home page chatu) pod které by mohli členové daných regimentů dávát příspěvky/dotazy/atd. A když by příspěvek kapitána (/zástupce) nebyl na přední straně anebo když se předešlý příspěvek na hlavním chatu naplnil moc příspěvky anebo do diskuse o něčem apod, tak by se postnul další.

Politicky to ohledně stran není vyloženě problém. V pohledu toho, že se jedná o mezinárodní hru s účastí České Republiky (kde ČR není jako vasal jiné země), jistě není od věci aby i "ryze česká" strana/y, vládnoucí anebo koaliční, byly víceméně vícejazyčné, což se pochopitelně dá ukázat když se alespoň sem tam dají články v obou/více jazycích nebo občas článek v jiném jazyce. Pochopitelně, ryze anglicky mluvící strana by ideálně měla být též obou/vícejazyčná, což by pochopitelně usnadnilo kongresovou spolupráci v tom kdyby "špičky" stran anebo členové kongresu byli schopni mezi sebou komunikovat tak či tak, a řešit to pak/předtím uvnitř každé strany.

Mediálně by bylo pochopitelně dobře kdyby jednojazyčné články nezabírali co den všech pět míst v každé mediální sekci (např. články jen anglicky max. 2-3 z pěti "obsazených"), stranou nejvíce hlasů.

Znalost angličtiny pochopitelně užitečná, ať jíž v rámci Zahraničních Vztahů včetně velvyslanectví, ale i ohledně víceméně interních záležitostí (např. ohledně zahraničního a vojenského zpravodajství), anebo víceméně jentak. Nápodobně však i jiné jazyky, např. španělština, němčina, polština, ...

Takže shrnuto, to že by byla část populace např. anglicky mluvící, s tím vyloženě problém nevidím. Byť to v první řadě není tak, že by se do ČR hrnuly davy, a pokud by se nějaký pozval aby se účastnil voleb tak by se spíše jednalo o voličské hlasy než o kandidáty, i když je pochopitelně pravda že lépe bez toho (částečně kvůli tomu aby si žádná strana nezvala jen pro sebe). Alespoň z pohledu vojenského je pochopitelně čím více tím lépe, ale jak zmíněno, ČR možná je výletní destinací pro mnoho hráčů ale ne pro stálé občanství (pokud by se to nějak nevychytalo, jako například že se "otevře" domov důchodců pro eRep veterány).

Největší úskalí bych viděl v tom, že když je pod jakýmkoliv vícejazyčném článku diskuse o něčem tak to může být matoucí anebo prostě vymezující osoby které nemluví jazykem v kterém je (většina) diskuse. Však podobná situace to je když pod jakýmkoliv jednojazyčném článku je diskuse v jednom jazyce s alespoň tucty příspěvků s různými “vlákny”.

Ne, že bych tvrdil že by se muselo vnitrostátně mluvit/psát anglicky, ale nevidím proč ne.

Co se pak týče historie eČR, a hry, a některé argumentace ohledně nečesky mluvících občanů eČR, jednak je důležité si uvědomit že byť eRep mělo/má své vnady tak to neznamená že by to v rámci možností bylo dokonalé, a mnohé zavisí na tom jak se to “hraje”, s tím že k tomu jsou jistě různé přístupy, a aktivní úsilí mnohých nečesky mluvících občanů eČR právě že bylo o zachování a údržbu samostatnosti eČR což právě že úmožnilo aby občané eČR nebyli pouhou vojenskou četou nějakého aliančního grémia a aby eČR nebyla vazalským státem např. ePolska. Jistě, nebylo to nezajímavějsí takto v rámci toho jak se eRep hrálo, a s tím dle mého názoru souvisí i eRep ToS kde, pokud jsem to správně pochopil, si eRep nechává copyright na všechno na jejich stránkách, ale nepřímo i od toho bylo oboujazyčné fórum s různými sekcemi pro věci včetně plánovaně pro strany a myslím že to byl Martin kdo udělal badges takže když někdo byl/a například členem kongresu, vlády, anebo předsedou strany tak to bylo zdůrazněné pod uživatelovým jménem.
To, že pak několik prý RL Čechů rozhodlo že jsou nadřazenou kastou či podobně, může být téma samo o sobě, a z mého pohledu to bylo o tom, že kongres k tomu nedal žádný souhlas, že ekonomika eČR přišla měsíčně alespoň o 150 goldů, o politické strany a o detailnější výsledky voleb, a že politika kde co Čech nebo Slovák se může ucházet o prezidentské křeslo jen polovinu volebních období také zřejmě nepřispívalo k zajímavosti pro novější hráče. Samo o sobě byla eČSFR jistě poněkud zajímavý experiment, a jistě nejsem jediný kdo jíž dávno předtím alespoň zmínil že by eRep byla zřejmě větší sranda kdyby šlo zakládat nové státy. Tak či tak, hra by měla být férová, a i kdyby se vycházelo z toho že eRep eČR patří Čechům, tak osobně jsem neviděl žadné fotky občanek, tedy občanských průkazu, s jmény jednotlivých e-občanů, neboť stejně tak dobře je možné že občané eČR byli a jsou bývalými členy např. KGB, anebo podnikately anebo profesory které mají překladatelé, anebo prostě multi.

Níceméně, eRep je pochopitelně hra kde co země to ne gilda. Definice jako taková ohledně toho kdo je plnohodnějším hráčem neexistuje (byť je pochopitelné, že hráč nějak aktivní se zdá politicky způsobělější než hráč neaktivní). A ve spojitosti s tím, že se jedná o hru či podobně, je pochopitelné že se investovaný čas a úsilí liší. Někdo např. jen co den odkliká tu minutu či tak a pak jednou za týden si přečte články o tom co se dělo. Někdo jiný např. to nehraje vůbec protože je zaměstnaný kde maká tvrdě 14 hodin denně a když příjde domů tak se ani nechce zapínat počítač, nebo ani to nejde protože je mimo domov. Někdo jiný např. má takové zaměstnaní kde nikomu nevadí že v čase kde není co dělat si brouzdá po internetu po vymezených stránkách pokud to špatně neovlivní pracovní výsledky. Někdo má rád IT-náročnější hry, někdo jiný zas má radost ze hry kde reflexy a míření mají pramalou roli a kde se dá hrát i bez vojenského čehosi, víceméně roleplayově, a kde, byť lvl charakteru a sociální známost roli mají, se dá hrát i bez toho aby se u toho každý den sedělo. A další věci o těhlech věcech obecně souvisí s online věcmi – jako že např. já v rámci eRep jsem nikoho z aktivních e-friends, co vím, nepotkal v rl, mnoho “informování” se dělo přes shouty, a eMorálka není u všech stejná, a podobně, byť pochopitelně jsem nevěděl a ani nevím co všechno který e-friend kde postnul a “dělal” atd. “Národnost” samo o sobě však není určující toho kdo je medal hunter, záškodník, apod. ani to nebývá vymezené na žádnou.