A víz arca

Day 1,706, 03:12 Published in Hungary Hungary by Shaok

Túrógombóc fénysebességgel. Így talán már mindenki olvasta. A Higgs-bozon beazonosítása sokak szerint a huszonegyedik század legnagyobb tudományos eredménye lehet. Az elemi részecskék lehetnek bozonok vagy fermionok, leegyszerűsítve utóbbiak anyagi természetűek, míg előbbiek közvetítőrészecskék, melyek az anyagi részecskéket tulajdonságokkal látják el. A Higgsnek igazából nincsen semmilyen tulajdonsága, kizárólag csak tömege van, a Higgs-mező adja a többi részecskének a tömegét. Sőt a spinje is nulla, így gyakorlatilag nem is bozon, de ez már legyen a nyelvészek gondja. S hogy ez nekünk miért jó? Nos, segíthet az univerzum megértésében, honnan kapja tömegét, de akár a csillagközi utazásokban is hasznosítható ezen tudás. A szomszéd Gizike pedig szintén megnyugodhat, hogy nem ő dagadt, nem, csak a Higgs-bozon, a rohadék az, az ad neki tömeget.



Fejlődő világban élünk. Ahogy a piacolásból lett marketing, úgy lettek a kofákból pofák. Manapság mindennek van arca, hát a víznek miért ne lenne. Megkasztingoltam hát az ősi szellemeket, s sikerült is megfelelő jelöltet találnom. Az arc Pál ma. S ha már Párma: amennyiben azt hittétek, hogy a fentebb leírtak a legnagyobb jelenkori tudományos szenzáció, hát csalódnotok kell.

Huszonegy válogatott tudós gyűlt össze fentebb említett városban, s három év megfeszített munkájával megdöbbentő következtetést vontak le. Az ivóvíz nem segít megelőzni a kiszáradást. Vagyis a dehidratációt. Még magyarabban a víz nem vizez. Mert az nem arra van. Hogy mire, az már nem képezte a tárgyát kutatásuknak, de ez nem is érdekel senkit.

Mikor honfoglaló őseink átvágtattak a kietlen mongol sztyeppéken, fagyos tundrákon, s már a vér sem csillapította szomjukat, megérkeztek ide. Felkiáltván: Hé'víz, itt most megállunk, még nem sejthették, hogy adtak egy pofont a szarnak. Az rajtuk nem segít. Gondos, egészségünkért aggódó, ámde tudatlan vendéglátóink is hiába vizezték évszázadokon át italainkat, attól mi még kiszáradtunk volna. Mikor majd Palik a Párizs-Dakaron Argentína pampáin a déli naptól tikkadva szomjazik, legjobb lesz, ha elnyalogat egy aloé verás krémet, mert az, mint tudjuk hidratál.

Két német nem orvos doktor fordult az EU-hoz, miszerint palackozott vizeiket szeretnék úgy reklámozni, hogy annak fogyasztása segíthet a dehidratáció megelőzésében. A három éves kutatás ezen állítás megalapozottságát hivatott vizsgálni, a fentebb olvasható eredménnyel. A konzervatív maoista Barroso már alá is írta a törvényt, miszerint a víz nem hidratál, s bárki, aki így reklámozza termékét, azon szerencsés országokban, mint például Hazánk is, fogyasztó tudatos megtévesztése miatt akár 2 év börtönnel is számolhat.

Kérdés mi jön ezután, mit javasol nekünk mezei halandóknak az EU a meleg nyári napokon, hogy teljes biztonságban etethessük lakosztálynyi ketrecben tengődő csirkéinket, míg azok plazmatévéznek? Persze nem uborkával, hiszen azok nálunk sajnos megszegik a görbületi szabályokat. Nos, gondolom nyaljunk sót. De komolyan, a sók fontosak az emberi szervezet vízháztartásának kiegyensúlyozásában. A legvalószínűbb befutó a tengervíz, hiszen abban már megtalálható a só és víz is, s bár most már tudjuk, hogy utóbbi nem hidratál, legalább így könnyebben csúszik.

Egy olyan világban, ahol a süketeket nem lehet süketnek nevezni, még akkor sem, ha úgysem hallják, ahol nemzetközi botrányt idéz elő, ha nyílt utcán zsidónak titulálnak egy zsidót, s ha egy cigány brutálisan meggyilkol egy magyar lányt, akkor az az igazi bűnös, aki erről egyáltalán tudomást mer venni. Ahol a takarítónő higiéniai menedzser-asszisztens, az ablakmosó síküveg restaurátor, megélhetési gyilkosok pedig büntetlenül száz éves öregembereket hajszolnak koholt vádak alapján a halálba ezzel próbálván alátámasztva saját tevékenységük, s anyagi megélhetésük létjogosultságát, ráadásul mindezt az igazságszolgáltatás nevében, nos egy ilyen világban én már azon sem lepődök meg, ha kiderül, hogy az ivóvíz nem hidratál, nem oltja a szomjat, s aki mást állít, az mehet a börtönbe. Kérdés mit használjunk helyette? Például a termőföldeken. Legyen mondjuk Getorade. Hogy miért? Mert elektrolitokat tartalmaz.

Érik már az a meteor.

Üss a Hadügyi Közlöny szerint, ha még van ilyen.