Како и шта радити, преглед за RAW

Day 893, 09:49 Published in Serbia Serbia by Lukaz
***********НАПОМЕНА ПРЕ ЧИТАЊА - САТ ВРЕМЕНА САМ УЛОЖИО У ОВО ПА АКО НЕ ДАШ МАКАР BOTE...***********
Поздрав

Данас ћу се бавити односом RAW материјала у већим Феникс земљама.Па да почнемо.




ЖИТО




По графику видимо да смо једна од јефтинијих земаља у Фениксу али очекујем благи пад продаје јер после пада њиховог HIGH IRON -a Мађарска има вишак ланд радника које ће свакако упослити у GRAIN индустрији тако да очекујем још ниже цене жита у Мађарској. Да резимирам за домаће потребе добра је цена али се ипак ту не смемо надати неком претераном извозу.





ГВОЖЂЕ




Ово је сектор који највише обећава, и треба се фокусирати на извоз, поготово у Мађарску и Француску где су цене доста веће, можда је крајње време да држава понуди неке субвенције за повећање квалитета фирми, и за извоз а то би се врло брзо исплатило. Нас у извозу и даље кочи релативно мала количина коју произведемо и мали број фирми са високим Q и на крају и велика потрошња овог ресурса.





ДРВО




Дрво је тренутно најскупљи материјал и свакако свакоме ко има фирму високог Q се дефинитивно исплати.Код нас је цена за 20% већа него у државама које поседују овај ресурс, па се дефинитивно исплати увоз овог материјала. Ако стимулишемо увознике кроз макар обавештавање о стању, имаћемо нижу цену RAW -a, а самим тим и нижу цену кућа.





НАФТА




Овде је ситуација релативно добра, јер су компаније из Ирана покуповале лиценце док смо држали њихову HIGH OIL територију, па имамо цене овог ресурса које су у рангу са ценама у државама које поседују HIGH регију.





ДИЈАМАНТИ




Морам признати да сам очекивао већу разлику између цена дијаманата у државама које имају HIGH регије и државама које немају. Изузетак је свакако Бразил, где се може тренутно само наћи Q1 дијаманти, и то по астрономским ценама. Свакоме ко има фирму за ово врло брзо би се исплатила лиценца, па чак би се и брзо исплатило отварање нове фирме. Но и код нас цене нису толико ниске па са 8% разлике у односу на Русију која има овај ресурс, извоз у Србију се дефинитивно исплати. Цене дијаманата ће остати високе због велике потражње за поклонима, па је ово и можда најсигурније тржиште за инвестиције.






РЕТРОСПЕКТИВА - ЗАКЉУЧАК




Можемо видети разлику у ценама за разичите RAW материјале, иако би теориски цена требала да буде сличнија, јер један радник истог скила произведе исто нпр WOOD или GRAIN када ради. Али то је само теорија, закони понуде и потражње диктирају цене. Тренутно имамо превише GRAIN фирми, не само ми него у целој републици. По графику изгледа да је најисплатљивије дрво, али статистика зна и да завара, наиме тражња за дрветом је релативно мала, па ако дође до отварања превише нових компанија цена може вртоглаво пасти. Тренутно су дијаманти можда најбоља инвестиција јер је потражња велика, и са претварањем њих у титанијум сигурно неће опасти, а и цена је добра. Такође IRON у Србији је добра прилика јер са падом Мађарске HIGH регије, компаније које су куповале тамо добрим делом ће се пребацити на наше тржиште па очекујем ту и пораст цена. Нафту и жито не бих никако потенцирао јер мислим да су за сада тржишта засићена.

Играјте паметно па ће те помоћи и Србији. Држава је богата ако су јој грађани богати. Као да смо то заборавили негде успут.


Почетни туторијал,

Како одабрати посао

Пар предлога за нашу владу,

Како одржати здравље (wellnes)

Прочитајте



ваш
Lukaz
ПС Ако ти се свидео чланак додај ме за пријатеља. Пријатеља макар никада доста.