[MinCult] Огляд країн. Грузія

Day 2,527, 08:46 Published in Ukraine Ukraine by Ministry of Culture





Слава Україні!!!

Ми продовжуємо оглядати країни еСвіту, і сьогодні ми розглянемо еГрузію.



Станом на 2527 едень еГрузія на карті виглядає ось так:

Грузія знаходится на 63 місці за світовим дамагом:

ТОП-7 МЮ:

ТОП-10 громадян:

Влада еГрузії:

Конгрес:

еГрузія знаходится у альянсі “Root” і немає багато підписаних МПП:

Бонуси:

Податки:



А тепер про РЖ Грузії:

Грузія (груз. საქართველო МФА: [sɑkʰɑrtʰvɛlɔ], Сакартве́ло) — держава в Євразії, на східному узбережжі Чорного моря, більша частина якої розташована на Південному Кавказі, а менша — на Північному Кавказі. Має спільні кордони з такими країнами: на півночі — Росія, зі сходу — Азербайджан, з півдня — Вірменія, на південному заході —Туреччина.

Історія

Недавня історія: незалежна республіка 1918–1921, в 1921 році в результаті Тифліській операції в республіці була встановлена радянська влада. Входила разом з Вірменією й Азербайджаном в Закавказьку республіку в 1922–1936.
В серпні-вересні 1924 року в республіці відбулось антирадянське, так зване «Серпневе повстання», але воно було придушене силами Червоної армії та ЧК.
Починаючи з 1980-х почався підйом національного руху за незалежність; абхази вимагали відділення від Грузії, почалися безладдя на етнічному ґрунті в 1989. У вересні 1989 Грузія оголосила про політичний і економічний суверенітет. У 1990Південна Осетія оголосила себе незалежною, що не було прийнято. Правляча Комуністична партія Грузії заявила про вихід із КПРС і про свою автономію. У 1991 Грузія оголосила себе незалежною. У 1992 увійшла до складу ООН, була прийнята в члени Конференції по безпеці і співробітництву в Європі. Колишній міністр закордонних справ СРСР Едуард Шеварнадзе став тимчасовим президентом. В Абхазії продовжуються воєнні дії між грузинськими й абхазькими військами. Продовжуються безладдя в Південній Осетії.

Міста

Всього в Грузії 62 міста, два з яких Тбілісі та Поті, мають статус республіканського підпорядкування[6].
Станом на 2008 рік за офіційними даними, до найбільш міст належать:
● Тбілісі — 1 106 500 мешканців;
● Кутаїсі — 188 600 (найстаріше місто країни і регіональний центр Західної Грузії);
● Батумі — 122 200 (головний порт і нафтовий термінал Грузії);
● Сухумі — 119 200 (1989);
● Руставі — 117 300;
● Зугдіді — 72 100;
● Ґорі — 50 400;
● Поті — 47 400;
● Цхінвалі — 42 300 (1989).

Зовнішня політика

Грузія підтримує добрі стосунки зі своїми безпосередніми сусідами — Вірменією, Азербайджаном, Туреччиною, є членом Організації Об'єднаних Націй, Ради Європи, Світової організації торгівлі, Організації Чорноморського Економічного Співробітництва,Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Спільноти демократичного вибору, ГУАМ і Азіатського банку розвитку. Грузія також підтримує політичні, економічні та військові відносини з Японією, Уругваєм,[11] Південною Кореєю, Ізраїлем, Шрі-Ланкою, Україною та іншим країнами.
Зростаючий вплив США та Європейського союзу в Грузії пояснюються, зокрема пропозиціями та перспективами вступу до ЄС та НАТО, військовою програмою з допомоги та будівництва Баку-Тбілісі-Джейхан, часто напруженими відносинами Тбілісі з Москвою. Рішення Грузії, щоб підвищити свою присутність в коаліційних силах в Іраку, є важливою ініціативою.[12]
Грузія наполегливо працює над тим, щоб стати повноправним членом НАТО. У серпні 2004 р. Плану дій індивідуального партнерства Грузії був представлений офіційно в НАТО. 29 жовтня 2004-го Північноатлантична рада НАТО схвалилаіндивідуальний план дій партнерства для (IPAP) Грузії, і вона перейшла на другий етап Євро-Атлантичної інтеграції. У 2005 р. за рішенням президента Грузії, була створена державна комісія для реалізації Індивідуального плану дій, яка являє собою міжвідомчу групу на чолі з прем'єр-міністром. Комісії було доручено координувати і контролювати реалізацію Плану дій з індивідуального партнерства.
Грузія активно працює з багатьма міжнародними організаціями. У 1999 р. стала повноправним членом Ради Європи і СОТ. Грузія була ініціатором розширення ГУУАМ (за рахунок Узбекистану). Вона тісно співпрацює з ООН та ОБСЄ, активно розвиває стосунки з НАТО. Грузія була членом СНД, але 17 серпня 2009 року добровільно вийшла з нього.



Столиця

Тбілі́сі (груз. თბილისი, [ˌtbiˈliːsi]опис файлу — «тепле джерело») — столиця Грузії та найбільше місто в країні. Тбілісі розташоване на річці Мктварі (Кура). Назва Тбілісі вперше згадується у IV столітті. Його появу пов'язують з наявністю в місті теплих сірчаних джерел (груз. ტფილისი [Тпілісі]; тбілі — «теплий»)[3]. В російській мові до1936 року використовувалася назва Тифліс[4], засвоєна через грецьку літературу. 1936 року як офіційна була прийнята форма Тбілісі — назва, що ближча до національного звучання[5].
Місто займає площу 726 км² та в ньому проживає 1 172 700[1] мешканців.




10 цікавих фактів про Грузію

1. Мова, яка ламає язик

Розмовна грузинська не схожа на жодну іншу мову у світі. Вона належить до окремої, дуже давньої мовної групи, і не пов'язана з мовами сусідів. Грузини мають унікальний алфавіт, створений на основі арамейської мови, якою розмовляли в часи Ісуса.

2. Грузія називається не "Грузія"

Принаймні самі грузини її так не звуть – вони вживають назву "Сакартвело". Походження слова "Грузія" точно не відоме. За однією з теорій, воно виникло в Середні віки, коли ці землі відвідали хрестоносці на своєму шляху до Єрусалима. Перси, яким на той час належало Грузинське царство, називали тутешнє населення "гурдж". Крім того, тут шанували Святого Георгія (St George). Можливо, хрестоносці пов'язали одне із іншим і назвали країну Грузією (Georgia). Золота скульптура Георгія, який умертвляє змія, височіє на центральній площі Тбілісі.

3. Дядечко Джо
Минуло вже шістдесят років після смерті Йосипа Сталіна, уродженого Джугашвілі, а його портрети усе ще в ціні. Ставлення грузинів до свого найвідомішого співвітчизника є складним. Після здобуття незалежності багато пам'ятників Сталіну було знесено. Дехто зі старшого покоління шанує його як сильного лідера, котрий переміг Гітлера, і пишається тим, що крихітна Грузія породила людину, яка справила такий вплив на історію світу. Та більшість вважає "дядечка Джо" тираном, який розгорнув криваві репресії проти свого ж народу.

4. Гори
Кавказькі гори, які є природним кордоном між Грузією і Росією. Хоча найвища точка Кавказу належить Росії, Грузія може похвалитись вершиною номер два – горою Шхара. Її висота – 5193 метрів над рівнем моря, що на 400 метрів вище за Монблан.

5. Мрія архітектора
У Грузії величезна кількість модерних споруд. Нова будівля парламенту – це колосальна півсфера зі скла і бетону, схожа на жаб'яче око.

6. Виявляйте орієнтацію з обережністю
Рівень тілесного контакту серед грузинських чоловіків значно вищий, ніж в європейців. Гуляючи вони можуть триматись за руки, сидячи у кав'ярнях – торкатися одне одного. Проте Грузія – одна із найбільш гомофобних країн у світі.

7. Гостинність

Гості – це божий дар, каже грузинське прислів'я. Тому іноземців тут завжди вітають горами їжі й питва.

8. Релігія грає велику роль

В той час як у багатьох європейських країнах кількість вірян в останні десятиліття знижується, у Грузії церква переживає підйом. Більше 80% грузинів кажуть, що сповідують православ'я.

9. Сімейні цінності

Грузія тривалий час не мала незалежності, а тому багато грузинів дуже скептично налаштовані до влади. Сім'я і друзі мають тут вирішальне значення. "В мене є двоюрідний брат, який усе вирішить", кажуть у Грузії. Система соціального забезпечення в Грузії працює погано, тому в кризових ситуаціях грузини покладаються на сім'ю.

10. Грузія - це Європа

Дехто вважає Кавказькі гори кордоном Європи, тож Грузія за такою класифікацією опиняється в Азії. Інші відносять Кавказ до Європи, і більшість грузинів з цим згодні.



Якщо ви маєте цікаві ідеї для конкурсів, але через якісь причини не можете їх реалізувати, звертайтеся в ПМ до міністра,або заступника міністра. Ми завжди відкриті до діалогу.





З повагою
Міністерство культури еУкраїни








Для шаутів:
[MinCult] Огляд країн. Грузія
http://www.erepublik.com/uk/article/2459295