[Közvélemény-kutat&aa cute;s] Eredmények

Day 1,171, 14:51 Published in Hungary Poland by bubberr

Szép estét hölgyek, urak

Még a győzelmet (lekopogom) ünneplő cikkek előtt gyorsan megosztanám a tegnap meghirdetett, az NWO-val, valamint hazánk lányainak, fiainak a többi országhoz fűződő viszonyával foglalkozó kérdőív eredményét. Azért publikálom már ilyen hamar, mert a tegnapi lelkesedés mára alábbhagyott, csak pár ember töltötte ki már a mai délutánon. Érthető, mindenki a csaták lázában ég. 🙂


A cikk megjelenése óta 180-an formáltunk véleményt, több, mint 40 ország lett megemlítve általatok. A komolytalan, nem magyar, nem valós nicket használó kitöltők válaszát/válaszait ünhatalmúlag töröltem. Igen, ez cenzúra. A nyolcadik főbűn. Ne tessék bántani érte.

Nézzük hogyan alakultak az eredmények.
A képre kattintva szép nagyban is megnézheted őket.

Első kérdés:

Hogyan vélekedsz a formálódó szövetségről, az ún. NWO-ról?



Első, ami szembeötlik, hogy 2, azaz kettő ember gondolja úgy, hogy a Poenixből való kilépés nagyon nagy hiba volt, meg fogjuk még idővel bánni. Bár népszavazás nem volt a dologról, mint ahogy azt a lengyelek tették nemrég, de úgy tűnik az elmúlt pár hét távlatából, hogy a népnek tetsző döntést hozott hazánk akkori vezetése.
26-an, az az a kitöltők 14%-a gondolja úgy, hogy viselkedjünk óvatos duhajként, és ne fordítsunk hátat régi bajtársainknak, fontoljuk meg alaposan kiért és ki ellen ütünk.
Elsöprő többség -152 fő- vélekedik úgy, hogy a lehető leggyorsabban létre kell hozni a szövetséget. Ehhez a diplomácián, a szavakon túl tettekre is szükség van. Fontos lenne megmutatni új barátainknak, hogy milyen az a magyar virtus, és emellett büszkén szemlélni őket a haractéren, és elégedetten bólintani: "úgy tűnik jó lóra tettünk velük". Úgy gondolom a spanyolok kétfrontos háborújában nagyon szépen helyt álltunk, nem egy, nem két csatában volt magyar BH a spanyol oldalon, a magyar sereg és lakosság szépen 'odatette' magát a nem túl szimpatikus (lentebb kiderül mennyire nem) szamba-táncosok ellen. A mai nap pedig jó példáját láttuk annak, milyen ha a szerb és a lengyel sereg harcol a szövetségeséért. Egy szó, mint száz a magyar akarja a szövetséget, és most akarja!


Második kérdés:

Magyarország, Szerbia, Lengyelország és Spanyolország mellett melyik országokat látnád még szívesen a szövetségben?





Tisztán látszik, hogy rövid etörténelme ellenére Macedónia harcos népe belopta magát a magyar ember szívébe. Talán Szerbia helyzete juthat róluk az eszünkbe, irl konfliktusból adódóan a nagyobb nemzet rátámad a fejlődő de katonai potenciálban elmaradó szomszédjára. Sokszor kell még a jövőben a segítségükre sietnünk, de biztos vagyok benne, hogy remek szövetséges válik belőlük. Az NWO-hoz való csatlakozásuk pedig szinte borítékolható már az első körben. 112-en említették meg őket, mint kívánt szövetségest, első helyen szám szerint 44-en.
Törökország a következő, a fentebbi országtól eltérően velük már régre nyúlik vissza szövetségi viszonyunk, ám a barátságot a babyboommal érkezők nem tisztelik. A fiatal nemzedék vezetői új utakat próbálnak járni, elég erősen kacsintgatnak az EDEN országok irányába, illetve a szintén formálódó PANAM felé is szívesen nyitnának. Az ország megosztott, non-combatba volnult, eltöröltetett; ki tudja mit hoz a jövő velük kapcsolatban. Egy biztos, a kitöltők közül kereken 100 ember számítana rájuk új szövetségünkben.
EDIT: Törökországban épp azt kérdezgetik, hogy rájuk miért nem gondolunk az NWO kapcsán:
http://www.erepublik.com/en/article/to-ex-phoenix-039-s-new-nwo-039-s-citizens-1664468/1/20
Harmadik hely Indonézia: Amik mi vagyunk a szerbeknek, nekünk azok az indonézek. A bár túlnőttünk a tanítómesteren és manapság nem motivál már minket közös cél, nehéz nem barátkéntként gondolni rájuk. Lehetnek-e az NWO ázsiai képviselői? Amennyiben ilyen mértékű lenne a bővítés minden bizonnyal. 74 ember szeretne a kitöltők közül továbbra is az oldalukon harcolni.
A következő jelen sorok írójának egyik kedvenc eországa: Szlovénia. Az a Szlovénia, aki mindig kész volt önmagát is feláldozni közös sikereinkért, aki soha sem mondott nemet ha a a bajtársain kellett segíteni, az a Szlovénia, aki mindig erőn felül teljesített. Mindenképp megérdemel annyit ez az ország, hogy viszonozzuk a szívességet, ha alkalmunk adódik rá, nemes gesztus lenne, ha esélyt adnánk nekik a csatlakozásra.
Még egy országról ejtenék szót: Horvátország az 5. helyen. Irl talán az egyetlen szomszédos ország, amellyel igazán jó viszonyt ápolunk, személyes tapasztalataim is pozitívak irányukban, de a játékban eddig mindig ellenfelekként tekintettünk rájuk. Érdekesnek tartom, hogy ennyien megemlítették őket, ebben nyilván nagy szerepe van a lengyelek iránti -még éppen meglévő- barátságuknak. A dolgok jelen állása szerint nem sok esély van sajnos arra, hogy leszakítsuk őket a szőrös emlőkről.

Nem akartam ennyire bő lére ereszteni, úgyhogy beszéljenek helyettem inkább a számok, és szűrje le mindenki magának a mondanivalójukat.

Ide kattintok.


Harmadik kérdés:

Hogyan vélekedsz az alábbi országokról?

A továbbiakban csak távirati stílusban szólnék pár szót a grafikonokról.



Szerbekhez való viszonyunkon nem kell szerintem senkinek meglepődnie, a való életből táplálkozó ellenségeskedésnek itt szerencsére nyoma sincs.
Lengyelek felé még mutatkozik némi bizonytalanság, de biztos vagyok benne, hogy ha pár hónap múlva hasonló témakörben kérdeznének meg minket a szerbekéhez hasonló adatokat kapnánk.



Nem kell ragozni utáljuk a románokat, ismerve őket és adminescuék ténykedéseit ez nem is fog változni. Talán jó is van így, kell a fehér mellé a fekete. 🙂
A spanyol grafikonon látszik még a puhatolózás, a legnagyobb gond, hogy nem ismerjük őket. Remélhetőleg ez változik, talán egy dél-amerikai kiruccanás alkalmával.



Törökökről írtam fentebb, baráti országként tekintünk rájuk, remélhetőleg az új bagázs nem romlasztja meg jó viszonyunkat.
USA. Abszolút a nem érdekel-nem szeretem kategória. Emlékezzünk csak hány órát tölthettünk volna alvással ahelyett, hogy a falat lessük Kittynél... Egy USA hadjáratra még most is kevesen mondanának nemet.



Bár sokan el tudnának velük képzelni egy szövetséget, mégis -joggal- vélekedünk róluk ellenségként.
Indókról volt szó. Lájkolás van.



Oroszország, mint korábban is megoszt minket. Egyre távolodunk tőlük, erre csak ráerősített a lengyelekhez való nyílt közeledésünk. Borúlátó vagyok irányukban, nem hiszem, hogy mostanában bármi is változna.
Nem gyakorlunk bűnbocsánatot, az egykor szímpatikus bajtársból gyűlölt ellenség lett.



Görögök iránt csak a kötelező ellenszenv. Személy szerint a legszimpatikusabb EDEN tagországnak tartom őket, emlékezzünk csak arra mikor kompletten lelőtték Törökországot románék, -az onnan érkező DDos támadások miatt- felhagytak a támadással, míg rendeződik a helyzetük.
A brazilok sz@rjanak sünt. Egy alommal.



Macedónokról nem szeretnék többet mondani fent leírtam már pár gondolatot.
Franciákkal úgy vagyunk, mint az oroszokkal: kedvelem, utálom, de leginkább nem érdekel.



A sok semleges érzés talán a távolság miatt lehet, mióta kikerültünk Ázsiából nincsenek annyira szem előtt. De ne feledjük Kittyt, valamint azt sem, hogy kik ütöttek a románok mellett még éjszakánként az ukrán rw-kben...


Negyedik kérdés:

Van olyan kisebb ország, amelyre baráti országként tekintesz, de a fenti felsorolásban nincs benne?

Elsöprő szlovén fölény, annyian szavaztak rájuk, mint a második és harmadik Szlovákiára és Egyesült Királyságra. Szlovákia nyilván mint lengyel befolyásterület vált szimpatikussá, valamint a Perun eredményei lehettek még meggyőzőek.
Akit részletesebben érdekelnek az eredmények vessen egy pillantást ide

Izlandot, Kelet-Timort és barátait kivettem, de a többi játékban lévő és megemlített ország maradt, nyilván némelyik poénnak indult. Jókat kacagtam rajtuk, sőt még most is nehezemre esik abbahagyni.

Elnézést kérek a sok rizsáért, legközelebb valami értelmesebbel állok elő.
Pár sub hiányzik a medálhoz, kell a gold a románok ellen...tényleg. 🙂

EDIT: Nagy az én bánatom. Mint kiderült nem túl egyedi a gondolatvilágom, orosz és szerb kolléga is hasonló témát boncolgatott: http://www.erepublik.com/en/article/-ru-en1-1663154/1/20 és http://www.erepublik.com/en/article/rezultati-referenduma--1664464/1/20
A macedón meg most készíti: http://www.erepublik.com/en/article/rezultati-referenduma--1664464/1/20
No mindegy legalább látjuk, hogy ők hogyan vélekednek a világról és rólunk...

További szép estét.
o/