Дипломацията I: Во кратце ранната история на България

Day 2,344, 07:40 Published in Bulgaria Bulgaria by GloomyVillain

Дипломацията I: Во кратце ранната история на България

С вас е GloomyVillain. В няколко статии ще се опитам да опиша основните аспекти на дипломатическата дейност в еСвета. Моето изследване главно се опира на историята, като за целта съм се консултирал със стари и мастити еБългари (благодаря на тези, които се отзоваха), живи свидетели на миналото. Надявам се моята поредица да ви е интересна.

Информация за първата статия съм черпил главно от статиите в този списък (браво на авторите за труда). Освен това съм питал старците и попрочетох туй-онуй от уикипедията и доста други статии.




2008-2009 г.

Първоначално малка България е била еДом на много чужденци, като борбата срещу тях е била най-важна задача на първите президенти. След един от първите големи бейби-бумове, България се включва в Балканската война между Гърция и Турция (поради механиката на играта). Началото на управлението на БДП дава Крембо, който допринася за стабилизирането на страната и дава началото на министерства, БНБ, социалната политика и пр.

В отговор на появата на враждебния съюз Атлантис на румънците ние създаваме PEACE GC с участието на Италия, Франция, Пакистан, Унгария и др. (за съюзите в играта замислям отделна статия). Като страна-членка България защитава Унгария в румънската атака над тях и по-късно участва във Втората световна война (декември 2008-май 2009г.).

Управлението поема Гарабеда за 5 поредни мандата в края на 2008 г. и началото на 2009 е едно от най-продължителните в световен мащаб. По време на него България укрепва и населението стремглаво се разраства благодарение на реклами по форуми и сайтове.

Наследник на Гарабеда е Бимба, първата жена президент. По нейно време сме помогнали на Сърбия да се спаси от Хърватия, поради което известно време сме били в доста добри отношения.

От няколкото следващи президенти заслужава да се отбележи Станислав, който за три поредни мандата ръководи България в относително спокоен за еСвета период. По време на четвъртия му мандат през ноември 2009 г. има и нов, мощен бейби бум с около 400 д. регистрирани.

На 19 ноември 2009 г. се разпада PEACE-GC, един от най-големите и успешни военни съюзи.

Друго значимо събитие от края на годината са опитите за ПТО (т.е. превземане на страната от чужденци) от Кулин Бан, да разбирам, че тоя е бил голям образ и много мразен от всички.



2010 г.

Още в края на 2009 г. Румъния напада България, тъй като се е устремила към Азия. Последна пада София в началото на 2010 г. По това време България участва във Феникс, а Румъния - в ЕДЕН. ЕДЕНските сили осъществяват мощна офанзива към много Феникс държави, но на 11 януари е освободена Варна, а Сърбия (Бг съюзник) побеждава в битката за Видин. Въпреки това Румъния възвръща силите си и отново ни превзема, като блокира опитите на Сърбия да ни освободи като освобождава слабонаселения регион Видин. Румънското завоевание на България е съпроводено и от мащабна пропаганда от страната сред българите.

Изборите на януари 2010 г. виждат легендарната операция “Мамалига”. След нов бейби-бум в началото на годината (7000 регистрирани) група играчи, сред които Папен, Mas que un club, Melliores, Millenium3, NKFV и др., задвижват операция за инфилтрирането на румънския парламент (по това време много от новите българи са с румънско гражданство поради механиката на играта тогава). Резултатът е трима български депутати за мандат февруари 2010 г.

България се освобождава в резултат на редица успешни въстания и битки (в които побеждава нашият тогавашен съюзник Сърбия) до 29 януари 2010 г. в Първата война за независимост.



За дипломацията

Дейността на българските външни министри в описаното време е решаваща за цялостното развитие на еБългария. До 2011 г. основни действащи лица на дипломатическата сцена са президентите - Garabeda, Meliores, Podkrepa и др., но този период ражда и известните дипломати NKFV, Boyan, The Graverobber и пр. Като цяло повечето от тях вече не са измежду еЖивите, но активността им се изразява както в триумфа на съюзите от това време, така и в изграждането на Дипломатическия корпус (на който ще е посветена и следващата статия от поредицата).