[eNDecja] Mwaca na łamach eNDeczki

Day 1,931, 08:05 Published in Poland Montenegro by Avenged7fold

.
"Polska potrzebuje nowoczesnych endeków, potrafiących znaleźć adekwatny język i metody działania – stosowne do wyzwań współczesności."
Roman Dmowski

MWACA NA PREZYDENTA!

Jak co miesiąc, zbliżają się wybory na prezydenta naszego e-kraju. Narodowa Demokracja, jako największa partia w ePolsce, wraz z naszym koalicjantem Polską Partią Libertariańską, wystawiła swojego kandydata, jakim w miesiącu marcu będzie Mwaca. Liczy na Twoje poparcie! Pamiętajcie, iż każdy głos może być decydujący! Dlatego prosimy o głosowanie właśnie na niego w dniu 5 marca. A teraz prezentujemy wywiad z przyszłym prezydentem:

mpakosh: Przedstaw się bo tak nieładnie, że nikt o Tobie nie wie.
mwaca: Heh, w wywiadach to ja dobry nie jestem. 🙂. Marcin, 23 lata, jestem studentem Politechniki Śląskiej. W eRepie dowódca Legionu, były Minister Obrony Narodowej i wielokrotny viceminister w tym resorcie.

mpakosh: Typowy żołdak?
mwaca: Staż w grze niecałe 2 lata więc spróbowałem nie tylko wojaczki. Poczatkowo moja gra polegała głównie na dwukliku. W grę wciągneły mnie działania Legionistów. Zwiekszając aktywność dla Legionu, zostałem dołączony do dowództwa. Na stażu w MON znalazłem się dzięki uprzejmości SaveMe, który wciągnął mnie w ten temat.

mpakosh: Dlaczego wybrałeś eNDe?
mwaca: Głównie dlatego, że większość Legionistów to eNDcy, na początku polityką się nie interesowałem i dołączyłem, sugerując się większością.

mpakosh: Uważasz, że postąpiłeś słusznie?
mwaca: Tak, jak najbardziej. Utożsamiam się z polityką partii.

mpakosh: Kto będzie ważniejszy: Ty czy Kongres?
mwaca: Chciałbym, aby ta kadencja stała pod znakiem rozmów i dążenia do porozumienia w każdej kwestii.

mpakosh: Co zrobim z WuPe?
mwaca: Jest to problem, dzielący polskie społeczeństwo. Zamierzam podjąć rozmowy dowództwem WP o tym, żeby wspólnie dojść do konsensusu i wyplenić te negatywne emocje wokół WP, jednak nic nie mam zamiaru wprowadzać siłą, tym bardziej, że funkcjonowanie WP podlega również Kongresowi

mpakosh: Pójdziemy wreszcie na Kitajców?
mwaca: Zdecydowanie nie, ze względu na bieżące wydarzenia na arenie międzynarodowej nie ma takiej możliwości.

mpakosh: Jakie takie wydarzenia?
mwaca: Prawdopodobny rozpad EDENu.

mpakosh: Takie gadanie tylko… To gdzie będziemy wojowali, jeśli nie w Chinach?
mwaca: Będziemy realizowali politykę militarną, ściśle związaną z interesami naszego sojuszu. Obecny spokój może być ciszą przed burzą.

mpakosh: Ale co zrobić z nudą?
mwaca: Jeśli EDEN się rozpadnie – nie będzie nudno.

mpakosh: Czy nie jesteśmy za silni? Może warto wyrzucić od nas kilka krajów? Mamy nierównowagę…
mwaca: Wyrzucanie państw, które od dawna są naszymi dobrymi sojusznikami byłoby błędem. Należy - podobnie jak CoT - próbować pozyskiwać nowych sojuszników, aby zwiększyć potencjał militarny sojuszu.

mpakosh: Co myślisz o Marvinie aka Naszym Starym?
mwaca: Marvin jest na pewno groźnym konkurentem, jednak myślę, iż miał już okazję wykazać się przez te kilka kadencji. Teraz czas na kogoś nowego.

mpakosh: Kogo pozdrawiasz?
mwaca: Chciałbym pozdrowić osoby, dzięki którym zaistniałem w tej grze: Dowódców Legionu Polsko-Węgierskiego, SaveMe, Propheta oraz wszystkich eNDków.

mpakosh: Dziękuję i życzę powodzenia.
mwaca: A ja dziękuję eNDecji za udzielone mi zaufanie.

A więc do zobaczenia przy urnach. Pamiętajcie głosujcie na Mwacę.


Narodowa Demokracja kontynuuje ”Projekt meNDor”, czyli projekt informacyjny dla nowych graczy. Polega on na przydzieleniu chętnemu mentora, który pomoże rozwiązać wszelkie problemy i pytania związane z eRepublik. Projekt jest oczywiście darmowy oraz bezterminowy - mentor pracuje aż do momentu, w którym zostanie oddelegowany przez podopiecznego. Rozpatrujemy także wnioski osób spoza partii.
Zgłoszenia przyjmowane są poprzez ten formularz. Jeśli link nie będzie chciał się otworzyć lub zgłoszenie się zapisać, w sprawach przyjęcia prosimy zgłaszać się do Matisoja.

Kalendarium
Dzisiaj, 4 marca obchodzimy rocznicę założenia (w 1934 roku) Stronnictwa Wielkiej Polski - partii o charakterze narodowo-radykalnym. Założycielem był działacz Ruchu Młodych Michał Howorka, który po delegalizacji Obozu Wielkiej Polski nie wstąpił do Stronnictwa Narodowego. Organami prasowymi SWP były "Nowa Polska" i "Szczerbiec". SWP w szczytowym okresie posiadało 500 członków, po kilku miesiącach scaliło się z Obozem Narodowo – Radykalnym.

5 lutego 1922 roku rząd Antoniego Ponikowskiego, polityka Stronnictwa Narodowo – Demokratycznego, a następnie Polskiego Stronnictwa Chrześcijańskiej Demokracji, podał się do dymisji. Jego najważniejszym osiągnięciem było praktyczne i prawne przyłączenie Wileńszczyzny do Polski.



Z wyrazami szacunku
Departament Prasowy ND