Результати виборів до парламенту березня 2014 р.

Day 2,318, 11:59 Published in Ukraine Venezuela by KATPAH

Те, що я напишу - декому може видатись банальним, оскільки це досить поверхневий аналіз та прогнози, люди, які достатньо довго (хоча б кілька скликань парламенту) і серйозно займаються політикою знають це все і навіть значно більше (аж до того, що ще до виборів експерти досить точно спрогнозували, хто скільки набере). Однак новачкам та туклікерам теж може бути цікаво і саме для них я і вирішив написати цю невеличку статтю.

Отже підрахунок голосів завершено і на наступний місяць маємо наступну картину:
Анархісти - 23%
УКП - 22,8%
НГ - 20%
НФ - 19,5%
ПоУ - 14,7%

Формально перемогли анархісти, з чим їх і вітаємо. В реальності ж ситуація трохи складніша. Справа в тому, що реально у конгрес потрапило не 5 політичних сил, а три, адже НГ та НФ це реально одно й те саме, просто на двох стільцях (щоб не пустити НПІУ на вибори), а УКП та ПоУ ще раніше уклали альянс (мені тут можуть заперечити, що альянс - це не злиття і партії можуть продовжувати мати різні погляди, на певні питання, але якщо так дивитись, то кожного депутата-анархіста взагалі потрібно розглядати як окрему політичну силу). В результаті результати виборів стають наступними:
НГ-НФ - 39,5%
УКПоУ - 37,5%
Анархісти - 23%

Отже реально перемогла провладна сила, з чим їх вітаємо також. Однак ця перемога не абсолютна - жодна з політичних сил не набрала 50%, а отже не зможе приймати рішення самостійно - необхідно буде кооперуватись з кимось ще.

Теоретично подібний розподіл мандатів має давати наступну конфігурацію парламенту: НГ-НФ - влада, УКПоУ - опозиція, анархісти тримають "золоту акцію", вирішуючи чия точка зору (влади чи опозиції) переможе в конкретному випадку. Однак реалії трохи інші. Якщо подивитись на передвиборчі програми, то
- анархісти виступали за мінімальні податки, докорінну зміну регламенту та за проСиріус-політику (дивно, що не пропонували ввести російську як другу робочу, можливо все ж скоригували свою точку зору, врахувавши думку більшості громадян);
- УКПоУ виступають за податкову реформу (враховуючи, що нині податки на мінімумі, то будь-який їх перегляд реально означає їх збільшення) та проСиріус-політику (УКП додатково ще виступила за перегляд і оптимізацію існуючого регламенту);
- НГ-НФ ні за що не виступили, але з ними і так зрозуміло - вони підтримують діючого Президента, за збільшення податків, щоб Уряду було чим розпоряджатись і вагалі за максимальну залежність громадян від уряду.

Як бачимо, єдине, в чому сходяться всі три сили - це у зовнішньополітичному курсі (який, насправді, більше формують Уряд та МЮ, а роль парламенту як такого досить незначна). Щодо механізму прийняття рішень та питанню податків, то тут ми маємо два полюси (НГ-НФ та анархісти) і УКПоУ, які займають проміжну позицію, але все ж ближчу до НГ-НФ. А враховуючи, що у анархістів лише 23%, то вони зі своїм радикалізмом пролітають (особливо враховуючи традиційну незорганізованість депутатів цієї фракції). Тобто реально швидше за все будуть якісь певні зміни у діючому регламенті (без революцій), податки будуть підвищені (і НГ-НФ з УКПоУ будуть сперечатись лише про конкретні значення), "конституційна більшість" буде налаштована загалом позитивно до Уряду (якщо той не почне прямо бикувати і посилати всіх незгодних з ним). Можу також висловити припущення, що спікером буде представник УКП (Гуділка91).

На цьому все, залишайтесь з нами. 🙂

Для шаутів:
Результати виборів до парламенту березня 2014 р.
http://www.erepublik.com/uk/article/-2014-1-2386443/1/20