[МінІнфо] На вечерю у нас - граніт науки

Day 2,526, 07:06 Published in Ukraine Ukraine by Ukrainian Support


Коли зранку я прийшов до Міністерства інформації, то побачив епічну картину - співробітники сплять прямо за компьютерами... Питаю у вахтера: що з ними, чому сплять?! Він розповів, що бідолахи працювали майже всю ніч, робивши репортажі та писавши статті. Вже починаю розуміти, що керівництво збожеволіло і доведе нас до е-могили таким навантаженням! Тому, згадавши народну мудрість, що головне - то вчасно зробити ноги, почав прокрадатись на вихід, подалі від лиха. Проте було вже запісно. Раптом звідки не візьмись з’явився Kostyukh і, побачивши мене, швидко затораторив: “Комбат, відправляйся в е-університет, розпитай там все, нам потрібна стаття. І якомога швидше! Так, а ви всі теж просинайтесь - у нас купа роботи!” І побіг кудись далі.
Подивився я з сумом йому у слід і пішов сідати в міністерській КУ 3. Так, так! Держава зовсім не фінансує наше міністерство (і це при такому навантаженні!) тому, доводиться їздити на розвалюхах. Не солідно воно якось...

Швидко казка кажеться.. А ось їхати було дуже довго. Але то ще пів біди - очікування ректора Тараса Літописця було ще довшим! Напевно, взяти інтерв’ю у міфічного Плато було б більш швидшою справою. 🙂 Всіма правдами та не правдами я потрапив у кабінет Вченої Ради. Кабінет був не надто велеким, проте розкішни, вмебльованим і задеекорованим із смаком. На стінах висіли зображення колишніх професорів, а найвіднішему місці був бюст людини з написом “Мистер Ъ”. Судячи зі всього, тут рідко збиралась Вчена Рада і в кутках вже виднілось павутиння на сірому фоні пилюки, що придавало дизайну кімнати витриману витонченість Ітону чи Оксфорду. І ось нарешті з’явився ректор і покликав мене з собою оглядати університет, надавши мені можливість задавати питання по ходу:

Журналіст: Розскажіть про історію еУніверситету... Як все починалось, і як воно все зараз відродилось?

Ректор: Починалося все настільки давно, що здається мене ще не було у грі 🙂 Історія еУніверу не така насичена, якою могла б і мусіла б бути: людей, які могли б цим зайнятися, бракує. Зараз еУніверсит прокинувся від летаргійного сну, але сказати що процес відрождення проходить добре, навряд чи можна. Ми зіткнулись з проблемою РЖ - багатьох гравців зараз гра не цікавить. Тому випускні будуть скромними і "рятівними" для бюджету країни.
Процес відродження це річ цікава, але нічого такого особливо, майже, немає. Купка ентузіастів зібралася, за тиждень створила програму, отримала схвалення попередньої Вченої Ради і, не без Божої помічі, сформувала Нову Вчену Раду. Пошук викладачів йшов майже паралельно з набором студентів, і я вдячний тим людям, котрі навіть не приймаючи активної участі в еРєпі, все ж зголосилися провести лекції. Так, були деякі екстренні ситуації, але без цього аж ніяк.


Ж: Чи є відомі особистості - Президенти, МЗСи, тіньові ляльководи, що в молодості навчались тут? Є у вас своєрідна “дошка пошани”?

Р: Один з таких МЗСів зараз дає це інтерв'ю 😃 Так, "дошка пошани" у еУніверситету є. Тут лише на моїй пам'яті маємо двох МЗС. Але беріть вище: у нас навчаються навіть нинішні міністри! А викладають у них колишні студенти 🙂
Я вам скажу, що кожен студент може стати мінстром чи президентом, проте не всім це дано. Як і в РЖ, еУніверситет дає теорію; еУніверситет дає можливість практики і диплом. Решта - все залежить від самого випускника. Про якість спеціалізовані курси майбутніх міністрів говорити поки не варто, аби не наврочити, але казати, що база для цього є - можна.

Ж: Студенти давніх випусків та сьогоднішня молодь сильно відрізняється? Що у них між собою схожого, а в чому відміність?

Р: Схоже є у всіх студентів, хоча б в тому, що їх ледве втримаєш на місці 🙂 Загалом випуски відрізняють лише активністю, зараз це зрозуміло. За рівнем знань, я сподіваюсь, таки цей курс буде краще. З рештою, ми намагалися причепити якщо не любов, то прив'язаність до IRC, чого я не особливо пригадую в старій програмі (там це було лише як окрема частина практики в міноборони). Що з того вийшло - покажуть заліки, а в цілому програми схожі, нова лише більш адаптована до сучасності, тому і рівень ми тримаємо

Ж: Який наразі етап у студентів? Чим вони займаються?

Р: Молодша група зараз на стадії написання своєї залікової роботи - це остання стадія їхнього навчання. Старша група зараз проходить практику в міністерствах, і на цьому їхні муки навчання ще не завершуються 🙂


Ж: Чи плануються у вас новації? Відкриття нових курсів, чи ще щось новеньке?

Р: Нновації залежать від рівня зацікавленості громади та організаційних моментів. Плани є, проте коли вони будуть реалізовані, говорити рано.


Ж: Як можна стати викладачем або членом Вченої Ради?


Р: Викладачів підбирають члени Вченої Ради. Вибір залежать від рівня професіоналізму кандидатур, їх активності і можливості проведення лекцій. Пишаюся тим, що Вчена Рада змогла пробудити до активногсті деяких діячів, як от Кромов, Котана, той самий Валевіко, який нещодавно повернувся в гру.
Членом Вченої Ради фактично може стати кожен. Було б бажання і схвалення ВР. Шкода, що є такі, які цим правом нехтують і підводять колектив..


Ми зупинились перед входом у якісь підвальні приміщення. Тут Ректор попрощався зі мною і сказав, що далі вхід суворо обмежений та порадив зайти мені в лекційні зали, щоб поспілкуватись зі студентами. Кажуть, що в найтемніших підвалах еУніверситету, в надсекретних лабораторіях викладачі-алхіміки та військовополонені вчені намагаються винайти зілля, яке зможе воскресіти е-мертвих легендарних діячів, як от Тарасій, Іван Сірко тощо і пробудити е-живих, але нині сплячих легенд, таких як, Імам, Скорпіон, Принцеса е-кохання Котана.

Я зайшов в велику лекційну залу і переконався, що , за весь час свого існування, вона прийняла дуже багато студентів. Намагаючись проникнутись академічною атмосферою, я пройшовся по залу. На партах, як напевно, в будь якому університеті, виднілись написи. Деякі були відносно свіжими типу “Соломіє, я кохаю тебе”, “Віста в Президенти”, “Мій котик найкращий!”, “Хочу бути Гуділкою..”,”мірка - фігня, видайте нам кенвуди!” . Інші були старішими, затертими: “Zena + Basaev= кохання”, “консерви - упорківські підстилки”, “упорки - продажні!”, “поу - ліберасти”, “долой Онархів!” і т.д. А деяки, ледь були видні.. З них зміг прочитати хіба що “Імам - ботовод!”, “слава залізним левам!”, “Хайль ЕДЕН”, “Тарасій - найкращий!”, “НГ проти наркотиків”...

Я почав підходити до кожного студента, щоб отримати відповіді на свої питання. Все це могло затягнутись надовго, аж раптом такий собі AnotherChance стає за трибуну і командним голосом звертається до інших: “Підготували ручку та чистий папір! Відповідаємо на наступні питання Комбата, інакше не отримаєте залік!” І почав надиктовувати мої питання. Через 5 хвилин у мене була стопка відповідей від студентів. Що ж.. Креативна молодь є, тому майбутнє в надійних руках 😉
Рандомно відібрав для вас відповіді студентів.

1. Назвіть ваш ереп нік.
2. Який курс ви проходите і чому обрали саме його?
3. Що найбільше сподобалось у навчанні, а що не сподобалось?
4. Який лектор найбільше сподобався?
5. Щоб ви хотіли доповнити у навчанні?
6. Де ви проходили практику і що робили під час неї?


1. Yevgheniy
2. Політичні технології
3. Високий рівень лекцій. Відчувалось, що лектори дуже, дуже добре і відповідально готувались до своїх лекцій. Високий рівень відкритості лекторів до питань студентів: вони жадали гарних питань і з задоволенням відповідали на такі питання. Таке ставлення лекторів до аудіторії робило світлу ауру, було приємно просто знаходитись у такій атмосфері. Стосовно мінусів, дуже складно писати негатив, тому що все дуже сподобалось.
4. Gudilka
5Більшої активності студентів на лекції. Лектори роблять дуже складну справу - пишуть інтересні змістовні лекції, і такі лекції передбачають живий довгий діалог лектора і студентів. Але активність показують одиниці. Тому треба якось змінити формат. Припустимо - кожний студент повинен задати інтересне питання. Чи відповісти на питання лектора по лекції. А так: таке враження, що лектор пише, питає, а усі студенти відмітились і пішли займатися своїми справами - лекція вже зарахована.
6. Практика тільки починається.



1. Povitrulya
2. Політичні технології
3. В більшості хороший рівень, цікаві лекції, не пошкодувала що попала в Універ. З мінусів, трішки насичена програма, важкувато було з РЖ узгоджувати.
4. Всі хороші, важко виділити
5. Може трішки більш розгорнуто про економіку і бойові дії, звісно часу, і до стипендії додати 😃
6. Міндем, роздача хліба, спамлення новачків, розробка спамок і гайдів по соціалізації.



1. Romeroo
2. Суспільствознавство. Ну це цікавіше ніж політика, тому обрав цей курс 🙂
3. Ну мало лекцій було , а так все добре.
4. Anna Kotana: “Психологічні аспекти еСуспільства”
5. Ну важко щось сказати , треба ще курс для бізнесу зробити , щоб виховувати еБізнесменів.
6. Ну практики я ніде не проходив , але довелося вивчати IPC і там багато створювати , і ще статті писати

1. Mekkanism
2. Політичні технології
3. Практика. Мінусом було, що не завжди встигав на лекції 🙂
4. Комбат
5. Ще не знаю(не довчились ж ще)
6. МінЕк. Окупність ФФ (зараз в топі висить). Також цього тижня здав МінДем гайд про альянси


1. vova2014
2. Політичні науки. Хочу краще будити обізнаним в політиці е-світу
3. Найбільше сподобалось відвідувати цікаві лекції
4. Найбільше сподобалась лекція Анни Котани
5. Хочу дізнатися специфіку роботи президента країни.
6. Я зараз проходжу практику в Міністерстві Оборони. Я там допогогаю вести статистику.


Такими були відповіді тих, заради кого, власне, і працює еУніверситет. Ну, а я прощаюсь з еУніверситетом, в якому мені не довелось навчатись, але довелось колись читати лекцію 🙂 Сподіваюсь, що прощаюсь не надовго і міністерство придумає ще щось цікаве і я повернусь в цей життєрадісний заклад.

Для вас працювали Kombat 89 та щиро ваше Міністерство Інформації еУкраїни.





Для шаутів:
[МінІнфо] На вечерю у нас - граніт науки
http://www.erepublik.com/uk/article/-1344-2458909/1/20