Suasana buka/tutup

Tentang surat khabar saya

Buka laman wiki

ЕДНО ИМЕ ИМАМЕ ВО ДУШАТА ГО НОСИМЕ ЗА ТЕБЕ ЖИВОТ ДАВАМЕ ОООООООООООО


My Name Is MACEDONIA!

MACEDONIA FOREVER!
P.S. SOLUN IS MACEDONIA!

НАЈАКИ НАЈАКИ... Јао какви ПРЦОВИ! (Psycho The Great)

9 hari ke 2,335, 09:51 Republik Macedonia (FYROM) Arahan pertempuran Arahan pertempuranHAIL
CHILE
BUGARIJA
MAKEDONIJA
Aurora


Одимееееее на уштеее еднааааааааа и да завршиме денеска со пиленцата доста ги испечивме дури и грев ме фаќат [/baca lebih lanjut »

WTF ScymeX ПАК е БАНИРАН :@ (Psycho1992)

22 hari ke 2,324, 08:22 Republik Macedonia (FYROM) Interaksi sosial dan hiburan Interaksi sosial dan hiburan

Статија бр.50

Ова не е можно ејјјјјјјј!!!


[img]http://3.bp.blogspot.com/-C-JQOVbntgw/T3iPo2YZ1CI/AAAAAAAAC5k/076XMQ6PmNA/[/img] … baca lebih lanjut »

Ден 2321... ДЕН за паметење (Psycho1992)

43 hari ke 2,323, 06:31 Republik Macedonia (FYROM) Arahan pertempuran Arahan pertempuran

Статија 49.

Седам јас така дома и реков ќе учам полагам сеа утре понеденик и пусто учење наше со Фејзбук и со Ерепаблик не ојт, па си викам ај за БХ ќе испукам :) Чекав да се наполнам ФУЛЛ таман имав 200ФФ- 20 милиони и уште 10 од новиот ле … baca lebih lanjut »

Реобјава: Итна реакција од сите Македонци (Psycho1992)

15 hari ke 2,287, 10:34 Republik Macedonia (FYROM) Perniagaan kewangan Perniagaan kewangan

Статијата превземена од тука:
http://www.erepublik.com/mk/article/-1-2376784/1/20

Имав мала дилема за да го напишам текстот, но со објавата на Чиле за нов сојуз http://www.erepublik.com/es/article/-mofa-informaci-n-sobre-alianzas-y-otras-baca lebih lanjut »

ЕДНО ГОЛЕМО ФАЛА ЗА БРАТЧЕТО МОЕ (Psycho1992)

10 hari ke 2,221, 06:49 Republik Macedonia (FYROM) Perniagaan kewangan Perniagaan kewanganСтатија бр.47

Еден најголем поздрав до братчето мое и едно големо најголемо фала за поклонот шо го добив од него пред НОВА ГОДИНА

ДА СИ МИ ЖИВ И ЗДРАВ БРАТЧЕ И ДА СИ ИМАШ УБАВИ, СРЕbaca lebih lanjut »