Túltermelés! Túltermelés?

Day 2,496, 13:41 Published in Hungary Hungary by Hungarocraft

Sokak szerint a házipar bevezetésével tovább növelték adminék a gazdaság egyik legnagyobb problémájának, a túltermelésnek a mértékét. Miért okozhatnak a házak túltermelést?

A házak használatával óránként 1 túlórapontot kap a ház tulajdonosa, amiből 24-et összegyűjtve a tulajdonos a napi szokásos egy munkán felül még egyet dolgozhat. Egy teljes napig aktivált ház esetén tehát plusz egy „munkaalkalom” jár. A „munkaalkalmakat” fel lehet halmozni, és bármikor le lehet őket dolgozni, azaz 240 túlórapont esetén akár napi 10-szer is túlórázhat a jómunkásember. (Egyetlen kitétel, hogy két túlóra között el kell telnie legalább 60 percnek, különben a túlóra 10 helyett 100 wellness-t vesz le.) Egy ház 168 óráig használható, azaz 7 túlórát ad.

Ezek alapján látható, hogy adott mennyiségű ember mellett nőtt a munkaalkalmak száma, azaz ugyanannyi ember a házaknak köszönhetően az eddiginél többet tud dolgozni. Első ránézésre ennek következtében nő a túltermelés. Valóban helytálló a megállapítás?

Nem egészen!

Ahhoz, hogy megnézhessük, hogy hozzájárulnak-e a házak a túltermeléshez, meg kell néznünk, hogy mennyi munkába kerül őket előállítani. A házat ugyanis le kell gyártani, ami munkaerőt vesz el, tehát csökkenti a túltermelést. A ház által adott pluszmunkából levonva a legyártáshoz szükséges munkát kiszámolható, hogy a házipar mennyivel járul hozzá az eVilág túltermeléséhez.

Az első táblázatban egy ház- és nyersanyag-bónusz nélküli ország adatai láthatók, ahol egy ember maximum 250 nyersanyagot tud termelni, és a ház típusától függően 20%/10%/5%-kal tud hozzájárulni egy ház elkészítéséhez. (A táblázatban szereplő adatok egysége: db munkaalkalom.)



Mi is látható itt? Mivel a házak típustól függetlenül heti 7 plusz munkát adnak, ezért minél fejlettebb egy ház, annál jobban CSÖKKENTI a túltermelést. Az utolsó oszlopban lévő adatok azt jelentik, hogy az adott típusú ház mennyi munkaalkalommal növeli az eRepublik lakóinak munkaalkalmait (egy lakó alapesetben napi egyet dolgozik, azaz egy munkaalkalommal rendelkezik). A mínuszos eredmény azt jelenti, hogy a túltermelés negatív, azaz a ház a termelés csökkenését okozza.

Lássuk, hogyan fest a táblázat a magyar bónuszokkal számolva!



Látható, hogy Magyarországon egy Q1-es ház kismértékben növeli a túltermelést, egy Q2-es vagy Q3-as ház viszont jóval nagyobb arányban csökkenti azt.
Összességében tehát elmondható, hogy eMagyarországon a házipar csökkenti a túltermelést!

Az objektív összehasonlítás végett készítettem egy táblázatot a maximális bónuszokkal rendelkező lengyelekről is.


Itt a nagyobb termelékenység (100%-os bónuszok) miatt a Q1-es ház jobban növeli, a Q2-es és Q3-as kevésbé csökkenti a túltermelést, de az összkép itt is negatív, azaz a házipar még a lengyeleknél is csökkenti a túltermelést.

Köszönöm, hogy végigolvastad!

Kommentben várom a véleményeket!

Hungarocraft