[Vikat] Eduka kasarmukauboi kursused algajatele

Day 2,780, 08:04 Published in Estonia Estonia by Vambola Vikat

Ajaleht Vikat jätkab e-Eesti rahva harimist. Alustame eduka kasarmukauboi koolitusega. Selleks, et kursus edukalt läbida tuleb usinasti võtta osa õppetundidest, kus läbitakse õppetükke ning jagatakse praktilisi näpunäiteid teooria praktikasse rakendamisel, tuues värvikaid näiteid reaalsetest olukordadest. Kursuse edukaks läbimiseks eeldame kursantide poolt süvenemist õpitavasse, kaasamõtlemist ning kodust iseseisvat tööd õppematerjalidega. Kursuse lõpus toimub eksam, mille kõik edukad läbijad saavad Vikati instituudi poolt tunnustatud kasarmukauboi sertifikaadi.


1. soomusrongi kasarmud. Keskel kino-sööklahoone, vasakul ja paremal kasarmud. Nendes kasarmutes elasid tõelised sõdurid, mitte kasarmukauboid. (Allikas: Vikipeedia)

Kuigi vastselt teenistusse asunud ajateenijate jaoks jäin selle kirjutisega hiljaks, siis on see kursus suunatud just neile, kes sügisel teenistusse astuvad. Samuti soovitan kursusest osavõtta isikutel, kellel on see elu lõpuni meelde jääv seiklus kaugemas tulevikus veel ees. Kindlasti on see ka kosutavaks lugemiseks nii meeste kui naisterahvastele, kes on selle seikluse juba läbi teinud või kellest mingil põhjusel see eluetapp mööda läks.


Esialgne õppeprogramm on järgmine:

1. peatükk- Sõduri kapp ja voodi

Selles peatükis räägime pikemalt, mis asjad on sõduri kapp ja voodi. Kuidas nendega ümber käia, kuidas kappi asju paigutada ning kuidas kappi ja voodit hooldada.


2. peatükk- Sansõlm

Saad vastused küsimustele: Mis asi on sansõlm? Mida võib ja mida ei või sansõlmes teha? Kuidas sansõlme hooldada? Mis juhtub, kui sansõlmes kehtestatud reegleid rikkuda?


3. peatükk- Korrus

Anname ammendava ülevaate, mida võib korrusel teha ja mida ei või. Jagame näpunäiteid kuidas korrusel mitteettenähtud viibimist legaliseerida ning kuidas käib korrusel liikumine öisel ajal.


4. peatükk- Jaotuba

Ülesehituselt sarnaneb see õppetund eelmise peatükiga, mis räägib korruse eksplatatsioonist ning hooldusest. Lisaks toome juurde mõned tähtsad nüansid, mida peab just tubades viibides tähele panema.


5. peatükk- Suhtlus ülematega

Tegu on eduka kasarmukauboi kursuse kõige tähtsama peatükiga. Edukas suhtlus ülematega omab eduka kasarmukauboi olemisel suurimat kaalu. Siin peatükis saad vastused järgmistele põletavatele küsimustele: Kuidas siseneda ülema kabinetti? Millisel toonil ning mis kõnepruugis suhelda ülemaga? Kuidas käituda, kui ülem teeb nalja ning kuidas käituda, kui ülem on vihane?


6. peatükk- Suhtlus relvavendadega

Tähtsuselt teisel kohal olev õppetükk, kus anname ülevaate kaaskannatajatega läbikäimisest. Mida võib ja mida ei või teha? Mis tagajärjed võivad oodata ees, kui käitud valesti? Kui karm on tänapäeva ajateenistuses omakohus ning kuidas muuta ühtsustundega oma viibimine ajateenistuses võimalikult meeldivaks?


7. peatükk- Pataljoni väliterritoorium

Kõigest, mis on ja tehakse väljaspool kasarmut. Eksplatatsioon, hooldus ning heaperemehelik ümberkäimine.


8. peatükk- Mets/põld/paiknemine

Siin räägime kõigest, mis on vajalik teada viibides väljas pool pataljoni territooriumit. Räägime põhjalikumatl sõduri kotist. Mida on mõtet seljakotti panna ja mis tuleks jätta kasarmusse?

9. peatükk- Kõigest muust millest jäi rääkimata.

Hetkel on plaanis 8 peatükki aga kui peaks midagi tähtsat veel esile kerima, siis just 9. peatükis me sellest räägime.

P.S. No nii... üks asi tuli meelde, relvahooldusest teeme ka eraldi peatüki. 😛


Hea lugeja, kui leiad mõne teema, mis praeguses õppeprogrammis puudub, siis ole hea ja anna sellest kommentaariumis teada. 

Vikati instituudi poolt sertifitseeritud meisterkasarmukauboi,
Vambola Vikat


Kasulik link e-kodanikule: