Вклучи/Исклучи амбиент
Funnyte

offline [offline] 73 Funnyte

Локација: Литванија Литванија, Dainava Државјанство: Полска Полска
Возрасен државјанин

 

роденден на eRepublik

Авг 10, 2011

Државен чин: 895

За мене

Медали

 • Freedom Fighter
  2

  Борец за слобода

  Ослободи окупирани области борејќи се во ослободителни војни.

  Повеќе информации

 • hard worker
  39

  Вреден работник

  Работеше 30 дена

 • congressman
  6

  Член на конгрес

  Победи на изборите за членови на конгрес

 • president

  Претседател на држава

  Победи на изборите за претседател

 • media mogul

  Медиумски магнат

  Стекни се со 1000 претплатници на твојот весник

 • battle hero
  19

  Херој на битка

  Постигни најголемо воено влијание во битка

 • campaign hero

  Херој на кампања

  Постигни најголемо воено влијание во кампања

 • resistance hero
  3

  Херој на ослободителна војна

  Започна востание и ослободи 3 области

 • super soldier
  324

  Супер војник

  Напредувај со 250 поени за сила

 • society builder
  1

  Градител на општество

  Покани 10 (десет) луѓе во eRepublik и им помогна да го достигнат 10-тото ниво

 • mercenary

  Платеник

  Порази 25 непријатели од 50 различни земји

 • Top Fighter

  Најдобар борец

  Стекни се со едно од највисоките влијанија на денот во eRepublik за 30 различни дена..  0/30 денови во Врвни борци

 • true patriot
  15

  Вистински патриот

  Се бореше за земјата каде што си државјанин.

  Нанеси штета за земјата каде што си државјанин. Својот тековен напредок може да го видиш подолу во делот Вистински патриот.

Воени карактеристики

Сила 81,187.02
Дивизија
I
Деактивирај Достапно за ниво 1-34 Карактеристики:
 • Ти се бориш во дивизија 1
 • Deal 75,000 damage with Small Bombs
 • Add 10,000 damage to Bazookas with Bazooka Boosters
 • Добиј 2 Gold со освојување на Херој на битка медал
II
Деактивирај Достапно за ниво 35-49 Карактеристики:
 • Ти се бориш во дивизија 2
 • Предизвикај 375,000 штета со новата мала бомба
 • Додај 20,000 штета на базуките со новиот бустер за базуки
 • Добиј 3 Gold со освојување на Херој на битка медал
III
Деактивирај Достапно за ниво 50-69 Карактеристики:
 • Ти се бориш во дивизија 3
 • Предизвикај 750,000 штета со новата мала бомба
 • Додај 30,000 штета на базуките со новиот бустер за базуки
 • Добиј 4 Gold со освојување на Херој на битка медал
IV
Активирај Достапно за ниво 70+ Карактеристики:
 • Ти се бориш во дивизија 4
 • Предизвикај 1,500,000 штета со новата мала бомба
 • Додај 40,000 штета на базуките со новиот бустер за базуки
 • Добиј 5 Gold со освојување на Херој на битка медал
D4
Воен чин Бог на војната * 140,505,476 / 200,000,000 Бог на војната *

Одликувања

 • Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 3

 • Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 3

 • 6

  Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • 4

  Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 3

 • 3

  Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 3

 • 5

  Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • Slayer

  Ranked 3rd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 3

 • 3

  Slayer

  Ranked 3rd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

Вистински патриот

Штета

78,083,397 за Полска

Напредок:
78,083,397 / 300,000,000

Историја на Вистински патриот

Штета

221,950,879 за Lithuania

Напредок:
221,950,879 / 300,000,000

Најголема штета во кампања

Штета

58,696,833 за Литванија

 Постигната при успешно освојување на Hrodzienskaya од Белорусија на ден 2,354

Историја на герилските битки

0
1
Можеш да се вклучиш во герила меч по поразување на 5 противници на бојното поле

Историја на оружје за масовно уништување

Употребени мали бомби29 Употребени големи бомби0 Последна употреба: Мала бомба за Литванија во битката против Шведска на 2,414-иот ден