Вклучи/Исклучи амбиент
SaugeBorn

offline [ offline ] 55 SaugeBorn

Локација: Канада Канада, Newfoundland and Labrador Државјанство: Литванија Литванија
Возрасен државјанин

 

роденден на eRepublik

Апр 30, 2011

Државен чин: 157

Член на партија

Lietuviu Nacionalistu Partija Екстремна десница

Нема весник

Пријатели (154)

види ги сите

Медали

 • Freedom Fighter
  2

  Борец за слобода

  Ослободи окупирани области борејќи се во ослободителни војни.

  Повеќе информации

 • hard worker
  43

  Вреден работник

  Работеше 30 дена

 • congressman
  1

  Член на конгрес

  Победи на изборите за членови на конгрес

 • president

  Претседател на држава

  Победи на изборите за претседател

 • media mogul

  Медиумски магнат

  Стекни се со 1000 претплатници на твојот весник

 • battle hero
  85

  Херој на битка

  Постигни најголемо воено влијание во битка

 • campaign hero

  Херој на кампања

  Постигни најголемо воено влијание во кампања

 • resistance hero
  2

  Херој на ослободителна војна

  Започна востание и ослободи 2 области

 • super soldier
  332

  Супер војник

  Напредувај со 250 поени за сила

 • society builder

  Градител на општество

  Покани 10 (десет) луѓе во eRepublik и помогни им да го достигнат 10-тото ниво

 • mercenary

  Платеник

  Порази 25 непријатели од 50 различни земји

 • Top Fighter

  Најдобар борец

  Стекни се со едно од највисоките влијанија на денот во eRepublik за 30 различни дена..  0/30 денови во Врвни борци

 • true patriot
  48

  Вистински патриот

  Се бореше за земјата каде што си државјанин.

  Нанеси штета за земјата каде што си државјанин. Својот тековен напредок може да го видиш подолу во делот Вистински патриот.

Воени карактеристики

Сила 83,053.29
Дивизија
Division 3
Достапно за ниво 50-69 Карактеристики:
 • Ти се бориш во дивизија 3
 • Предизвикај 750,000 штета со новата мала бомба
 • Додај 30,000 штета на базуките со новиот бустер за базуки
 • Добиј 4 Gold со освојување на Херој на битка медал
D3
Воен чин God of War *** 504,770,639 / 1,000,000,000 God of War ***

Одликувања

 • Шутер на топката

  Завршена мисијата “Бразилска саботажа”. Одликување доделено на ден 2,398.

 • Кутија со петарди

  Прославување на ден 2,500 од новиот свет со набавка на 50 пакети воени вишок. Одликување доделено на ден 2,500.

 • Cupid Killer

  Completed the "Cupid's Revenge" missions. Decoration awarded on Day 2,281.

 • Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of Lithuania, Division 2

 • Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Damage Leaderboard of Lithuania, Division 2

 • Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Damage Leaderboard of Lithuania, Division 2

 • Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • Прворангиран убиец

  Помогнал на својата воена единица да освои прво место на трката за убивање, дивизија 2, Lithuania. Одликување доделено на ден 2,474.

 • Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • Team Player

  Helped his Military Unit to win the 1st place in the New World Cup, Division 2, Lithuania. Decoration awarded on Day 2,415.

 • 2

  Slayer

  Ranked 3rd in the Opponents Defeated Leaderboard of Lithuania, Division 2

 • 2

  Slayer

  Ranked 3rd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • 3

  Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 2

Вистински патриот

Штета

3,507,953,164 за Литванија

Напредок:
3,507,953,164 / 3,600,000,000

Најголема штета во кампања

Штета

116,588,259 за Литванија

 Постигната при обид да се освои Scania од Шведска на ден 2,435

Историја на герилските битки

7
17
Можеш да се вклучиш во герила меч по поразување на 5 противници на бојното поле

Историја на оружје за масовно уништување

Употребени мали бомби109 Употребени големи бомби14 Последна употреба: Мала бомба за Литванија во битката против Шведска на 2,530-иот ден