Вклучи/Исклучи амбиент
iPSiArt

offline iPSiArt

Ниво на искуство 249

1,120,374 / 1,125,000

Дивизија
Деактивирај Достапно за ниво 1-34 Карактеристики:
 • Ти се бориш во дивизија 1
 • Deal 75,000 damage with Small Bombs
 • Add 10,000 damage to Bazookas with Bazooka Boosters
 • Добиј 2 Gold со освојување на Херој на битка медал
Деактивирај Достапно за ниво 35-49 Карактеристики:
 • Ти се бориш во дивизија 2
 • Предизвикај 375,000 штета со новата мала бомба
 • Додај 20,000 штета на базуките со новиот бустер за базуки
 • Добиј 3 Gold со освојување на Херој на битка медал
Деактивирај Достапно за ниво 50-69 Карактеристики:
 • Ти се бориш во дивизија 3
 • Предизвикај 750,000 штета со новата мала бомба
 • Додај 30,000 штета на базуките со новиот бустер за базуки
 • Добиј 4 Gold со освојување на Херој на битка медал
Активирај Достапно за ниво 70+ Карактеристики:
 • Ти се бориш во дивизија 4
 • Предизвикај 1,500,000 штета со новата мала бомба
 • Додај 40,000 штета на базуките со новиот бустер за базуки
 • Добиј 5 Gold со освојување на Херој на битка медал
Локација: Литванија Литванија, Brestskaya Државјанство: Литванија Литванија
Возрасен државјанин

 

роденден на eRepublik

Ное 20, 2009

Државен чин: 1

Претседател на држава

Lietuviu Nacionalistu Partija Lietuviu Nacionalistu Partija Екстремна десница

Командант

Уредник

Пријатели (1362)

види ги сите

За мене

Wiki page

[egov#CS]72[/egov]

Медали

 • Freedom Fighter
  136

  Борец за слобода

  Ослободи окупирани области борејќи се во ослободителни војни.

  Повеќе информации

 • hard worker
  45

  Вреден работник

  Работеше 30 дена

 • congressman
  12

  Член на конгрес

  Победи на изборите за членови на конгрес

 • president
  2

  Претседател на држава

  Победи на изборите за претседател

 • media mogul
  2

  Медиумски магнат

  Се стекна со 1000 претплатници на твојот весник

 • battle hero
  450

  Херој на битка

  Постигни најголемо воено влијание во битка

 • campaign hero
  104

  Херој на кампања

  Постигни најголемо воено влијание во кампања

 • resistance hero
  53

  Херој на ослободителна војна

  Започна востание и ослободи 53 области

 • super soldier
  388

  Супер војник

  Напредувај со 250 поени за сила

 • society builder
  1

  Градител на општество

  Покани 10 (десет) луѓе во eRepublik и им помогна да го достигнат 10-тото ниво

 • mercenary
  27

  Платеник

  Порази 25 непријатели од 50 различни земји

 • Top Fighter
  4

  Најдобар борец

  Стекни се со едно од највисоките влијанија на денот во eRepublik за 30 различни дена.

  7/30 денови во Врвни борци

 • true patriot
  639

  Вистински патриот

  Се бореше за земјата каде што си државјанин.

  Нанеси штета за земјата каде што си државјанин. Својот тековен напредок може да го видиш подолу во делот Вистински патриот.

Одликувања

 • 4th of July Arsenal

  Celebrated Day 2,500 of the New World by purchasing a War Surplus 250 pack. Decoration awarded on Day 2,500.

 • Battlefield Challenge Hero

  Completed the "Battlefield Challenge". Decoration awarded on Day 2,388.

 • 20

  Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of Lithuania, Division 4

 • Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit

 • 26

  Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • 2

  Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Damage Leaderboard of Poland, Division 4

 • 5

  Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Damage Leaderboard of Lithuania, Division 4

 • 9

  Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • 5

  Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Damage Leaderboard of Lithuania, Division 4

 • 7

  Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • Ран шутер

  Завршена мисијата “Бразилска саботажа” за помалку од 24 часа. Одликување доделено на ден 2,394.

 • член на елитна чета

  Член на една од 25 чети во светот на третото натпреварување на воените единици. Одликување доделено на ден 2,268.

 • Создавач на империја

  Поразени повеќе од 1000 непријатели на неговата земја за време на мисијата "Како да се изгради империја". Одликување доделено на ден 2,450.

 • Прворангиран убиец

  Помогнал на својата воена единица да освои прво место на трката за убивање, дивизија 4, Lithuania. Одликување доделено на ден 2,474.

 • Henchmen Exterminator

  Ranked 1st in the Henchmen Defeated leaderboard of Lithuania, Division 4. Decoration awarded on day 2,352.

 • Херој на империја

  Бил херој на битка за својата земја и ја комплетирал мисијата "Како да се изгради империја". Одликување доделено на ден 2,450.

 • Liberation Comitee of Poland

  One of the first 50 citizens from Poland to win 10 Freedom Fighter medals.

 • Love Killer

  Completed the "Cupid's Revenge" missions in less than 24 hours. Decoration awarded on Day 2,275.

 • 18

  Slayer

  Ranked 1st in the Opponents Defeated Leaderboard of Lithuania, Division 4

 • Slayer

  Ranked 1st in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit

 • 25

  Slayer

  Ranked 1st in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • 2

  Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of Poland, Division 4

 • 3

  Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of Lithuania, Division 4

 • 10

  Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • 4

  Slayer

  Ranked 3rd in the Opponents Defeated Leaderboard of Lithuania, Division 4

 • 4

  Slayer

  Ranked 3rd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • Team Player

  Helped his Military Unit to win the 1st place in the New World Cup, Division 4, Lithuania. Decoration awarded on Day 2,415.

 • Врвен Ловец

  Еден од првите 100 граѓани кои го поразиле лошиот зајко. Одликување доделено на ден 2,345.

 • Top Scorer

  Placed 1st in the New World Cup Final in Lithuania. Decoration awarded on Day 2,429.

 • Победник на дивизија 4, трето натпреварување на воените единици

  Направена најголема штета на третото натпреварување на воените единици, дивизија 4, Lithuania. Одликување доделено на ден 2,268.

 • World Class Player

  Member of one of the top 25 Regiments of the New World Cup. Decoration awarded on Day 2,415.

 • Pacific Hero: завршена мисијата "Pacific Clash" за помалку од 24 часови. Одликување доделено на ден 2141.

 • Прво рангиран во Lithuania, Епски натпревар во војување дневно рангирање. Одликување доделено на ден 2,129.

 • Прво рангиран во Lithuania, Епски натпревар во војување. Одликување доделено на ден 2,129.

 • Ranked 1st in Lithuania, National Shield Competition. Decoration awarded on Day 2,317.

 • Прво рангиран Lithuania, Турнир за националниот штит. Одликување доделено на ден 2,094.

 • 4

  Трето рангиран во Lithuania, Епски натпревар во војување дневно рангирање. Одликување доделено на ден 2,129.

 • 2

  Рангиран во топ 10 во Lithuania, Епски натпревар во војување дневно рангирање. Одликување доделено на ден 2,129.

Воени карактеристики

Сила

97,080.81

Супер војник:97,080 / 97,250
Воен чин

Титан *** Титан ***

Поени за чин:
12,307,654,798 / 90,000,000,000

Вистински патриот

Штета

62,682,418,727 за Литванија

Напредок:
62,682,418,727 / 62,700,000,000

Историја на Вистински патриот

Штета

4,112,453 за Argentina

Напредок:
4,112,453 / 62,700,000,000
Штета

2,008,024,515 за Poland

Напредок:
2,008,024,515 / 62,700,000,000
Штета

2,726,722 за Latvia

Напредок:
2,726,722 / 62,700,000,000

Најголема штета во кампања

Штета

6,567,570,466 за Литванија

 Постигната при успешно освојување на Bohus од Шведска на ден 2,414

Историја на герилските битки

194
71
Можеш да се вклучиш во герила меч по поразување на 5 противници на бојното поле

Историја на оружје за масовно уништување

Употребени мали бомби929 Употребени големи бомби95 Последна употреба: Мала бомба за Мексико во битката против Аргентина на 2,521-иот ден