Jilin taktikai és stratégiai következményei

Day 764, 15:41 Published in Hungary Hungary by Nalaja

Annak, hogy Jilinnél a szerencsének (igazából az USA töketlenkedésének és Fehérló gyors és briliáns helyzetkihasználásának) köszönhetően mi támadhatunk, elég érdekes következményei lehetnek.

Tegyük fel, hogy megnyerjük a csatát. Erre lényegesen több esélyünk van így, hogy magyar idő szerint este 11 körül indult a csata, hisz holnap este 11-re már nagyrészt túlesünk a karácsonyfán - nade az amerikaiak? A csata vége a keleti parti idő szerint du. 5, a nyugati parton du. 2.

Ha megnyerjük, szabad az út Liaoningbe, amelyet a minap foglaltak el Irántól. De - hála az USA és Észak Korea közti háborúnak - nemcsak oda, hiszen most is támadnak egy koreai tartományt. Meg is lesz nekik, hiszen már nem vonulhatnak vissza. Ez azt jelenti, hogy két régióval is határosak leszünk, amelyek közül az egyiket meg is támadhatjuk. Ahhoz, hogy a blokkból kijöjjenek, legalább az egyiket át kell játszaniuk és egy csatát nyerni, vagy mindkettőt át kell játszaniuk. Ez viszont Kína felé nem lesz egyszerű, mert - emlékezzünk csak - az USA-Kína közti háborúban épp az USA a kezdeményező fél. Persze egy támadás-visszavonulással ez átadható, de épp blokkoljuk őket Jilinnél és nem tudnak támadni.

Román vagy horvát támadás eredeti területeink ellen persze blokkolhat minket is. A stratégiai helyzet viszont még mindig az USA-nak kedvez, hisz 2 napon belül kínai falat vonhatnak elénk tartományokból, és Kína minket nem enged át, de az amerikaiakat akkor, amikor azok akarják.

Persze ismétlem, a fenti okoskodás csak akkor áll, ha nyerjük Jilint. Fegyverre hát!