Da se zna se ko je vladar Madrida !!!

Day 3,113, 14:02 Published in Serbia United Arab Emirates by Desert Phoenix

Kao što smo i očekivali,odličan fudbal se igrao na San Siru u subotu uveče. Utakmica živa,sa puno trčanja,prilika na obe strane,startova na loptu,ali i na protivnika,produžetci,pa na kraju i penali. Videli smo sve što krasi jednu odličnu fudbalsku predstavu. Real je krenuo bolje,napadao je konstantno,visio je gol u vazduhu i samo se čekalo kad će da povede. 15' minut,lopta nabačena u srce šesnaesterca Atletico Madrida,Bejl je preglava do Ramosa,koji se u trenutku upućivanja lopte od strane Bejla nalazio u ofsajd položaju i kojem naravno nije bilo teško da matira Oblaka. Zastavica pomoćnog sudije ostane dole i pogodak se priznaje... 1:0 za Real... Obe ekipe nastavljaju da igraju žestoko,čak Atletico spušta kosačicu malo niže i kreće svoju prepoznatljivu kik boks igru... 🙂
Real se polako povlači,završava poluvreme sa pogotkom prednosti i razočarava sve moje drugove koji su na kladionici igrali X-2. Lete zgužvani tiketi okolo,naručuje se po još jedno pivo i psuje se,dok sam jedino ja srećan i zadovoljan... 😃
Počinje drugo poluvreme,nije još dugo trajalo moje zadovoljstvo jer je sudija Klatemburg u 48' minutu utakmice svirao kazneni iako je po meni trebao da dosudi faul u napadu nad Pepeom,ali dobro. Situacija se naprasno menja,svi skaču,a sad ja psujem i vičem... Ali ne zadugo,Griezmann hvata zalet i šutira u stilu Peđe Mijatovića u prečku,lopta se odbija u teren i ostaje 1:0... A oko mene muk... Čak ni ja nisam imao snage da se derem jer sam svu svoju energiju potrošio na pičkaranje sudije jer je dosudio kazneni... 🙂
Utakmica se nastavlja žestoko,Atletico sve više napada dok se Real sve više brani. Taman kad sam mislio da će Real uspeti da se odbrani do kraja,Carrasco postiže pogodak i dolazi do izjednačenja. Opet svi skaču a ja pičkaram... Ulazimo u produžetke,utakmica traje i traje,mislio sam da se nikad neće završiti... U produšetcima slaba igra,umorne noge svih igrača,slaba koncentracija,čekalo se samo da sudija Klatenburg odsvira kraj produžetaka i da se krene sa lutrijom u vidu izvođenja kaznenih udaraca.
Prvi kazneni izvode igrači Reala,zaleće se Lucas Vasquez i postiže pogodak,1:0 za Real u penal seriji. Zatim loptu uzima igrač koji je već promašio jedan kazneni,Antoine Griezmann ali na moju veliku žalost ovaj put pogađa,1:1... Drugu penal seriju kreće Marcelo koji dovodi Real opet u vođstvo,ali ne dugo jer Gabi izjednačuje na 2:2... Treća serija počinje pogotkom Bale-a,a završava se pogotkom Saul-a... 3:3... Nervoza je sve više prisutna kako kod mene tako i kod svih oko mene,čeka se samo da neko promaši. Ramos se zaleće da izvede kazneni i otvori četvrtu seriju,ja razmišljam o njegovom kaznenom udarcu kada je poslao loptu u svemir,ali na svu sreću ovaj put nije,4:3 za Real... Loptu za Atletico na belu tačku stavlja Juanfran,ali pogađa stativu. Real ostaje sa prednošću. Loptu uzima doktor fudbala,koji se iskreno celu utakmicu video nije,ali je pokazao kad treba,smireno stavlja loptu na belu tacku,zaleće se i matira Oblaka za pobedu Reala,sreću svih igrača i navijača Reala,za moju sreću... 😃
Sve u svemu,utakmica odlična,prava finalna,obe ekipe pokazale da su zasluženo u finalu,jedinu crnu tačku ostavlja suđenje sa po meni dve katastrofalne greške,ali ako može da se opravda onda može samo zato što je na obe strane bila po jedna...
Real uzima svoju 11 titulu prvaka Evrope i opet pokazuje da je samo jedna ekipa vladar Madrida...