[ICS] Bónusz újrarendezés hatásai

Day 2,623, 03:50 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Ahogy bizonyára már nagyon sokan tudjátok, jövő héten kezdetét veszi egy verseny, amelynek a tétje nem más, mint az országok bónusz-készletének újrarendezése. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy a megnyert csaták (kivéve a megvédett felkelés) után kapott zsetonokat fel lehet használni arra, hogy egy prioritási lista alapján (amelyeket az országok elnökei adnak meg) az egyes államok vezetői meghatározhatják, hogy melyik régióra milyen nyersanyag kerüljön.

Bár több jó cikk is született a napokban arra vonatkozóan, hogy milyen taktikát kellene követnie a magyar vezetésnek, mégis szeretném megosztani veletek az én álláspontomat. Én a magam részéről annyit javasolnék a kormánynak, hogy a nyersanyagok ritkasága alapján haladjon lefelé a listán, tehát kezdjük a gránittal, majd a mészkővel, gumival, agyaggal és így tovább lefelé.

A teljes listát a kiosztandó nyersanyagok számával itt láthatjátok:



Magyarországnak 7 eredeti területe van, amelyből egy, Central Hungary bónusza adott, ugyanis minden ország fővárosa egy hal bónuszt kap. Ez azt jelenti, hogy 6 nyersanyaghelyünk van. Optimális esetben ezekre a helyekre az első 6 bónuszt tudjuk beszerezni, ami azt jelentené, hogy lenne 4 házbónuszunk és 2 fegyver, illetve az 1, előre megadott kaja. Ez egy elég szép kiindulópont lenne.

Fontos azonban megjegyezni, hogy a bónuszok elosztásának is lehet szerepe. Mivel úgymond dugig lennénk értékes bónusszal, gondolni kell arra is, hogy esetleg célországgá válhatunk mások számára, akiknek nem jött össze a bónusz-szerzés úgy, ahogy ők szerették volna. Ezért érdemes a legértékesebb nyersiket úgy felosztani, hogy a lehető legkevesebb, erős szomszéddal legyen határos és egymástól is fizikailag távol legyenek.

Ebből a szempontból CTD és NH a legbiztonságosabb. Mindenképpen ide kellene szerintem helyezni a gránit és a mészkő bónuszokat. Persze, ha sikerül megszerezni őket. Ez a két terület eredetileg csak a szlovákokkal, illetve az ukránokkal határos, ami nem jelent olyan nagy fenyegetést. Ellenben, ha mondjuk a románok, a horvátok, vagy neadjisten a szerbek a jövőben mondjuk gránit bónuszt szeretnének tartani tőlünk, ami CTD-ben található, akkor szinte az egész országot eltörölve kellene tartaniuk, aminek megakadályozásához azért vagyunk elég erősek. Legalábbis ahhoz mindenképpen, hogy senkinek se érje meg 1-2 bónuszért folyamatosan CO-zni a felkeléseinket.



Ezen a képen láthatjátok a magyar eredeti régiókat. A bal oldali X jelöli CTD-t, a jobb oldali pedig NH-t, a szaggatott vonalak pedig azt, hogy melyik idegen régiókkal határosak ezek a területek.

A minimális cél mindenképpen az kell, hogy legyen, hogy ne legyen két azonos bónuszunk, tehát minimum 7 nyersanyaggal kell rendelkeznünk a verseny után eredeti területen.

Ha ezt biztosítottuk, akkor kezdhetünk el gondolkodni, hogy a többit honnan szerezzük be. Kézenfekvőnek tűnik a megoldás, hogy az érdekszféránkat képező területek nyersanyag-választását próbáljuk befolyásolni. Az ukránokkal ezt minden bizonnyal nem tudnánk megtenni, sőt, nem nagy merészség kijelenteni azt, hogy az ukránok telerakják majd a nyugati, jelenleg általunk megszállt régióikat értéktelen bónuszokkal, például hallal. Mivel a románoknak nem túl sok lehetősége van könnyen nyerhető háborúkat szervezni maguknak, minden bizonnyal leszerveznek majd egy edzőháborút az ukránokkal, ahol RW-vel tartják nyitva a háborút. A megnyert felkelések Ukrajna számára zsetonokat jelentenek, amit simán fel tudnak használni a nyugati régióik "elértéktelenítésére".

A románoknak olyannyira nincs lehetőségük könnyű zsetonokat szerezni, hogy Moldovával elfoglaltatják éppen az eredeti régióikat, aminek célja kettős. Egyrészt át akarják rakni a fővárost Máramarosból, valószínűleg Erdélybe, ami egy kivételével az összes régiójukkal határos, tehát szinte lehetetlen körbezárni egy háború esetén, bónusztalanítva őket, másrészt pedig az elfoglalt területek felszabadítása zsetonokat ad nekik.

A következő képen láthatjátok a román hadmozdulatokat. A piros nyíl a moldáv támadást jelöli, a zöld X-ek a leendő, zsetonadó RW-ket, a kék nyíl pedig a főváros mozgását.



Persze lehet, hogy a dolog szimbolikus jelentősége miatt inkább Bukarestbe rakják vissza a fővárost, mint ahogy az is benne van a pakliban, hogy Moldovának is azért juttatnak zsetonokat a régiófoglalások által, hogy nekik megfelelő bónuszokat tegyen be a saját régióira.

No de a kitérő után haladjunk tovább a saját dolgainkkal!

Szóval az ukrán érdekszféra valószínűleg értéktelen lesz. A másik hagyományos övezetünk, Ausztria azonban rendelkezésre áll. Itt mindenképpen szükség lenne az osztrák kormány és elnök együttműködésére, amire véleményem szerint van esély, az eddigiekből kiindulva.

Számításaim szerint az első 1-2 napban tudunk elegendő zsetont szerezni ahhoz, hogy a saját régióinkat feltöltsük a megfelelő bónuszokkal. Az ezután szerzendő zsetonnal akár üzletelhetünk is. Ausztriának 8 régiója van, ebből egy a hal, tehát potenciálisan 7 bónusz-lehetőség. Mivel a kormány Salzburgot felszabadíttatta, ezért jó esély van rá, hogy egy osztrák TW is szolgálja majd a zsetonszerzésünket. Ez pedig Ausztriának is jelent zsetont, így - ha nem is a legértékesebbeket - tudnak bónuszokat szerezni. Véleményem szerint kicsit presszionálni kellene őket, hogy a kajabónuszokat erőltessék, esetleg a gyakoribb fegyverbónuszokat. Arra azonban ismételten figyelni kell, hogy nem lehet túlzottan "feltőkésíteni" Ausztriát bónuszokkal, mert akkor esetleg mások is szemet vethetnek rá, például a lengyelek, akik jelenleg eléggé parkolópályán vannak, azonban már lehet hallani, hogy mozgolódnak és újra irányváltásra készülődnek.

Érdemes lenne tehát a hozzánk legközelebb eső régiókba pakoltatni a legfontosabb bónuszokat.

A németeknek is érdeke lehet egy közös zsetonszerző TW, mert amennyiben a nekünk még szükséges néhány bónuszt berakják a déli régióikba, akkor a többi terület és a Hollandiába vezető híd fenntartása okafogyottá válna, ezáltal nekik is több, potenciális bónusz-helyük maradna szabadon. Persze nekik is ügyelniük kell arra, hogy nehogy valami bitangerős bónusz-készletet hozzanak össze, mert akkor egyértelműen célpontjává válnának a lengyel agressziónak, ahol az utóbbi idők nélkülözése miatt egyre nagyobb a bónusz-éhség.

A lengyelek terve érdekes lehet a számunkra is, hiszen kérdéses, hogy kit támadnak meg. A legtöbb értelme annak lenne, ha a cseheket, és/vagy a szlovákokat ütnék, hogy könnyű győzelmekhez jussanak, azonban van rá esély, hogy minket vagy a románokat verik be. Amennyiben ránk adnak NE-t, totálisan ignorálni kell a csatákat, hogy véletlenül se legyen epic és ne kapjanak gyorsan zsetonokat. Sőt, minden körben egy divíziót meg kell CO-zni, az 1-est, vagy a 2-est, hogy minél jobban elnyújtsuk azt, akár epikké tevés árán is és ha közel 2 órásra tudjuk ezzel húzni a kört, akkor semmiképpen sem tudnak gyorsan zsetonhoz jutni.

2-3 nyitott háború folyamatosan pörgetve elegendő kell, hogy legyen ahhoz, hogy az értékes bónuszokat beszerezzük. Viszont figyelni kell arra, hogy lesznek olyan brigádok, akik direkt ki akarnak szúrni velünk és a könnyű csatáinkat próbálják elrontani vagy elhúzni. Ezért minden egyes divízióban, minden egyes embernek oda kell tennie magát! Nem győzöm hangsúlyozni, hogy ennek a versenynek milyen hosszútávú hatásai lesznek az ország erőviszonyára és potenciáljára nézve. Ideális esetben még azt is el tudjuk érni, hogy az eredetiken kívül 1-2 gyenge országot tartva fullbónuszunk legyen, ami azt jelentené, hogy nem a mi ellátóinknak kellene külföldre járkálnia, hanem mindenkit hazahívhatnánk (akit nem részegít meg a TP), sőt, még néhány szövetséges ország ellátói is ide jöhetnének, ami plusz adóbevétel, plusz sebzés, stb.

A változások hatására megváltozhat Közép-Európa geopolitikai helyzete. Mind a horvátok, mind a szerbek, mind pedig a románok, hozzánk hasonlóan a komolyabb és ritkább bónuszokat fogják majd kergetni. Mivel erős országokról van szó, valószínűleg meg is tudják szerezni a jó részét, amivel az egymás közötti háborúk gazdasági szempontból értelmetlenek lesznek, hiszen további bónuszokat egymástól beszerezni lehetetlen lesz, legalábbis ami az eredeti területeket illeti. Nyilván feszültségforrás lesz majd az eredetikről hiányzó, közepesen ritka, vagy éppen gyakori bónuszok megszerzése és az érdekszférák kérdése, de ügyes politizálással jól jöhetünk ki ebből.

Sokakkal ellentétben én úgy gondolom, hogy a szövetségi rendszerekre nem lesz jelentős hatása az új bónusz-elosztásnak. A főbb diplomáciai mozzanatokat eddig sem az motiválta, hogy minél több bónuszt tudjanak megszerezni a felek (kivétel egy-két ország, pl USA vagy Lengyelország), hanem az egyes országok az erőviszonyok és/vagy szimpátia alapján összeálltak tömbökbe és az adott kereket között próbálták kiteljesíteni a bónusz-készletüket. Ez véleményem szerint így fog maradni a jövőben is. Nem hiszem, hogy egy ország átállna a másik oldalra csak azért, hogy egyel több kajabónuszt szerezzen a szomszédjától, akivel addig egy szövetségben volt. Persze lehet, hogy egy-két kisebb ország oldalt kell, hogy váltson amiatt, hogy az addig barátinak mondott nagyobb szomszéd számára hirtelen értékessé vált és a konstruktív párbeszéd átváltott agresszív viszonyba, de ezek a világméretű erőviszonyokat nem fogják döntően befolyásolni. Arról nem is beszélve, hogy ezek a kis országok valószínűleg a területeik elértéktelenítésére pályáznak majd.

Ennyire azonban kár előreszaladni! Koncentráljunk a saját feladatunkra, aztán a többit meglátjuk később!

Maradok tisztelettel:
ICS