[Fordítás] Helyzetelemzés

Day 2,069, 17:26 Published in Hungary Russia by Galzra42

Ciao a tutti!

Ma az egyik legaktívabb olasz politikus Feliks Edmundovic cikkét hoztam el amelyben egy meglehetősen érdekes helyzetjelentést ír az olaszoknak.
Az eredeti cikk ITT található, olasz és angol verzióban is.




Egy új szövetség születőben



Pár nappal ezelőtt beszámoltam a TWO országok között zajló eseményekről, ahol Szlovénia, kihasználva a szerbek politikai gyengeségét és vitatott választásukat, hevesen megvádolta belső ellenségét a TWO-ban: Spanyolországot. Szlovénia megpróbálta lecserélni Spanyolországot Argentínával, arra hivatkozva hogy használhatóbbak és hűségesebbek mint a spanyolok.

Ez a frontális támadás rengeteg vitát fakasztott Lengyelországban, ami már rég óta Spanyolország legközelebbi szövetségese és ahol biztosan nincsenek megelégedve a TWOban uralkodó kiegyensúlyozatlan erőviszonyokkal amik legtöbbször a Szerb érdekeket támogatják.

Horvátország is beleillik a helyzetbe, az ajánlatukkal Lengyelországnak, miszerint az új balkáni partnerük lehessen, Szerbia és Szlovénia alternatívájaként.

Ezek a csöndes napok a nemzetközi sajtóban rendkívül mozgalmasak voltak ezen országokban diplomatáinak, akik elküldték saját álláspontjukat és hogy hajlandóak-e változtatni a szövetségükön vagy nem.

Az eredmény EZ, egy vázlat egy szövetségről ami meg lett választva a szóban forgó kongresszusokban, és aminek a bázisai Horvátország, Brazília, Spanyolország, Lengyelország, Magyarország, Albánia és Bosznia Hercegovina lennének.

Néhány szavazás még mindig tart, néhány már lezárult de elég biztosnak tűnik hogy az új szövetség létre fog jönni.


Hogyan változtat ez a dolgokon



A következő táblázat hozzávetőlegesen megmutatja az erőviszonyokat a csatatéren ha az Imperium ténylegesen megalapul.





Az értékek megmutatják a sebzések százalékos elosztását az egovra alapozva a mai napon: ez az jelenti hogy a számok holnapra változhattak és szintén mások voltak tegnap, de nagyjából adnak egy rálátást az eVilág viszonylagos erőviszonyaira.

Az országok elhelyezése az én hipotézisemen alapul és meg lehet cáfolni további tényekkel azonban minden országot ésszerű elvek alapján helyeztem el a csoportokban és ha valakinek kétsége támadna, meg is magyarázom őket.

A pro-Imperium csoporton (piros) azokat az országokat kell érteni amik többé kevésbé össze vannak kötve a szövetség alapító tagjaival, vagy amik feltételezhetően csatlakoznának hozzájuk. Ezek most a TWO országai (mint a spoland befolyás alatt álló körzetek), vagy semlegesek (mint Kína és Olaszország)

A TWO csoportba (kék) a megmaradó TWO országokat és azokat raktam akik az utóbbi időben elkötelezettek voltak a szerbekkel szemben: mint Románia, Argentína és a legutóbbi, Portugália.

Úgy gondolom a CoT és az Asgard csoportok (zöld), nem szorulnak magyarázatra, de az utolsó csoportba beraktam a Törökország-Ukrajna-Irán (lila) tömböt, ami továbbra is fenntartja a kapcsolatot mind Lengyelországgal (Ukrajnán keresztül), mind Horvátországgal (Törökországon keresztül) mind Argentínával.
Azonban, mivel Buenos Aires nyilvánvalóan CoT ellenes és előreláthatóan továbbra is vállvetve fog harcolni a Szlovénokkal és a Szerbekkel, így a TWOba raktam.
Végül de nem utolsó sorban az Egyesül Királyság (a lila oszlop második Ukraine felirata lehet a UK) és Franciaország: az elsőt azért raktam ide mert úgy tűnik hogy az utóbbi idők belső összecsapásaiban a TWO-ban, nem volt szilárd pozíciójuk, próbálnak ingázni Spanyolország és Szlovénia között. Ugyanakkor a UK-nak jó kapcsolata van Lengyelországgal és nagyon elszigetelt helyen lennének az Imperium nélküli TWO-tól..
Másfelől, Franciaország lengyel megszállás alatt van de ha London úgy döntene hogy marad a TWOban, ami addigra egy balkáni szövetséggé válhat, a franciák talán megpróbálnák megszerezni az angol területeket, ezzel megnyitva háborújukat Lengyelországgal szemben.


Feszültségi zónák



Ahogy már utaltam rá, ha Lengyelország, Spanyolország és Magyarország elhagyja a TWO-t, a szövetség stratégiai magja a Balkán régiókra helyeződne, ami valószínűleg újra fellobbantaná a keresztbe háborúzást.
Tulajdonképpen az Imperium megszületésével Szerbiának nehéz lesz megtartania a francia területeit és a háború hamarosan elérheti az Olasz csizmát.
Tehát lehetséges hogy 3 különböző frontvonalat fogunk látni, különböző időpontokban és különböző módon.
- Horvátország, Albánia, Bosznia és Olaszország együtt, Szerbia, Szlovénia és Montenegró ellen.
- Magyarország, Lengyelország és Ukrajna együtt, Románia ellen.
- Bulgária és Macedónia, ha részt vesznek az összecsapásokban, lefoglalhatják a görög erőket és nyithatnak egy harmadik frontvonalat a szerb és a román mögött.

Az utolsó példaként felhozva ebben a zónában, Törökország valószínűleg olyan helyzetbe kerül hogy választania kell, vagy harcolnak a bolgár főellenségük ellen a görögökkel, vagy semlegesek maradnak a horvátokkal való barátságuk miatt.
Ha az Imperium megszületik, lehetséges hogy a Törököknek már most el kell kezdeniük gondolkodni hogy mit választanak.

A második feszültségi zóna ha az Imperium megszületik, továbbra is a Dél-Amerika lesz ahol a CUA néz szembe a ROLA-val amit immár a CoT és az Iperium is támogatna, ettől valószínűleg megborulna az egyensúly és a ROLA előnyére válna a helyzet.

Erről a két területről beszélve ahol a CoT és a Imperium nézhet szembe az egyesített TWO-val, valószínűsíthető hogy hamarosan egy harmadik hasonló terület is meg fog jelenni Északon.
Először is, valószínűleg az USA vissza fogja nyerni a területeit mert addigra Lengyelországnak és Magyarországnak semmi okuk nem lesz az aggodalomra miatta (a közös szerb ellenség és az USA erős köteléke miatt a horvátokkal és a brazilokkal) és Szerbia aligha tudna szembenézni a két ex-szövetségesével és az amerikaiakkal egy időben.
Másrészről, valószínűleg lesz egy meghatározott határ észak és kelet Európa között, vagyis az Asgard (CoT szövetségesei) és a Lengyelországgal szorosan kapcsolódó balti államok közt.
Ez utolsó valószínűleg egy alacsony intenzitású feszültségi zóna lesz, de az ellenségeskedés Balti-térség két partján könnyen generálhat bizalmatlanságot a TWO elleni két blokk között, ezt megelőzve figyelmes irányítás alatt kell tartani a régiót.

Következtetések
Rengeteg minden amit most leírtam csak felvetés, tényekre támaszkodva, de az események még nem erősítették meg: mindenesetre, engem egy egyedülálló érzés vesz körbe ezekben a napokban.

Feliks