[eEconomic News] Економско стање еСвета на 2,340. дан

Day 2,340, 08:12 Published in Serbia Serbia by MaxMcFarland4


Поздрав поштовани читаоци!

С обзиром да не могу да уђем у штос са оним мојим извештајима које сам планирао, одлучио сам да то зауставим, и покренем нешто ново. Пре свега, реч је исто о економским извештајима који ће бити објављивани на сваких 7-10 дана, али за разлику од мог претходног "пројекта", нови ће садржати податке за одређен дан а не за 7 дана. Тако да бих у сваком следећем извештају упоређивао цене са ценама из претходног извештаја и на тај начин бисмо пратили стање светског тржишта.

Извештај би се састојао од класичних делова:

●Храна и фабрике хране
●Оружје и фабрике оружја
●Сировински материјал и фабрике сировинског материјала
●Злато


Сада можемо почети са анализом за данашњи дан. У овај извештај ће ући Аргентина, Бразил, Мађарска, Пољска, Румунија, Шпанија и наравно Србија.

Храна и фабрике хране


*У табели испод графикона се налазе тачне вредности цена, пошто је врло тешко знати тачну вредност.

На графикону можемо видети како изгледа тренутно стање цена у највећим државама есвета.

Цена Q1 хране веома слабо варира међу државама, исти је случај и са Q2 храном. Q3 храна је најјефтинија у Србији и Шпанији, где је цена 0,15 РСД. Такође је и цена Q4 храна најнижа у Србији, али је испод просека и у Пољској и Румунији. Најјефтинију Q5 храну можете пронаћи у Румунији, док ни у Србији, Пољској и Мађарској ова цена не одскаче много. Q6 и Q7 храна које се врло вероватно слабо користе су опет најјефтиније у горе поменутим земљама.

На цену хране највише утиче активност маркета, то јест већи број купаца на маркету. У Србији, иако је ПДВ на 9% цена хране је у просеку нижа у односу на државе чији је порез 5% и ниже.

Када причамо о цени по јединици енергије, ситуација је следећа:



Као што из табеле и видимо, најисплативије је куповати Q2, а најмање исплативо Q7 храну. Разлика у цени јединице здравља између најисплативије и најнеисплативије хране је 0,0155 РСД. То би значило да бисте на овај начин на сваких купљених 1000 енергије уштедели 15,5 РСД што и није мала сума.

Што се тиче рада у фабрикама хране у Србији, за менаџерски рад као и за запошљавање радника ситуација изгледа овако:



Из табеле видимо да се менаџерски рад увек исплати (што је и логично), најисплативије је ипак радити у Q6 фабрикама као менаџер, али увек морате узети у обзир да се Q6 храна слабије продаје у односу на неке друге квалитете тако да то може представљати проблем код Q6 фабрика.

Као што и видимо, уопште није исплати запошљавати раднике у фабрике хране.



Оружје и фабрике оружја


*У табели испод графикона се налазе тачне вредности цена, пошто је врло тешко знати тачну вредност.

Из графикона и табеле можемо тачно видети како изгледа тренутно стање на тржишту оружја. Q1 оружје је најјефтиније у Аргентини, Мађарској, Пољској и Србији иако је у другим земљама одступање веома мало. Најјефтиније Q2 оружје можете купити пре свега на Српском и Аргентинском тржишту, а ни цена на Шпанском тржишту није претерано висока. У Србији и Румунији можете купити најјефтиније Q3 оружје. Наоружање квалитета 4 по најнижој цени можете наћи у Бразилу пре свега. Q5 оружје има најнижу цену у Србији и Шпанији, где такође можете наћи и Q6 оружје по најповољнијим ценама. Q7 је такође најјефтиније у Србији.

Опет можемо видети како се на српском маркету могу пронаћи најјефтинији производи иако је ПДВ у свим државама мање-више исти, око 3%. Што опет указује на велики промет на српском тржишту.

Ако бацимо поглед на испалтивост фабрика оружја, ситуација је следећа:



Као што и овде видимо, ситуација је веома лоша што и није нека новост. Ни у овом случају се не испалти запошљавати раднике, док једино оне фабрике највишег квалитеата (Q6 и Q7) доносе профит при менаџерском раду.



Сировиснки материјали (а.к.а. рав) и фабрике за сировинског материјала

Сматрам да заиста нема потребе приказивати цену рав материјала графиконом, јер је у свим државама иста:

Рав за оружје: 0,05 СС
Рав за храну: 0,03 СС

Наравно јављају се и понуде које су ниже за по 0,01 СС, али ово је просечна цена и цена по којој већина купује рав материјал.

Сада ћемо погледати како изгледа ситуација код фабрика рав материјала:





Рав фирме су једине које уствари доносе сигуран приход у ерепублику. Због више цене, тренутно су доста више исплативе фирме материјала за фабрике оружја. Видимо и сами да највиши приход доноси и фирма највишег квалитета Q5, али при куповини ових фирми треба узети у обзир њихову цену.

Злато

У просеку, данашња цена злата износи 207,98 ЦЦ.

"Борбени пакет" (назовимо га тако) који нам омогућава да по најмањој цени испуцамо 1000 енергије се овог пута састоји од: 10 Q7 тенкова и 250 Q2 хране кошта 119,4+27,5=146,9 РСД. За 1 златник можемо купити укупно 1,42 пакета.




То је то од мене у овом чланку. Надам се да сам вам пружио информације од значаја.

До следећег пута,