Приче са еРатишта

Day 1,644, 15:01 Published in Serbia Serbia by unavailable121241


Добро вече свима, ево, у склопу пројекта Покрета еБеба, основан је центар за информисање, па тако после углавном економских чланака, реших мало да се бавим и војном анализом... 🙂 У чланку ћете наћи ратна дешавања која су обележила протеклих неколико дана... Кренућу од Азије па све до ратних дешавања у Европи...

АЗИЈА



1. Кинеско-Тајванска хегемонија
У Азији, тренутно најјача држава је Кина, која уз Тајван диктира судбину целог континента. Наравно, Кина и Тајван имају дубоке везе како у војном тако и у економском смислу. Јужна Кореја безнадежно покушава да се избори за самосталност кроз устанке месецима уназад(свака им част на томе) али Тајван их без великих мука гуши и држи под контролом, док Кина задаје муке већем делу (про-ОНЕ државе) Блиског Истока, мада је Иран иступањем из ОНЕ савеза добио поново своје територије, А Пакистан је уз помоћ нашег савеза успео повратити неке територије (мада су се кроз њихове медије провлачиле приче како су склопили примирје са Кином, проглашавајући војну неутралност). Са економске стране, Кина и Тајван стоје веома добро држећи 10, односно 7 ресурса.



2. Индонежанско-филипински рат
Овде се нема пуно чега рећи осим тога да Индонезија додуше и даље држи предност у рату са Филипинима, а ратују и са Малезијом. Индонезија држи по 3 ресурса од хране и оружија, док им остали ресурси стоје у близини (Аустралија), тако да је могуће очекивати неку војну кампању на те регије, наравно по завршетку тренутних ратова које воде.



3. Тајландско-Индијски сукоб
У сукобу ове две државе, води се цик-цак рат, односно, одмах после освајања неке територије, иста се враћа у року од 24Н, мада бих се усудио и рекао да Тајланд овде има благу предност, али пре свега захваљујући многобројној дијаспори из Србије.

ЈУЖНА АМЕРИКА



1. Пробој Кине у Јужну Америку
Док смо се сви питали шта је са пола милиона Кинеза који копају тунеле, дочекали смо дан кад се Кина услед дуже монотоније одлучила за пробој преко ЈА на Европу, који је (бар тренутно) на срећу заустављен, али Кина и даље држи неколико територија на овом континенту. Ту је и Шпанија која (после дуге Бразилске окупације) држи две регије у ЈА, (тактика тампон) уколико Кинези крену жустрије ка Европи.
2. Аргентинско-Чилеански сукоб
Аргентински поход на про-Оне државе (Чиле, Нови Зеланд) пао је у други план, тако да тренутно Аргентинци покушавају да угуше устанке у територијама које су освојили. Морам рећи и то да је Аргентина једно време држала цео Чиле под окупацијом, али добром организацијом савезника, који су делили опрему на великом броју канала, Чиле је повратио неколико територија. И да, заборавио сам на Боливију, која се такође полако ослобаћа (мада је сам политички врх те државе, под аргентинском контролом).

3. Бразил-Перу-Парагвај
После повлачења бразилских снага из Европе, они су се окренули домаћем терену и засад држе Перу и Парагвај под својом контролом, а врло је вероватно да ће тако и остати.



СЕВЕPНА АМЕРИКА



Нема се шта ту разглабати осим тога да Колумбија покушава да освоји Мексико, и држи 3 њихове регије, док су САД и Канада усредсређене на Европске сукобе.



ЕВРОПА



Е па, дођосмо и до најзанимљивијег континента по питању ратних анализа.

1. Британска борба за независност
Британија се полако али сигурно ослобађа од Канадско-Ирске окупације, французи су, уз помоћ Мађара скроз избачени са острва и док објавим чланак већ ће ослободити North East of England. 🙂



2. Крах Немачке
Немце су срушили Пољаци који су успут прегазили и Данску, Холандију и Хрватске територије у Аустрији. Немци држе једну оригиналну и једну Данску територију.

3. Балкан
На оригиналном тлу Балкана, и није толико занимљиво, али се у околини одвијају веома занимљиве борбе... После дужег похода Бугара на Турску, напокон су успели да је обришу, мада су се Турци веома брзо ослободили. Србија уз Словенију и Пољску, тренутно води рат са Хрватима, и тако покушава да јој онемогући изборе за конгрес овог месеца, видећемо да ли је то могуће. Румунија је освојила велики број Мађарских територија (што су Мађари и хтели, пребацивши се у Француску у потрази за ресурсима), док је Грчка успела да поврати територије које су им освојили Македонци.



Океанију и Африку сам изоставио, сматрајући да осим рата између Аустралије и Новог Зеланда нема неких активнијих дешавања, а и чланак је сам по себи велики.



За Узвик: Приче са еРатишта http://www.erepublik.com/en/article/-1-2040265/1/20



Захвалио бих се страначком колеги Имм0ртал626 на помоћи у писању чланка. Хвала другар 🙂 о7

До следећег јављања, о7
Marlboro666