RW - Wojny o zasoby - dywagacje

Day 3,086, 19:36 Published in Poland Chile by miqel80


Resource Wars – Wojna o zasoby, Wojna o kopalnie, wojna o zasoby naturalne..
Już coś podobnego mieliśmy, event niby podobny ale przy okazji wprowadzane jest sporo zmian w samej grze.

1. Maksymalny bonus to 90%,
2. Bonus będziemy otrzymywali dzięki regionowi W którym stoi nasza fabryka, nie dzięki obywatelstwu .
3. Dodany zostanie nowy przemysł z pięcioma surowcami. Co będzie produkowane pozostaje zagadką.
4. Dodana zostanie możliwość opodatkowania medali.

Po zakończeniu eventu , będzie można zdecydować gdzie postawimy swoje fabryki. Fabryki będzie można rozdzielić i postawić je w różnych regionach a nawet krajach.

Wygląda na to, że nie będzie już bonusów narodowych i nie będzie obywatelstwo potrzebne by skorzystać z bonusów z jakiegoś regionu.
Nie będzie już mozolnego zbierania kolejnych bonusów, graczom – nie będzie wabika – „walczcie, jak zwyciężmy to będziemy mieli full bonus”. Państwo/dyktator/cp -będzie musiał użyć innych argumentów by zmobilizować żołnierzy/przedsiębiorców do ofiarnej walki. Z drugiej strony regiony posiadające wysoki bonus a w konsekwencji dużo firm będą celem częstych ataków ze względu na dochód z podatków. Czy to spowoduje przywrócenie / odżycie rynku systemów obronnych?

Robi się Ciekawie. Niedługo zaczynamy turniej. Ze względu na ograniczoną liczbę surowców, i warunki co do odległości między surowcami rzadkimi (r – rare) bardzo rzadkimi (vr –Very rare) Trzeba wyprzedzić sąsiadów i szybciej niż oni zdobywać tokeny umożliwiające posadzenie surowca w naszym regionie. Każdy token war jest 30 k punktów dominacji

Punkty dominacji to:



(Nie jest istotne czy mini zakończy się naszą wygraną czy nie.) Dlatego mądre głowy otwierają jak najwięcej frontów Nie ma sensu wywalać murka w kosmos - ważne by licznik kręcił się po naszej stronie. Choć nie zawsze. W niektórych trzeba będzie bić przeciw Polsce – przecież musimy zapewnić sobie bonus na „terenach które będziemy wynajmowali”.
Cały czas męczy mnie myśl – Czemu „zablokowano” możliwość zmiany lokalizacji.