Naš savez (Adriatica) - zaključak

Day 3,052, 12:11 Published in Croatia Croatia by Hrvatski vepar


______________________Erepublik dan: 3052, RL dan: 29.03.2016., Cijena: 0 HRK; 0.000 gold______________________




1. Naš savez - Adriatica
2. Povijesni kutak: Tema- II. svjetski rat




Sudjelujemo u (nadamo se), velikom trenutku erepublik povijesti. I službeno je osnovan novi savez- Adriatica. Rezultati referenduma su: gotovo jednoglasna odluka ZA! Stranicu referenduma, izvještaj CP-a i službenu objavu saveza možete pogledati ovdje:
http://www.erepublik.com/hr/article/-cp-adriatica-is-born--2589796/1/20
http://www.erepublik.com/hr/article/-cp-adriatica-referendum-2589470/1/20

Ako ništa drugo, moj sljedeći sugovornik uvijek podigne medijsku prašinu 😉 U jednom od veselijih i opuštenijih intervju-a koje smo dosad radili donosimo Vam promišljanja i pojedina objašnjenja, slobodno možemo reći, tvorca Našeg saveza- Adriatice, čiji su temelji udareni jučer tijekom dana...



1. Predstavite se ukratko (iako će to biti vrlo teško s obzirom da ste putovali diljem eSvijeta)... Spomenite one stvari koje smatrate važnim:

DC: Moje ime je Don Croata i moja prva značajnija uloga bila je MUFC. Igram ovu igru od 2008. godine. U početku sam bio u eHrvatskoj, pa sam onda otišao u eIrsku, gdje sam proveo punooo vremena i tek sam se nedavno vratio u eRH. Što se saveza tiče (jer je to tema ovog intervju-a), bio sam HQ EDENa, nakon čega sam osnovao Auroru i obavljao dužnosti: SG-a i SC-a Aurore. Sada se evo nadam da će Adriatica biti najuspješniji savez koliko to može biti u ovakvom vremenu Erepublika.

2. Vi ste, možemo to slobodno reći, najzaslužnija osoba za stvaranje ovog saveza i donošenje ovakve odluke naše vlasti (o stvaranju Adriatice). Kako se osjećate kao politički pobjednik?

DC: Pa više sam motiviran da nastavimo dobro raditi i da privučemo države s kojima će biti užitak boriti se. Ne osjećam se kao neki politički pobjednik, mislim da je to ona osoba koja je smislila i organizirala ZNG- to je ono što nam sada daje poticaj za dalje.

3. Veliki je korak učinjen, kako dalje? Ovaj je intervju vjerojatno prekratak za detaljno iznošenje plana i programa, ali pokušajmo "u grubo" objasniti našim čitateljima što će se događati idućih dana/tjedana? Možete li otkriti koja će država biti prva pozvana?

DC: Ovako, sljedeće što radimo je predstavljanje saveza našim dosadašnjim prijateljima (eVenezuela, eČile, eTurska, eGruzija, eUK, eIrska, eItalija... op.a.). Za sada nam je cilj privući samo one države koje ispunjavaju najbitniji uvjet saveza, a to je da imaju jedan zajednički MU ili organizaciju kroz koju dogovaraju državne udare... Prva u nizu trebala bi biti eVenezuela koja se pokazala najbliža tome.

4. Imate li što za poručiti onim ljudima koji nisu vjerovali u Vas/Vama, onima koji su bili protiv Vašeg prijedloga?

DC: Pa ne bih im ništa poručio, nadam se da ce unatoč svemu udarati s nama 😉

5. Iako u igri niste član eHSP-a, kroz neformalne razgovore i zamisli slobodno mogu reći kako Vaša razmišljanja vrlo nalikuju ePravaštvu, imate li što za poručiti članovima naše stranke, možda čak i vodstvu eHSP-a? Prijedlog, poziv?

DC: Pa iskreno, niti znam tko je sve u vodstvu eHSPa, niti što trenutno to vodstvo radi. Mislim da ePravaštvo, odnosno pravaštvo u igrici više ne postoji. Stranke su, prema mome mišljenju danas samo zajednice koje okupljaju ljude sličnih uvjerenja, pa su iz tog razloga i korisne, ništa više.

Uskoro Don Croata, uskoro...



Opet će se gusta magla spustiti!


Donosimo Vam i obećane suvisle komentare iz prošlog broja, na temu Našeg saveza:

Hrvatski Crni Sokol:
Protiv saveza ako su u njemu bugarska, fyrom ili srbija! To su sve istog porijekla i nitko od njih ne želi dobro Hrvatskoj (to se moglo vidit više puta)!
Hrvatskoj triba nešto bolje a ne nešto što bi bilo još gore od ovoga što je sad.

Harley Traktorson:
bitno da se nece s makedoncima i bugarima al nema odgovora s kin bi se tilo a da je realno to ostvariti...

Sasa Lula:
Jedini pravi HSP je HSP dr.Mate Lula !
Sve ostalo su privatne pr**** i srpske jazbine!

Procjenjena razina krize u eDržavi (rezultat ankete):





22./23.3.1941. - 48 britanskih bombardera napalo je Berlin s nekoliko eksplozivnih i 10 000 zapaljivih bombi. Iste noći bombardirani su Kiel i Hannover.

23.3.1939. - Mađarska vojska je iz Karpatske Ukrajine napala Slovačku čime je započeo osmodnevni „Mali rat“ između Mađarske i Slovačke. Mađarska vojska je izborila taktičku pobjedu prisilivši Slovačku da joj preda dio svojeg teritorija na zapadu površine 1 697 km2 s 69 930 stanovnika. U ratu je poginulo 8 mađarskih vojnika i 15 civila, a 30 vojnika je ranjeno. Mađarska je imala i nekoliko uništenih topova i vozila i jedan prijateljskom vatrom oboreni lovac. Na slovačkoj strani bilo je 22 mrtvih vojnika, 36 mrtvih civila, 311 zarobljenih Čeha, 360 zarobljenih Slovaka i devet uništenih zrakoplova.

25.3.1941. - Jugoslavenski premijer Dragiša Cvetković potpisao je u Beču sa njemačkim ministrom vanjskih poslova Joachimom von Ribbentropom pristupanje Kraljevine Jugoslavije Trojnom paktu. Tajna klauzula zadržavala je pristanak jugoslavije na prijevoz njemačkih vojnika željeznicom preko njenog teritorija u napad na Grčku. Istoga dana u beogradu su eskalirale anti-osovinske demonstracije.

27.3.1941. - Skupina jugoslavenskih generala pod vodstvom generala Borivoja Mirkovića izvela je državni udar u beogradu u kojem je oborena vlada Cvetković-Maček i regent knez Pavle. Za kralja je postavljen maloljetni kralj Petar Karađorđević, a za premijera je postavljen general Dušan Simović. Građani su na ulicama beograda izrazili potporu državnom udaru i spalili Njemačku zastavu. Hitler je je odlučio vojno intervenirati i sastao se sa svojim zapovjednicima zračnih i kopnenih snaga.

29.3.1941. - Dvodnevna pomorska bitka između talijanskih i britanskih pomorskih snaga kod rta Matapan južno od Peloponeza završena je britanskom pobjedom. Talijanska eskadra sastojala se od 1 bojnog broda, 6 teških krstarica, 2 lake krstarice i 17 razarača pod zapovjedništvom viceadmirala Angela Iachina, a britanska eskadra od 1 nosača zrakoplova, 3 bojna broda, 7 lakih krstarica i 17 razarača pod zapovjedništvom admirala Andrewa Cunninghama. Talijani su pretrpjeli najteži pomorski poraz u svojoj povijesti- potopljene su im 3 teške krstarice ("Zara", "Fiume" i "Pola") i 2 razarača ("Alfieri" i "Carduci"), a bojni brod "Vittorio Venneto" i još jedan razarač su teško oštećeni. Preko 2 300 mornara je poginulo uključujući zapovjednika eskadre teških krstarica kontraadmirala Cattanea, a 1015 ih je zarobljeno. Britancima su poginula tri člana posade torpednog bombardera i lakše su oštećene 4 krstarice.

Fiume: