Diktatura: vyhody a nevyhody

Day 2,668, 06:15 Published in Czech Republic Czech Republic by Bootcha

V minulém týdnu jsme čelili hrozbě maďarské diktatury. Jakmile jsme tento pokus za pomoci zahraničních spojenců odvrátili, začali jsme připravovat diktaturu pod vlastní hlavičkou. K čemu je ale diktatura dobrá?



Zavedení diktatury přináší některé výhody, ale určitě převažují nevýhody. Proto bylo důležité, abychom měli diktáturu pod svou kontrolou. Diskuze na toto téma probíhala již před zmíněným maďarským pokusem a shodou okolností byl náš pokus o diktaturu přesunut z pátečního večera až na sobotní dopoledne, abychom nebojovali v nočních hodinách. Bohužel nás cizí síly předběhly.

Jaké jsou nevýhody?

Diktátor se stává neomezeným vůdcem země a ačkoliv stále probíhají volby prezidenta a kongresu, ti nemají žádou pravomoc a také nedostávají za zvolení zlato.

Cizí diktátor se většinou zajímá pouze o své blaho a blaho své skupiny. Z obsazené krajiny se snaží vydolovat co nejvíce financí a nehledí na škody, které napáchá na komunitě. Podívejme se například na Malajsii, kde diktátor zvedl minimální plat na 40 MYR a pracovní daň na 25 procent. Snaží se tak generovat peníze do státní pokladny, odkud je poté vysaje do své kapsy.

Diktátor má také pod palcem přidělování občanství, takže si může do obsazené země přivést svoje kamarády. Například Slovensko bylo obsazeno maďarským PTO krátce před námi a zdejší diktátor si již přivedl pár svých kamarádů. Diktaturu lze totiž zrušit a v takovém případě by nastala opět demokracie. Diktátor si mezitím přivede do země své kamarády, kteří v nastolené demokracii přehlasují i původní obyvatele.

Jaké jsou výhody diktatury

Nejdůležitější výhodou diktatury pod naší kontrolou je to, že pokud by u nás chtěl někdo zavést vlastní diktaturu, tak musí nejprve provést revoluci zpátky na demokracii a až poté státní převrat. Dohromady by utratil 400 tisíc pouze na vyvolání revoluce a převratu a do toho se musí započítat i výdaje na CO. Náklady na vytvoření vlastní diktatury se tedy u nás výrazně (dvojnásobně) zvyšují a diktatura nám dává i více času na reakci.

Bohužel my jsme také museli zaplatit za vyvolání diktatury a to oněch 200 tisíc plus výdaje na CO. Navíc, jak jsem již napsal, kongres ani prezident nedostávají zlato za své zvolení. Na druhou stranu dostává diktátor za každý měsíc ve své pozici 50 zlata, což je více než dostávají kongres a prezident dohromady. Prezident a kongres jsou stále voleni, takže si lze zachovat jistou míru demokracie, kde diktátor bude provádět požadavky vlády.

Závěr

Věřím, že zavedení diktatury pod naší kontrolou bylo životně důležitým pro uchování naší komunity. Ačkoliv náklady na nastolení diktatury byly vysoké, ještě vyší náklady bychom nesli, pokud by se dostal k moci cizí diktátor nebo pokud bychom se rozhodli zachovat demokracii, protože malé státy (a k těm patří i náš stát) lákají MU z velkých států a byla by jen otázka, kdy by přišel další pokus o převrat a ten bychom již nemuseli odvrátit.