Bezgłowy kurczak - eRepublikowy koszmar Platona?

Day 3,006, 11:22 Published in Poland Poland by Ania z Poznania
Niniejszy artykuł nawiązuje do dyskusji w komentarzach pod usuniętym artykułem o kurczakach z eRepublik, który miał być spamem. Nie jest to artykuł do misji 😛 !!!

Dlaczego bezgłowy kurczak to symbol niemocy mistrzów gry eRepublik? Jeśli się pozna historię kurczaka Mike'a, zobaczy zdjęcia czy filmy, to robi się nieswojo. Co ma w głowie autor tego pomysłu? A może to po prostu znak, że informatyk eRepa czuje się jakby stracił głowę? Czy powinno się używać w rozrywkowych grach takich skojarzeń czy może bezgłowego ludzika? Jak myślicie? Czy macie pomysły na inny symbol nieporadności, tym razem zabawny?



Kurczak Mike wykluł się w kwietniu 1945 r. na farmie Lloyda Olsena w mieście Fruita, w stanie Kolorado, padł w marcu 1947. Był kogutem z rasy Wyandotte, który żył 18 miesięcy po odcięciu głowy przy próbie zabicia na kolację. Właściciel jeździł z nim po Stanach Zjednoczonych, zjechali cały kraj od Nowego Jorku po Los Angeles. Zdjęcia Mike’a zamieszczały różne gazety i magazyny. Pisały o nim nawet tak poczytne tytuły, jak magazyny „Life” i „Times”. Sam Olsen został ostro skrytykowany przez ówczesnych obrońców praw zwierząt, którzy uważali, że nie powinien zostawiać przy życiu tak okaleczonego ptaka. Same pokazy były dość dochodowym przedsięwzięciem. Olsen, który za wejście żądał 25 centów, zarabiał miesięcznie do 4500 ówczesnych dolarów (50 tysięcy w obecnej wartości). Kurczak był wyceniany na 10 tys. dolarów i ubezpieczony na taką samą kwotę. Mike jest też wykorzystany jako atrakcja turystyczna miasta Fruita. Od 1999 odbywa się tam, w trzeci weekend maja, „Mike Headless Chicken Day”. Turyści korzystają z takich atrakcji jak bieg bezgłowego kurczaka, rzut jajkiem, przypinanie głowy do kurczaka czy kurze bingo.