(Re)kapitulacija resursa

Day 3,098, 14:41 Published in Serbia Croatia by eP0SEiD0N


Pozdrav.

Prošlo je bezmalo 10 dana od početka nadmetanja država za novu raspodjelu resursa i nažalost jasno je da Srbija u svoje originalne regije ne može smjestiti maltene nijedan od rijetkih ili veoma rijetkih resursa. Takve resurse su uzele druge države, sposobnije, spretnije, sa sposobnijim vođama, a nas zbog pravila minimalne međusobne udaljenosti rijetkih resursa uskratili za iste. Pravila ovog i prethodnog turnira u kom je Srbija uspjela osvojiti 15/15 na najlakši mogući način, definitivno se razlikuju.
Može li to biti izgovor da se za ovo vrijeme osvoje 2/20?
Kako su druge države uspjele da uzmu mnogo više.
Šta to ima jedna Hrvatska ili Rumunija, pa gomilaju bitne resurse u svoje regije?
Oni imaju sreću a mi smo tobože maleri, nas svi odreda sabotiraju. Jašta. Srećna okolnost bi bila da se države koje ispune uslov za resurs ubace u bubanj, pa se izvuče srećni dobitnik. Ovdje toga nema i jasno su definisana pravila. Ko ih skapira, a takvih državnika ima, osvajaju resurse. Nas u toj ekipi nema.





Pravila su jasna da za resurs treba 30,000 poena dominacije koji se osvajaju kad je zid u plusu (>50.01😵. Kad je zid u minusu poeni se ne dobijaju. Maksimum poena po diviziji je 1800, dakle 7200 po rundi.
Ako država ima 5 bitaka u toku jedne runde može max uzeti 36.000 dominacionih poena. A za resurs treba 30,000.
Ovo je neki optimum bitaka, sve preko toga je teško iskontrolisati, dovoljno je da jedna runda/divizija/bitka krene naopako, pa da se plan izjalovi. Nekad je ovo teško sprovesti jer će suparnička strana namjerno podići ustanak. Ali i to se može tempirati, zna se vrijeme kad se otvara mogućnost pokretanja ustanka ako je prethodni odbranjen. Čemu onda forsiranje Srbije da ima blizu dvocifren broj bitaka?




Resursi:
Admin izbacuje listu sljedećih resursa koji se dodjeljuju 12h unaprijed, sad se već zna koje države mogu pretendovati na rijetke, jer su neke zbog pravila udaljenosti uskraćene.

Ako znaš za koji vremenski interval željeni resurs postaje dostupan, može li se uraditi sljedeće:
Uzmeš digitron/računaljku/abakus i postaviš jednačinu koja ima (ne)poznate:
*broj poena koji nedostaje;
*najkraće vrijeme do 30,000;
*preostalo vrijeme do dostupnosti željenog resursa;


Ako ti možeš za 5 minuta stići do 30k, a resurs dostupan za 10, usporiti priliv poena (zidove u minus). Uzeti u obzir i tempo priliva, pauze između rundi. Sve su to poznate vrijednosti. I stvar postaviti tako da zadnjih 7,8 minuta svi zidovi budu u plusu. Kako sad to postići? Visok CO i visok % (60, 70). Mali DMG je u igri i ovim se osigurava eventualna sabotaža protivnika. Naravno da se mora fleksibilno pristupiti i kombinovati, jer poznaješ mentalitet, odrediš bitku koja za overkil. U nju se stavi CO za Srb pasoš na visok %. Ostale šteluješ. Tim za sabotažu imate, samo i to kilavo ide. Ako sabotiraš državu A, radiš li to iz razloga da država A ne dobije resurs ili da pomogneš državi B da dobije.




Organizacija nula!!!

Valjda sad na površinu izlazi i obija se o glavu bahatost kojoj smo svjedoci u prethodnom periodu, kad su se neke vojne jedinice pokušavale marginalizovati a druge (bes)potrebno uzdizale. Ne može s koca i konopca sazivani udar na kanalu koji ne asocira na Srbiju podsjetiti na vremena organizovanog refund udara. Udare (ako se to uopšte to može tako i nazvati) sazivaju upravo oni koji su bili žestoki zagovornici njihovog ukidanja. Udari pomoću kojih se održavala aktivnost zajednice, u kojima su se svi igrači bez obzira na snagu osjećali dijelom kolektiva, sve to je zamijenio CO plaćena šteta... Bez ijednog valjanog objašnjenja, članka, a kamoli elaborata... Čak je i cijena ovih udara bila povoljnija od plaćene štete. Rezultate tih radnji vidimo..





U narednom članku, ako ga bude, biće pomena koliko je održivo tipovati da Srbija neke resurse dobije u Kanadi i Japanu, poznavajući geopolitičke (ne)prilike.
Spasa nam nema, propasti nećemo.
Toliko.